Trzaskowski: Dziura Morawieckiego podobno sięga 100 mld zł

2020-07-02 21:26
publikacja
2020-07-02 21:26
fot. Mateusz Włodarczyk / FORUM

Rząd nie chce mówić o stanie finansów, "dziura Morawieckiego" podobno sięga 100 mld zł, podobno szykują się olbrzymie podwyżki podatków - mówił kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski. Zaznaczył, że jego rolą jest być osobą niezależną i zawetować złe rozwiązania.

"Ta +dziura Morawieckiego+ podobno dochodzi do 100 mld zł, nie ma odpowiedzi na pytania, które zadajemy cały czas o stan finansów państwa, podobno szykują się olbrzymie podwyżki podatków" - powiedział kandydat na prezydenta w czwartek w TVN24.

Przyznał, że dobrze rządzi się w dobrej koniunkturze gospodarczej, tak jak PiS odziedziczył państwo, a dzisiaj nadchodzą trudne czasy i stąd te pytania o bardzo trudne decyzje, które rząd będzie musiał podejmować - zauważył. "Od tego jest prezydent, żeby to ocenić, żeby być osobą niezależną i zawetować złe rozwiązania" - podkreślił.

Pytany, jak przekona młodzież, która w I turze wyborów poparła Krzysztofa Bosaka odparł, że wiele młodych osób mówiło mu podczas spotkań szczerze, oceniając, że sam jest szczery, że w pierwszej turze będą głosowali na Bosaka, ale w drugiej na niego.

"Wiem, że dla młodych ludzi najważniejsza jest wolność, a obecny rząd PiS i prezydent z PiS jest zaprzeczeniem wolności. Walczą z opresyjnym państwem, więc mówię: tak opresyjne państwo, które chce podnosić podatki będzie blokowane przez prezydenta Trzaskowskiego" - zadeklarował. "Tam, gdzie są racjonalne decyzje, tam będę współpracował z rządem" - dodał jednocześnie Trzaskowski. Pomoc dla przedsiębiorców, np. zwrot VAT - tam będzie pomoc - zapewnił.

Ocenił, że w tych wszystkich sferach, które są ważne dla młodych ludzi, którzy cenią sobie wolność, cenią państwo, które pomaga przedsiębiorcom, które nie blokuje inicjatywy i które nie jest opresyjne, te punkty znajdują się w jego programie i będzie je podkreślał.

Pytany o rozbieżność z punktami ideowymi programu Bosaka, np., zaostrzenie prawa aborcyjnego jednoznacznie podkreślił, że postawi weto każdej ustawie, która zaostrzy prawo aborcyjne.

Ocenił, że, pomimo iż w wielu kwestiach nie zgadza się z programem Krzysztofa Bosaka uważa, że jego wyborcy cenią sobie szczerość. "Ja nigdy nie będę udawał, że zgadzam się z Krzysztofem Bosakiem, w wielu kwestiach, natomiast są takie kwestie, na które głosują tak zwani wolnościowcy, gdzie w moim programie jest sporo punktów stycznych" - dodał Trzaskowski.

Jak zaznaczył, o tym dzisiaj trzeba rozmawiać, a 12 lipca zagłosujemy o tym czy chcemy zmiany czy nie, a wszyscy wyborcy Krzysztofa Bosaka chcą zmian. Możemy rozmawiać o tym, jak ta zmiana ma wyglądać - zadeklarował.

"Na pewno się nie porozumiemy w 100 proc., ale sam wiem z doświadczeń na ulicach, ostatnio z Kościerzyny, czy w Chojnicach podchodzili do mnie młodzi ludzie, którzy mówili, że +tak dzisiaj głosujemy na pana, mimo, że byliśmy wyborcami Bosaka, bo pan przynajmniej mówi prawdę, bo pan naprawdę jest niezależny, zwłaszcza w porównaniu do PiS-owskiego prezydenta i przede wszystkim, to co najważniejsze, pan jest szczery, nic pan nie udaje i nie słucha jednej osoby - czyli prezesa+" - relacjonował Trzaskowski.

Na uwagę, że jest wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej i będzie zależny od swojej partii, przyznał, że jest, ale zadeklarował, że złoży legitymację i że jego kancelaria będzie otwarta dla wszystkich ekspertów, dla społeczników dokładnie tak samo, jak dzisiaj Ratusz" - zapewnił Trzaskowski. "Powiedziałem więcej, wszyscy, którzy mieli jakiś związek z polityką będą musieli złożyć legitymacje partyjne, zanim wejdą do kancelarii" - stwierdził kandydat KO.(PAP)

ago/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (164)

dodaj komentarz
przemek_opinia
Trzaskowski i inni używają słowa "podobno." Hmmm ciekawe. To teraz odwróćmy sytuację: Trzaskowski podobno skłamał w oświadczeniu majątkowym i zataił majątek wysokości 50 mln zł przelany przez firmę niemiecką."

marszalek2020
Mam wrażenie, ze Trzaskowski to taki klasyczny przykład człowieka-słupa. Prawdziwi właściciele stoją w cieniu mają już jakiś plan jak 30 milionów ludzi namówić do płacenia podatków, które nie trafią do pielęgniarek i nauczycieli tylko na konta w Szwajcarii.

Podatek katastralny zbliża się, samorządowcy
Mam wrażenie, ze Trzaskowski to taki klasyczny przykład człowieka-słupa. Prawdziwi właściciele stoją w cieniu mają już jakiś plan jak 30 milionów ludzi namówić do płacenia podatków, które nie trafią do pielęgniarek i nauczycieli tylko na konta w Szwajcarii.

Podatek katastralny zbliża się, samorządowcy PO już się cieszą, a zwykli ludzie będą tracić mieszkania.
marxs
"Podatek katastralny zbliża się"-oczywiście że się zbliża w końcu trzeba z czegoś finansować emeryturę+ czy 500+ czy urlopowe+ co ty PISiu myslałeś że to ufunduje Pani Bozia albo Toruński Biznesmen
ps.nie chcesz katastru głosuj za likwidacją PISowskiego bizancjum (np.horała za pilnowanie łąki 50
"Podatek katastralny zbliża się"-oczywiście że się zbliża w końcu trzeba z czegoś finansować emeryturę+ czy 500+ czy urlopowe+ co ty PISiu myslałeś że to ufunduje Pani Bozia albo Toruński Biznesmen
ps.nie chcesz katastru głosuj za likwidacją PISowskiego bizancjum (np.horała za pilnowanie łąki 50 tys. zł miesięcznie) i głosuj za likwidacją PISowskiego rozdawnictwa
przemek_opinia odpowiada marxs
Strasz, strasz, tak jak straszyli 5 lat temu. Ale co jest? Przecież mieliście wyjechać z kraju. Nawet tej obietnicy PO nie dotrzymało. Lepiej zainteresuj się stolicą i co tam Trzaskowski wyprawia. 100 obietnic 3 zrealizowane w tym wspieranie LGBT i betonowa plaża przy parku Saskim z europalet.
aod
Podobno ty Trzaskowski zamiast mózgu masz trociny.
marxs
to i tak znacznie lepiej od obecnego prezia bo cuś ma tamten ma pustke doskonałą
aod odpowiada marxs
Nie ma czegoś takiego jak pustka doskonała. Jednak żeby o tym wiedzieć to trzeba mieć odrobinę pojęcia z fizyki.
soter121
Skoro tak jest jak mówisz Rafcio to zrezygnuj z kandydatury i zostaw ich z tym problemem
jes
Jakie 100 Trzaskowski? 100 to same lewe obligacje. Około 200 jest bardziej prawdopodobne.

Powiązane: Wybory prezydenckie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki