REKLAMA

Zwolnienia w Tesco po przejęciu. 1200 osób straci pracę

2021-03-30 10:15
publikacja
2021-03-30 10:15
Zwolnienia w Tesco po przejęciu. 1200 osób straci pracę
Zwolnienia w Tesco po przejęciu. 1200 osób straci pracę
fot. Tana888 / / Shutterstock

Tesco Polska przekazało kolejny komunikat o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych. Redukcje obejmą ponad 1200 pracowników. 

Tesco Polska zamierza przeprowadzić restrukturyzację struktur administracyjnych i wybranych sklepów. – Restrukturyzacja oznacza, że biura główne w Krakowie i w Warszawie zostaną zlikwidowane w ciągu najbliższych 12 miesięcy, w tym czasie zastąpią je mniejsze biura regionalne. Restrukturyzacja dotyczy również tych sklepów, które będą zmniejszane lub zamykane, oraz tych, w których zlikwidowane zostały pewne funkcje lub usługi – czytamy w komunikacie spółki. Warunki zwolnień będą przedmiotem konsultacji ze związkami zawodowymi. 

Zwolnienia związane są z przejęciem przez Salling Group, właściciela Netto, 301 sklepów i dwóch centrów dystrybucyjnych. Zgodę na transakcję wyraził niedawno UOKiK. "Po analizie koncentracji i zgodnie z dotychczasowym orzecznictwem Prezes UOKiK przyjął, że supermarkety, hipermarkety i dyskonty rywalizują bezpośrednio ze sobą na lokalnych rynkach w promieniu 10-15 kilometrów od przejmowanego sklepu. To najczęstsza maksymalna odległość, jaką konsumenci są skłonni przebyć w drodze do sklepu o większej powierzchni" - podał urząd w komunikacie. 

Jeszcze w połowie marca 2021 roku Netto poinformowało o zamknięciu transakcji zakupu Tesco Polska. – Witamy na pokładzie nowe koleżanki i kolegów. Bardzo się cieszę, że już niedługo rozpocznie się nasza wspólna praca – mówił Janusz Stroka, prezes Netto.

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
rafal0177
Cieszył się w połowie marca, teraz jak widać cieszy się mniej.
demeryt_69
Niby z czego ten Stroka się cieszy? Z tego, że zredukowali 1200 osób? To niekoszernie!

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki