REKLAMA
WEBINAR

TVN podejmie kroki prawne w związku z wypowiedzią Kaczyńskiego. "Politycy mają prawo wypowiadać swoje opinie"

2023-05-27 22:33
publikacja
2023-05-27 22:33

Tak jak dziennikarze mają prawo zadawać pytania, tak obywatele, w tym politycy mają prawo do wyrażania swoich opinii; próba dezawuowania dokonań szefa MON to wpisywanie się w kremlowską propagandę - oświadczył rzecznik PiS Rafał Bochenek, komentując zapowiedź kroków prawnych wobec prezesa.

TVN podejmie kroki prawne w związku z wypowiedzią Kaczyńskiego. "Politycy mają prawo wypowiadać swoje opinie"
TVN podejmie kroki prawne w związku z wypowiedzią Kaczyńskiego. "Politycy mają prawo wypowiadać swoje opinie"
fot. PiS / / Twitter

Rzecznik PiS Rafał Bochenek przekazał PAP oświadczenie po zapowiedzi redakcji TVN24 podjęcia kroków prawnych wobec prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w związku z tym, że nazwał on dziennikarza TVN24 "przedstawicielem Kremla".

"Stacja TVN jak zawsze w swoim stylu manipuluje i kreuje alternatywną rzeczywistość, niezgodną z faktami, nie odnosząc się w całości do wypowiedzi Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Tak jak dziennikarze mają prawo zadawać pytania, tak obywatele, w tym politycy mają prawo do wypowiadania się i wyrażania swoich opinii. W tej sprawie swoje zdanie p. Prezes Jarosław Kaczyński jasno uzasadnił. Atakowanie ministra obrony p. premiera Mariusza Błaszczaka i próba dezawuowania jego dokonań w obszarze wzmacniania obronności naszego kraju to wpisywanie się w kremlowską propagandę. Dzięki działaniom, jakie zostały podjęte w ostatnich latach, w szczególności przyjęcie ustawy o obronie Ojczyzny autorstwa p. Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, a także licznych przełomowych decyzji i kontraktów zbrojeniowych naprawiamy to, co za czasów naszych poprzedników było niszczone. Od 2015 r. sukcesywnie odbudowujemy potencjał zarówno militarny, jak i osobowy polskiej armii oraz polskiego przemysłu zbrojeniowego" - głosi oświadczenie rzecznika PiS.

"Pomimo ataków i prób dyskredytowania, także przez pracowników TVN-u świetnie funkcjonują Wojska Obrony Terytorialnej, uratowana została Huta Stalowa Wola, Autosan, a wraz z nimi miejsca pracy dla tysięcy naszych obywateli, zawierane są kontrakty na Abramsy, Patrioty, Himarsy, wyrzutnie rakiet przeciwlotniczych CAMM czy inne niezbędne uzbrojenie, które wraz z będącą na ukończeniu tarczą antyrakietową w Redzikowie tworzą podstawy naszej obrony, także przeciwrakietowej. Niestety, nasi polityczni oponenci w obszarze obrony przeciwrakietowej przez lata kompletnie nic nie zrobili" - dodaje Bochenek.

"Biorąc pod uwagę wyżej wymienione fakty, Pan premier Mariusz Błaszczak ma pełne zaufanie p. prezesa Jarosława Kaczyńskiego, a wszelkie ataki na politykę i działania, które prowadzi współgrają z oczekiwaniami tych, którzy rządzą dzisiaj w Rosji. Warto również podkreślić, iż to nie pierwszy raz, gdy odgórnie, sądownie firma TVN chce kneblować usta innym osobom, mediom, czy dziennikarzom, którzy przypominają o jej niechlubnych korzeniach i komunistycznych powiazaniach założycieli. Czyżby to było jakieś uczulenie na fakty i prawdę?" - oświadczył rzecznik PiS.

Co się wydarzyło podczas spotkania z mediami

Reporter TVN24 na konferencji prasowej w Kopczanach na Podlasiu zapytał w sobotę Jarosława Kaczyńskiego, czy po odnalezieniu szczątków rakiety pod Bydgoszczą dopiero po czterech miesiącach nadal ma zaufanie do szefa MON Mariusza Błaszczaka. "Ja pana w tym momencie niestety jestem zmuszony - to nie jest żadna osobista wobec pana uwaga - traktować jako przedstawiciela Kremla, bo tylko Kreml chce, żeby ten pan przestał być ministrem obrony narodowej" - odpowiedział prezes PiS, wskazując na szefa MON.

W związku z tą wypowiedzią redakcja TVN24 wydała oświadczenie. "Redakcja TVN24 stanowczo protestuje przeciw nazwaniu dziennikarza zadającego ważne społecznie pytania +przedstawicielem Kremla+. To kolejny atak władzy na niezależność mediów i kolejna próba tłumienia krytyki prasowej. Nie przestaniemy zadawać pytań. W interesie społecznym i w imieniu naszych widzów. Na tym polegają konstytucyjne zadania mediów, które są zobowiązane do kontroli instytucji publicznych. W związku z wypowiedzią Jarosława Kaczyńskiego podejmiemy stosowne kroki prawne w obronie naszych dziennikarzy i dobrego imienia TVN" - głosi oświadczenie, odczytane wieczorem na antenie programu "Fakty po Faktach" w TVN24. (PAP)

pś/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Komentarze (20)

dodaj komentarz
jaroslaw_kaczynski
Szanowni Państwo, zupełnie się ich nie boimy, prawda obroni się sama. Takie histeryczne reakcje antypatriotów to znak, że jesteśmyna dobrej drodze.
karbinadel
Nikt tak się nie przysłużył Kremlowi, jak Jarosław i jego komanda
samsza
Brzeźno Łyńskie: huk i łuna na niebie, służby szukały (z powietrza) spadającego obiektu.

Panie Błaszczak trzeba było konnego wysłać.
:)

https://wydarzenia.interia.pl/warminsko-mazurskie/news-brzezno-lynskie-huk-i-luna-na-niebie-sluzby-szukaly-spadajac,nId,6795599
leming
Każdy kto ogląda TVNazi to wie że oni propagują narrację sowietów wystarczy wspomnieć kwestie obrony granic ....szkoga gadać TVNazi to niemiecko sowiecko żydowska jaczejka antypolska tyl, to dość oczywiste
podatnik-
W związku z przypomnieniem o krokach prawnych, mam pytanie do ministra Ziobry gdzie są zarzuty dla Przewodniczącego Konfederacji Lewiatan a jednocześnie geniusza gospodarczego PRLu bis Macieja Wituckiego: - który to doprowadził do ruiny finansowej TP S.A. następnie Orange PL, akcje spadły do 6 PLN( za śp. doktora Pośrednika vel W związku z przypomnieniem o krokach prawnych, mam pytanie do ministra Ziobry gdzie są zarzuty dla Przewodniczącego Konfederacji Lewiatan a jednocześnie geniusza gospodarczego PRLu bis Macieja Wituckiego: - który to doprowadził do ruiny finansowej TP S.A. następnie Orange PL, akcje spadły do 6 PLN( za śp. doktora Pośrednika vel Kulczyk akcje były po 38 PLN), spadek wartości firmy o 80%, dywidendy brak, tylko Zarząd i RN bez zmian zarobki zawsze w milionach(Zarząd, setki tysięcy RN), następnie powtórzenie numeru z Work Service i w nagrodę za swoje dokonania tow. Henryka Bochniarz oddaje mu swój stołek w Konfederacji Lewiatan tak wygląda PRL bis od środka i do tego facet jest na tyle bezwstydny, że chce nauczać innych Odpowiedzialnego Biznesu!
grzegorzkubik
Dobrze powiedział. Tak trzeba mówić.
infinityhost
Dobry szef MON, a prezydent jeszcze lepszy! tak, wszystko zgodnie z planem "kraj w ruinie". a na końcu Rosja atakuje od wschodu, ja zajmuję zachodnią część Polski. Poza Radomiem - ten idzie na pierwszy ogień, tam są najtańsi politycy i dobrze zorganizowane struktury pseudokibiców. Potem biorę się za pomniejsze posterunki Dobry szef MON, a prezydent jeszcze lepszy! tak, wszystko zgodnie z planem "kraj w ruinie". a na końcu Rosja atakuje od wschodu, ja zajmuję zachodnią część Polski. Poza Radomiem - ten idzie na pierwszy ogień, tam są najtańsi politycy i dobrze zorganizowane struktury pseudokibiców. Potem biorę się za pomniejsze posterunki policji i jakieś słabo chronione jednostki wojskowe(zakładam , że do 20% stanu osobowego przejdzie ma moją stronę). Potem w 20 lat stawiam około 15 elektrowni jądrowych w Polsce, Rosjanie , myślę dadzą radę z 6. Po tym czasię anektuję resztę kraju. To będzie państwo mlekiem i miodem płynące. Generałowie chyba o tym wiedzą ,bo już się w mediach uwiarygadniają, wiedzą, że ktoś będzie musiał głosić moją propagandę. Podczas działań, w świat będzie szedł przekaz o czystkach etnicznych prowadzonych w Polsce przez byłe władze. Będa to robić moi ludzie w NATO (ci sami co pracują teraz przy Korei Płn)...
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
grab
PiS wali w głowę Polsko-Amerykańskie media i mocno obecnie wspiera Saudów, od których nie tak dawno się odcinał!

Powiązane: Komisja weryfikacyjna ds. rosyjskich wpływów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki