REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Tesco zamyka kolejne sklepy

2017-11-22 12:50
publikacja
2017-11-22 12:50

Tesco poinformowało, że ma zamiar zamknąć kolejne trzy supermarkety. Na początku 2018 roku znikną sklepy w Konstantynowie Łódzkim, Tuchowie i w Łodzi przy ul. Elsnera. To  kolejna taka decyzja sieci w tym roku.

fot. / / FORUM

W czerwcu tego roku zarząd Tesco ogłosić zwolnienia grupowe i zamknięcie 9 swoich sklepów. We wrześniu pojawiła się informacja o kolejnych zwolnieniach, tym razem pracę stracić miało do 400 osób pracujących w Biurze Głównym sklepu, a wypowiedzenia będą trwały do 30 listopada tego roku.

Informację o nowych zamknięciach przekazał pracownikom drogą mailową dyrektor zarządzający Tesco Polska Martin Behan. Cytując za portalem dlahandlu.pl, treść wiadomości brzmi: "Decyzja o zamknięciu sklepów nigdy nie jest łatwa – opiera się zaś na czysto ekonomicznych przesłankach. Wspomniane sklepy działają w bardzo trudnym, konkurencyjnym otoczeniu i nie widzimy możliwości odwrócenia negatywnego trendu w ich wynikach sprzedażowych. Naszym priorytetem pozostaje zapewnienie wsparcia dla koleżanek i kolegów z zamykanych sklepów. Zaoferujemy im inne, alternatywne stanowiska w pobliskich sklepach – zakładamy zatem, że liczba osób, które opuszczą naszą firmę, będzie minimalna. Chciałbym podziękować koleżankom i kolegom z zamykanych sklepów za wszystko, co robili, by dbać o swoich klientów i by sklepy odnosiły sukcesy. Wierzę, że zrozumiecie, iż ta trudna decyzja pomoże nam skupić się na tym, co ważne dla naszych klientów, wszędzie tam, gdzie wybierają oni Tesco na miejsce swoich zakupów".

Jak podaje przewodnicząca związków zawodowych w sieci Tesco Elżbieta Fornalczyk, decyzja ta nie jest zaskoczeniem, ponieważ od dłuższego czasu było wiadome, że sklepy - przeważnie te mniejsze - będą zamykane. Dodaje jednak, że pracownicy otrzymają propozycje przeniesienia do innych placówek.

Do końca sierpnia bieżącego roku Tesco posiadało 424 sklepy, po zamknięciu wyżej wymienionych placówek liczba ta spadnie do 421.

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Na czym polega? Kto może skorzystać? Ile kredytu można dostać? Co z wkładem własnym? Czy dopłaty można stracić? Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

DU

Źródło:
Tematy
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (15)

dodaj komentarz
antypropaganda
Skończyły się zwolnienia podatkowe, to kolonię można porzucić. Wolna konkurencja nie jest interesująca.
silvio_gesell
Likwidowanie hipermarketów ma związek z zatwierdzeniem przez Senat opodatkowania wartości nieruchomości komercyjnych powyżej 10mln.
-bertro-
Nie przegrali z dyskontami biedronka i lidlem.
marceli801
Dokładnie. Biedronka jest agresywnym graczem i trudną z nią konkurować. Teraz nasuwa się pytanie czy koncentracja sprzedaży detalicznej w jednym podmiocie jakim jest biedronka jest jest zjawiskiem korzystnym dla gospodarki i społeczeństwa ?
tw-balbina
Polaczki będą w szampańskich humorach bo komuś nie wyszło i ma problemy.
silvio_gesell
Nie mierz wszystkich swoją miarą.
lelo1949
A ty ,kto jesteś cz...k
lelo1949 odpowiada lelo1949
Do TW BALBIN
old_timer
Straszne. Ale zapomnieli dodac ile tych wspaniałych miejsc pracy zniknie. Jak otwieraja to zawsze to podaja.
john-eire
Tesco wie że zakaz handlu co Niedzielę będzie kosztował fortuna.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki