Związkowcy zrzeszeni w Solidarności Tesco podali, że pracodawca poinformował ich o kolejnej fali zwolnień grupowych. Podobnie, jak poprzednim razem, jest to związane z zamknięciem supermarketów.
- Koleżanki i Koledzy! Pracownicy Tesco Polska! 6 czerwca 2017 r., otrzymaliśmy informację dot. kolejnych zwolnień grupowych. Jako przyczynę pracodawca podaje reorganizację zakładu pracy polegającą na zamknięciu supermarketów - pisze związek zawodowy na swoim profilu na Facebooku.
Zarząd Tesco zadecydował o zamknięciu 8 supermarketów i jednego hipermarketu na terenie kraju. Jako powód podaje przyczyny ekonomicznie.
- Decyzja o zamknięciu sklepów nigdy nie należy do łatwych. W każdym z 9 przypadków, przez minione lata sklepy przynosiły straty, zmniejszając w ten sposób środki, które moglibyśmy przeznaczyć na rozwój naszego biznesu w Polsce z myślą o naszych klientach i pracownikach w całej Polsce.

Poinformowaliśmy już o tym pracowników, naszym priorytetem jest teraz wspieranie ich i zaoferowanie alternatywnych stanowisk w sklepach w regionie. Ta trudna decyzja pozwoli nam budować silniejszy, trwalszy biznes Tesco w Polsce - powiedział Martin Behan, Dyrektor Zarządzający Tesco w Polsce, w oficjalnym stanowisku spółki.
14 września zostaną zamknięte następujące lokalizacje:
- Wałbrzych, ul. Główna 13,
- Oświęcim ul, Mayzla 1,
- Głogów, ul. Jedności Robotniczej 42,
- Konin, ul. Chopina 24,
- Opole ul. Łąkowa 5A,
- Żywiec, ul. Kościuszki 57,
- Białystok, ul.Białostoczek 1,
- Ścinawa, ul. Lubińska 23,
- Hipermarket w Łodzi u. Piłsudskiego 15/23
Zwolnienia zostaną przeprowadzone w okresie 27 czerwca - 31 sierpnia 2017 roku i obejmą stanowiska podstawowe oraz stanowiska kierownicze. Kolejność wypowiedzeń będzie zależała od okresu zatrudnienia, firma zapowiada, że w miarę możliwość będzie starała się zapewnić pracę zwalnianym na innych stanowiskach lub w innych siedzibach. Związek zawodowy razem z zarządem przeprowadzi konsultacje w sprawie reorganizacji 12 czerwca 2017 roku we Wrocławiu.
Jak podaje serwis dlahandlu.pl, Tesco w maju sprzedało kolejne trzy grunty. Rok temu pula nieruchomości do nabycia wynosiła 35, teraz jest ich już 38.
WSZ
































































