REKLAMA

Tom Cruise nakręci film w kosmosie

2020-05-06 10:20
publikacja
2020-05-06 10:20

Szef NASA Jim Bridenstine zapowiedział w środę, że kierowana przez niego instytucja nawiąże współpracę z aktorem Tomem Cruise'em i pomoże mu w nakręceniu filmu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Ma to być pierwszy film fabularny nakręcony w kosmosie.

fot. NASA / / ZUMA Press

"NASA jest podekscytowana perspektywą pracy z Tomem Cruise'em na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej! Potrzebujemy popularnych mediów, aby zainspirować nowe pokolenie inżynierów i naukowców, aby zamienić ambitne plany NASA w rzeczywistość" - napisał Bridenstine na Twitterze.

Według doniesień portalu Deadline, w projekt zaangażowany ma być również miliarder Elon Musk, założyciel koncernów SpaceX i Tesla. Musk odpowiedział na tweeta Bridenstine'a mówiąc, że spodziewa się "dobrej zabawy".

Bliższe szczegóły na temat projektu są jeszcze nieznane - wiadomo jedynie, że ma być to film akcji i że nie będzie to film z serii "Mission: Impossible". 

Lot w kosmos. Koszt noclegu to "tylko" 35 tys. dolarów

Lot w kosmos. Koszt noclegu to "tylko" 35 tys. dolarów

"3, 2, 1 - start". "Huston jesteśmy na orbicie. Over and out" - takie rozmowy mogą usłyszeć w słuchawkach pierwsi turystyczni kosmici. NASA zbiera zapisy na urlop w gwiazdach. I to dosłownie. 

osk/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (2)

dodaj komentarz
godunow1
Chyba chce pobić Waterworld pod względem zbędnych kosztów ...
jasiek2017
W Polscy PiS od dawna orbituje. NASA mogłaby się uczyć od kartofla jak być kosmitą na Ziemi

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki