Tomczyk: Przedstawiony zostanie kosztorys wyjazdowych posiedzeń rządu

Niebawem przedstawiony zostanie szczegółowy kosztorys organizacji posiedzeń Rady Ministrów w różnych miastach - zapowiedział w czwartek w TVP Info rzecznik rządu Cezary Tomczyk. Dodał, że informacja ta zostanie przygotowana m.in. ze względu na pytania posłów opozycji.

Tomczyk mówił, że rząd dostał w tej sprawie szereg pytań, "głównie od prawicowych portali".

"W tej chwili poprosiliśmy departamenty odpowiedzialne za organizacje Rady Ministrów, żeby to podliczyć, żeby była to pełna wiedza, m.in. dla posłów PiS, nie ma w tym żadnej tajemnicy" - mówił Tomczyk w TVP Info.

"Jestem dumny z tego, że te Rady Ministrów się odbywają, widzę w tym ogromną wartość" - podkreślał.

Argumentował, że gdyby nie wyjazdowe posiedzenia rządu, ministrowie nie mogliby odbywać wielu spotkań w regionach, w których rząd akurat obraduje.

"Często się zdarza, że w tych miejscach istnieją problemy, które nabrzmiały przez wiele miesięcy albo lat, a które z różnych względów nie mogły być rozwiązane" - mówił.

"Na przykład na Dolnym Śląsku minister Teresa Piotrowska odwiedziła GOPR-owców i okazało się, że jest kilka dosyć prostych rzeczy, które mogą uzdrowić sytuacje w tamtejszym GOPR-rze i ona te decyzje podjęła" - dodał Tomczyk.

Zaznaczył, że "alternatywą jest to, że zamkniemy się na klucz w Kancelarii i możemy nic nie robić".

Rzecznik pytany był też o wykpiwane przez media i opozycję przewożenie ze sobą mebli przez rząd na każde posiedzenie. Przekonywał, że wożenie wyposażenia na posiedzenia rządu nic Kancelarię Premiera nie kosztuje, bo ma zryczałtowaną umowę na usługi transportowe.

"Mieszkamy w 40-milionowym kraju w centrum Europy, jesteśmy członkiem UE i jesteśmy porządnym państwem" - podkreślał. "Oczywiście ministrowie mogą siedzieć na różnych krzesłach przy nierównym stole, mogą też dojechać na Radę Ministrów taksówkami, ale chyba nie o to chodzi" - dodał.

Dotąd rząd Ewy Kopacz odbył wyjazdowe posiedzenia w Katowicach, Łodzi i Wrocławiu. (PAP)

pś/ bk/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil