REKLAMA

Tauron zakłada w '17 przynajmniej zatrzymanie trendu spadkowego na poziomie EBITDA (opis)

2016-11-10 12:40
publikacja
2016-11-10 12:40

Tauron zakłada w '17 przynajmniej zatrzymanie trendu spadkowego na poziomie EBITDA - poinformował na konferencji wiceprezes Marek Wadowski.

Wadowski, pytany o oczekiwania co do wyniku EBITDA grupy w przyszłym roku, powiedział: "Jeśli nie będzie wzrostu na poziomie EBITDA, to przynajmniej spodziewamy się zatrzymania trendu spadkowego".

"Poziom EBITDA z 2015 roku będzie trudny do osiągnięcia w przyszłym roku" - dodał w rozmowie z PAP.

"Spodziewamy się, że 2017 rok może być nieco trudniejszy dla segmentu wytwarzanie. Nie wiemy jak się ułożą ceny na aukcjach. Na dziś rynek świadectw pochodzenia energii wygląda słabo, a nie ma przesłanek, że będzie lepszy. Będą wyższe koszty CO2 i presja na wzrost cen węgla" - powiedział Wadowski.

Dodał, że spółka spodziewa się stabilnych wyników w segmencie dystrybucji, choć nie ma jeszcze zatwierdzonej taryfy na przyszły rok.

W segmencie wydobycia przyszłoroczny wynik EBITDA powinien być dodatni.

"Przyszły rok będzie pierwszym rokiem realizacji strategii. Inicjatywy zawarte w strategii, które wdrażamy, powinny nam pomóc" - powiedział wiceprezes.

Po trzech kwartałach 2016 roku Tauron ma 2,46 mld zł EBITDA, co oznacza spadek o 14 proc. rdr.(PAP)

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki