REKLAMA

Tusk spotka się z Cameronem

2016-01-28 14:52
publikacja
2016-01-28 14:52

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk spotka się w niedzielę wieczorem z premierem Wielkiej Brytanii, Davidem Cameronem. Poinformował o tym rzecznik Tuska.

fot. / / Rada Europejska

Podczas spotkania, do którego ma dojść w Londynie, Donald Tusk ma przedstawić propozycje reform Unii Europejskiej, wychodzące naprzeciw brytyjskim postulatom. Brytyjczycy grożą, że jeśli nie zostaną one spełnione, to ich kraj wystąpi z Unii. Londyn chce wprowadzenia rozwiązań zwiększających konkurencyjność unijnej gospodarki, ograniczających biurokrację i zmniejszających imigrację. Unijne propozycje mają być oficjalnie ogłoszone na początku przyszłego tygodnia.

Przedstawiciele brytyjskiego rządu twierdzą, że premier Cameron zje z Tuskiem roboczą kolację w swej rezydencji na Downing Street. Jutro szef brytyjskiego rządu ma zjeść roboczy lunch z przewodniczącym Komisji Europejskiej, Jean-Claudem Junckerem. Ma z nim rozmawiać o renegocjacji brytyjskiego członkostwa w Unii Europejskiej.

AFP 28 01 13.46/IAR wcz./Siekaj/krz

Źródło:IAR
Tematy
Internet Firmowy nawet 12 x 0 zł wraz z usługami bezpiecznego internetu
Internet Firmowy nawet 12 x 0 zł wraz z usługami bezpiecznego internetu
Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~kwaki
SZYKUJE KOLEJNĄ ZDRADĘ POLSKI

Powiązane: Unia Europejska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki