REKLAMA

Awaria usługi "Twój e-PIT". Nie można zalogować się do systemu

2022-02-15 09:30, akt.2022-02-15 10:18
publikacja
2022-02-15 09:30
aktualizacja
2022-02-15 10:18

Są problemy przy korzystaniu z rządowej usługi "Twój e-PIT". Część podatników nie może zalogować się do systemu. "Strona nie ładuje się", "e-urząd skarbowy padł" – alarmują użytkownicy. Resort potwierdza: "występują przejściowe utrudnienia".

Awaria usługi "Twój e-PIT". Nie można zalogować się do systemu
Awaria usługi "Twój e-PIT". Nie można zalogować się do systemu
/ Bankier.pl

"Jak zawsze o tej porze system e urząd skarbowy padł", "Od dzisiaj miała być możliwość rozliczania PIT-ów na portalu https://urzadskarbowy.gov.pl/ - niestety strona podczas korzystania przestaje odpowiadać" – informują Czytelnicy Bankier.pl w wiadomościach przesyłanych na adres alert@bankier.pl.

"Twój e-PIT" nie działa

Jak podaje Ministerstwo Finansów na Twitterze rządowy program do rozliczeń zeznań podatkowych za 2021 r. działa poprawnie - od północy złożonych zostało około 40 tys. PIT-ów. Rzeczywiście w godzinach porannych we wtorek 15 lutego można było bez problemów zalogować się do usługi "Twój e-PIT". Natomiast od około godziny 8:30 strona przestała odpowiadać.

"Problem z zalogowaniem - strona ładuje się i nie może załadować. Nie udało się pobrać Twoich dokumentów, spróbuj ponownie później", "Brak możliwości logowania się za pomocą danych osobowych" – zgłaszają problemy kolejni użytkownicy w komentarzach na Facebooku.

Część podatników informuje także o utrudnieniach pojawiających się już po zalogowaniu do usługi "Twój e-PIT" - np. braku możliwości złożenia formularzy podatkowych z powodu niedziałającego przycisku "Akceptuj i wyślij".

– Dzisiaj u niektórych użytkowników usługi Twój e-PIT mogą występować przejściowe utrudnienia w działaniu usługi Twój e-PIT. Pracujemy nad tym, aby jak najszybciej przywrócić pełne działanie serwisu. Przepraszamy za niedogodności – czytamy w komentarzu zamieszczonym na stronie podatki.gov.pl.

PIT online 

Od 15 lutego 2022 r. część formularzy PIT można rozliczyć za pośrednictwem rządowej platformy udostępnianej przez Ministerstwo Finansów oraz Krajową Administrację Skarbową. Jak można zalogować się do usługi "Twój e-PIT"? Podatnik ma kilka opcji umożliwiających rozliczenie online za pośrednictwem rządowej platformy. Należy do nich logowanie za pośrednictwem:

  • profilu zaufanego, e-dowodu lub bankowości elektronicznej,
  • aplikacji mobilnej mObywatel,
  • lub za pomocą danych podatkowych (PESEL lub NIP i kwota przychodów).

W rządowej usłudze "Twój e-PIT" od wtorku (15 lutego) dostępne są gotowe formularze podatkowe PIT-28, PIT-36, PIT-37 oraz PIT-38. Deklaracje zostały przygotowane na podstawie danych m.in. z PIT-11 złożonych przez pracodawców oraz PIT-8C przesłanych przez biura maklerskie.

Bankier.pl

DF

Tematy
(Nie) wszystko o regularnym inwestowaniu

(Nie) wszystko o regularnym inwestowaniu

Komentarze (5)

dodaj komentarz
pavelcio79
Dramat od godziny 11 co jakiś czas próbuję pobrać swój pit i ciągle komunikat "Nie udało się pobrać Twoich dokumentów, spróbuj ponownie później."
wikaam
(wiadomość usunięta przez moderatora)
vfastdriver
2 tygodnie na złożenie PIT-28 a formularze są tylko z 2020 i to jest dużo większy problem niż problemy z logowaniem.
lukaszslask
jak sie wszyscy zalogowali rownoczesnie to ma prawo sie zawiesic,wlaczcie wszystko na komputerze to tez sie zawiesi....
ja sie tam ciesze,ze za mnie pita wypelniaja i nie musze leciec do Skarbowki,tylko skontrolowac w necie.....
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Rozliczenia podatkowe - PIT 2021

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki