REKLAMA

Tesco nie kończy zwolnień. Na bruk kolejne 316 osób

2021-04-12 10:00
publikacja
2021-04-12 10:00
fot. Tana888 / Shutterstock

Nie kończą się doniesienia na temat kolejnych zwolnień grupowych pracowników Tesco. Mimo że sieć już oficjalnie pożegnała się z Polską, a część byłych marketów przejął właściciel Netto, związki zawodowe poinformowały o kolejnych redukcjach. 

NSZZ Solidarność pracowników Tesco Polska przekazało zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych. Przyczyną redukcji jest zamknięcie następujących sklepów: 

  • w Poznaniu przy ul. Serbskiej 7,
  • w Lubinie przy ul. Paderewskiego 101,
  • w Tarnowskich Górach przy ul. Zagórskiej 220, 
  • w Kaliszu przy ul. Majakowskiej 28,
  • w Głogowie przy ul Piłsudskiego 15.
  • w Przemyślu przy ul. Lwowskiej 36. 

Zwolnienia obejmą pracowników stanowisk podstawowych - do 287 osób i stanowisk kierowniczych - do 29 osób. Redukcje odbędą się w terminie 27 kwietnia do 31 lipca 2021 roku. 

Zatrudnionym będzie proponowane w miarę możliwości podjęcie pracy w innych jednostkach firmy. Odprawy, jakie będą przysługiwały zwalnianym, będą w wysokości określonej w ustawie. Dodatkowo pracownicy mają otrzymać pakiety i spotkania informacyjno-doradcze oraz mają możliwość skorzystania z doradztwa telefonicznego. 

Ostatnio na łamach Bankier.pl przekazywaliśmy, że Tesco planuje zwolnienia 1200 osób, redukcje obejmowały osoby zatrudnione w biurach głównych. 

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy
Kredyt balonowy jak abonament na samochód

Kredyt balonowy jak abonament na samochód

Komentarze (2)

dodaj komentarz
qwertas
Spokojnie pracownicy Tesco znajdą pracę w Biedronce, Lidlu, Aldim, Polomarkecie, Stokrotce, Carrefourze, Auchan i wielu innych sklepach.
jkarkoszka
Czy tylko mi się wydaje że to określenie "na bruk" jest takie pejoratywne?
Ok, Tesco zwalnia sporo pracowników, ale to nie koniec świata. Ci ludzie nie są wyrzucani na bruk, tylko idą do domu, szukają pracy i przy dzisiejszym bezrobociu ją znajdują całkiem łatwo.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki