REKLAMA

Ten bank wyłączy w poniedziałek poprzednią wersję aplikacji. Ważna zmiana dla 300 tys. klientów

Wojciech Boczoń2023-09-29 10:26analityk Bankier.pl
publikacja
2023-09-29 10:26

Santander Bank Polska szykuje się do wyłączenia starej aplikacji mobilnej. Od poniedziałku, 2 października, klienci będą mogli korzystać już wyłącznie z jej nowej wersji. Od przyszłego tygodnia  użytkownicy nie będą mogli za pomocą starej apki wykonać już żadnych transakcji, a jedynie przejść na nową wersję.

Ten bank wyłączy w poniedziałek poprzednią wersję aplikacji. Ważna zmiana dla 300 tys. klientów
Ten bank wyłączy w poniedziałek poprzednią wersję aplikacji. Ważna zmiana dla 300 tys. klientów
fot. GaudiLab / / Shutterstock

Santander podaje, że z nowej aplikacji korzysta już 2,3 mln klientów, więc zdecydowana większość użytkowników mobilnych w tym banku. Zgodnie z danymi za II kwartał 2023 r., bank ma bowiem blisko 2,6 mln aktywnych użytkowników aplikacji ogółem. Oznacza to, że wciąż ze starej wersji korzysta jeszcze około 300 tys. klientów. By nadal obsługiwać swoje finanse w telefonie, będą musieli pobrać nową wersję programu i dokonać jej aktywacji. 

Wśród najciekawszych funkcji nowej aplikacji znajdują się:

  • Personalizacja - umożliwia dostosowanie wyglądu pulpitu do swoich potrzeb, użytkownik sam wybiera powitanie, język, zdjęcie, tapetę i skróty.
  • Tryb dyskretny - pozwala na ograniczenie widoczności danych dot. naszych finansów na przykład w miejscach publicznych.
  • Dzięki możliwości odkrycia numeru karty oraz kodu CVV2/CVC2 użytkownicy mogą korzystać z płatności internetowych bez fizycznej karty plastikowej i wykonywać szybsze przelewy dzięki opcji ulubionych odbiorców.
  • Dla klientów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą dostępna jest opcja płatności BLIKiem.
  • Klienci mogą zapoznać się z szacunkowym śladem węglowym na podstawie kategorii wydatków. Funkcje szacowania śladu węglowego można wyłączyć w aplikacji. W ramach tej funkcji klienci będą mogli korzystać z porad, jak zmieniać codzienne nawyki na bardziej ekologiczne.

Santander Bank Polska jest piątym bankiem na rynku pod względem liczby aktywnych użytkowników aplikacji mobilnej. Wyprzedzają go jedynie PKO BP, mBank, Pekao i ING Bank Śląski. Łącznie na koniec II kwartału 2023 r. z aplikacji mobilnych korzystało już 22,4 mln klientów banków w Polsce.

Aplikację Santander mobile można pobrać ze sklepów Google Play lub App Store.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
zoomek
Kruszce działają bez prądu i aktualizacji, od tysięcy lat.
Natomiast franka tego sprzed 2021 to anulowli - "czeba" wymieniać w Szwajcarii.
Klaskać!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki