REKLAMA

Elon Musk szuka pracowników. Tyle można zarobić w gigafabryce Tesli

Marcin Kaźmierczak2023-03-16 10:14redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-03-16 10:14

Od 2700 euro brutto miesięcznie dla pracowników fizycznych bez szkolenia zawodowego do 6000 euro dla inżynierów – na takie zarobki można liczyć w gigafabryce Tesli pod Berlinem – donosi „Rzeczpospolita”.

Elon Musk szuka pracowników. Tyle można zarobić w gigafabryce Tesli
Elon Musk szuka pracowników. Tyle można zarobić w gigafabryce Tesli
/ Shutterstock

Choć według wstępnych założeń zakład położony zaledwie 60 km od polskiej granicy w Grünheide pod Berlinem miał zatrudniać 9 tys. osób, w ciągu pierwszego roku działalności pracę znalazło w nim dotąd jedynie 3,5 tys. osób.

Gigafabryka Tesli rozpoczęła działalność ze sporym poślizgiem wiosną 2022 r., jednak i wtedy problemy nie ustąpiły. W lipcu ubiegłego roku zakład musiał zostać czasowo zamknięty przez złą organizację pracy i niedobór pracowników.

W pierwszych miesiącach działalności produkcja szła jak po grudzie. W ciągu pierwszych trzech miesięcy plan zakładający produkcję 500 tys. aut rocznie zrealizowano jedynie w 10 proc. Mimo to zakład ma zostać powiększony, by móc produkować nawet 1 mln „elektryków” z logo Tesli w ciągu roku.

Aby zrealizować ten cen, Tesla będzie musiała zatrudnić więcej osób, które dołączą do obecnej załogi liczącej 3,5 tys. osób.

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Jak informuje „Rzeczpospolita”, zarobki w Gigafactory Tesli są zbliżone do pensji pobieranych przez pracowników innych samochodowych fabryk w Niemczech – choćby Mercedesa w Stuttgarcie.

Tesla - zarobki w Gigafactory

Na najniższą stawkę – 2700 euro brutto miesięcznie (ok. 12 700 zł wg kursu z 16 marca 2023 r.) mogą liczyć pracownicy, którzy nie przeszli jeszcze przeszkolenia zawodowego w fabryce. Wykwalifikowany pracownik produkcji po szkoleniu zarobi obecnie nieco ponad 2800 euro brutto miesięcznie (ok. 13 100 zł).

Na wyższe zarobki mogą liczyć pracownicy techniczni. Technik mechatronik otrzyma 3200 euro brutto miesięcznie (ok. 15 000 zł), tyle samo zarobi logistyk, a inżynier niemal dwa razy tyle – 6000 euro brutto miesięcznie (ok. 28 100 zł).

Pensja rekrutera wynosi 55 100 euro brutto rocznie (ok. 21 500 zł brutto miesięcznie), kierownika zespołu 58 100 euro brutto rocznie (ok. 22 700 zł brutto miesięcznie), z kolei programista pracujący w Gigafactory Tesli może zarobić 63 700 euro brutto rocznie (ok. 24 900 zł brutto miesięcznie).

Źródło:
Marcin Kaźmierczak
Marcin Kaźmierczak
redaktor Bankier.pl

Redaktor prowadzący działu Twoje Finanse - Biznes w Bankier.pl. Zajmuje się tematyką nieruchomości. Przygotowuje raporty dotyczące cen mieszkań, pisze o trendach na tym rynku, monitoruje najciekawsze inwestycje w Polsce i za granicą. Na co dzień śledzi także rynek motoryzacyjny, a swoimi spostrzeżeniami dzieli się w sekcji Moto portalu Bankier.pl. Absolwent politologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Tel. 71 748 95 14.

Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (30)

dodaj komentarz
jenak
Elon przed podjęciem decyzji o lokalizacji nie doczytał info o polskim systemie 500 plus i o demografii. Teraz będzie musiał sprowadzać ludzi z Nepalu, Bangladeszu i Filipin... you name it.
jenak
Może jaki kredens reflektuje na mechatronika, 3200 brutto, czyli 1270 netto. To wg ichniejszego wyliczenia 4 x wyżej niż za miedzą, w pisowskiej Polsce. Interesujące, co mówi statystyka teslańska ws. mechatroników. Ilu ich za te piniędze już zrekrutowali?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
tomm33
Dla tsiebie koleżka mamy dyplom forumowego przegrywa, ścier.wa które frustracje potrafi tylko w wirtualu wylewać bo ukraińce benefity biorą, a jemu uja w ucho najwyżej chcą dać
mba_tomy
W takich firmach motoryzacyjnych na stanowisku inżyniera wymagane jest uznanie dyplomu - anerkennung. A więc kupno dyplomu od braci Ukraińców nic nie da. No i bez dobrego niemieckiego i angielskiego to też małe szanse na przyjęcie. A tak przy okazji, to Niemcy sobie żartują, że taki dyplom (lub prawo jazdy) to można w Polsce kupić W takich firmach motoryzacyjnych na stanowisku inżyniera wymagane jest uznanie dyplomu - anerkennung. A więc kupno dyplomu od braci Ukraińców nic nie da. No i bez dobrego niemieckiego i angielskiego to też małe szanse na przyjęcie. A tak przy okazji, to Niemcy sobie żartują, że taki dyplom (lub prawo jazdy) to można w Polsce kupić za sztangę fajek... takie niesmaczne żarty.
marcinkrakow
6000 euro brutto dla inżyniera w niemczech? - trochę mało....
men24a
Dolicz dodatki plus 13 kę i premie.
peacedukowicz
w polsce prawie tyle samo można zarobić na b2b, senior java developer 20k+ zeta na rękę
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
men24a
Intel też miliardy inwestuje w Niemczech.
My inwestujemy w czołgi

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki