REKLAMA
CHCESZ ZACZĄĆ INWESTOWAĆ?

Premier: Trzynasta emerytura będzie wypłacona w przyszłym roku i kolejnych latach

2019-10-30 21:19
publikacja
2019-10-30 21:19

Będzie gotowa ustawa, żeby nie było wątpliwości, że trzynasta emerytura będzie wypłacona w przyszłym roku i w kolejnych latach - zapowiedział w środę premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Ciechanowa.

fot. Adam Chełstowski / / FORUM

Premier odnosił się do zobowiązań PiS z kampanii wyborczej dotyczących m.in. 13. i 14. emerytury. "Dla emerytów w tym roku był taki trójskok: waloryzacja kwotowa, trzynasta emerytura i obniżka podatku PIT dla wszystkich emerytów" - przypomniał.

"Zaplanowaliśmy to, zapowiedzieliśmy przed wyborami i dotrzymamy słowa z całą pewnością: będzie ustawa gotowa w ciągu trzech miesięcy, w ciągu 100 dni po powołaniu rządu, żeby zatwierdzić, żeby nie było żadnych wątpliwości, że trzynasta emerytura będzie wypłacona w przyszłym roku i w kolejnych latach" - podkreślił szef rządu. 

autor: Grzegorz Bruszewski

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Komentarze (8)

dodaj komentarz
glos_rozsadku
Teraz może jeszcze nie, ale jak nie zreformujemy systemu emerytalnego to za 20-30 lat młodzi się wkurzą, powiedzą "do diabła z tymi staruchami" i w katolickim państwie zalegalizuje się przymusową eutanazję. Tak mówił redaktor Michalkiewicz.
marianpazdzioch
To nie bedzie eutanazja, tylko czekanie w kolejkach po 6 lat na zabiegi ratujace życie i emerytury w rodzaju 500 zł. Jak ktoś nie kupił sobie jeszcze jakiegoś taniego, a najlepiej prawie darmowego w utrzymaniu lokum, to współczuję.
cyganoitaliano
Dobrze, że inwestujemy w emerytów. Przecież Ci mega produktywni i zdrowi ludzie, nie czekając na swoją nieuniknioną śmierć będą siedzieć przed telewizorem oglądając TVP info i tym samym zbudują nam dobrobyt jak w Niemczech.
willy_wonka
Śmierć każdego jest nieunikniona nawet Twoja przyjacielu. Ot, taka subtelna dygresja. Ponadto jak będziesz miał okazję być na cmentarzu w najbliższych dniach, to zwróć uwagę ile młodych ludzi tam leży.. są tam i CI, którzy oglądali TVP i są również Ci, którzy oglądali TVN. Pogodziła Ich śmierć.
pakamera
Obecni emeryci pracowali,a często wręcz charowali,gdy ty robiłeś w pieluchy,chodziłeś do szkoły,być może również studiowałeś.Korzystałeś z tego dzięki Ich ciężkiej pracy.Dlatego należy Im się szacunek i wdzięczność od takich jak ty konsumentów ich pracy.
cyganoitaliano odpowiada willy_wonka
Jak młodzi ludzie będą tracić pracę i się wieszać, bo rząd zamiast inwestować w nowoczesne technologie, elektryczne auta, OZE, elektrownie atomowe i oświatę "zainwestował" w emerytów to zrozumiesz jaki był sens mego wpisu. Takim jak Ty mózgu przybywa dopiero po stracie pracy.
willy_wonka odpowiada cyganoitaliano
O mnie się nie martw. Praca jak nie ta, to inna. No chyba, że chcesz tak jak to było za PRL spędzić całe Swoje życie zawodowe w jednym zakładzie pracy,.... Ponadto nie zauważyłem, aby tego typu świadczenia dla emerytów były kosztem inwestycji w innowacyjność, a i młodzi nie mają na co narzekać. Reasumując siejesz przyjacielu niczym O mnie się nie martw. Praca jak nie ta, to inna. No chyba, że chcesz tak jak to było za PRL spędzić całe Swoje życie zawodowe w jednym zakładzie pracy,.... Ponadto nie zauważyłem, aby tego typu świadczenia dla emerytów były kosztem inwestycji w innowacyjność, a i młodzi nie mają na co narzekać. Reasumując siejesz przyjacielu niczym nieuzasadniony zamęt...
cyganoitaliano odpowiada willy_wonka
Mamy jeden z najniższych poziomów inwestycji w Europie jakbyś nie zauważył. Pracę zmienisz razem ze swoimi dziećmi i to na dobrze płatną ale za granicą za parę lat.

Powiązane: Rząd majstruje przy emeryturach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki