REKLAMA

Szwed: Projekt ws. 500+ dla niepełnosprawnych trafi do Sejmu w lipcu

2019-06-19 09:00
publikacja
2019-06-19 09:00

MRPiPS kończy już prace nad projektem w sprawie 500 zł dla osób niepełnosprawnych, w lipcu projekt trafi do Sejmu - zapowiedział w środę wiceszef resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. Dodał, że projekt ma być realizowany od jesieni.

fot. / / Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

Wiceminister Szwed w Radiowej Jedynce zapowiedział, że gotowy projekt trafi do Sejmu w przyszłym miesiącu. "Ten projekt musi trafić w lipcu na posiedzenie Sejmu, żebyśmy mogli dotrzymać tych terminów, o których mówi pan premier, czyli żeby realizacja była na jesieni tego roku" - powiedział.

"Program jest potrzebny, bo on wesprze te osoby niepełnosprawne, które nie są zdolne do samodzielnej egzystencji i nie mają środków do życia" - wskazał.

Poinformował, że resort kończy już prace nad projektem. "Problem jest ważny, on jest też trudny do rozwiązania, bo chodzi też o określenie grupy, do której w pierwszej kolejności ta pomoc dotrze" - powiedział. Dodał, że "po wyborach" rząd zajmie się zmianami w systemie orzekania o niepełnosprawności.

Wiceminister poinformował, że dodatek dla niepełnosprawnych prawdopodobnie będzie wypłacany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. "Jeszcze nie jest przesądzone, jakimi kanałami to będzie (wypłacane - PAP), ważne żeby te osoby, które to wsparcie otrzymają, otrzymały je jak najszybciej" - powiedział Szwed.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki powiedział, że rząd chce, by projekt ustawy ws. 500 zł dla niepełnosprawnych był procedowany jak najszybciej. Wskazał, że dodatek początkowo będzie przyznawany dwóm grupom "najbardziej pokrzywdzonych osób, które obejmą ok. 500 tys. osób".

Premier jako źródło finansowania projektu wskazywał podatek handlowy i Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

autorka: Olga Zakolska

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
fbi_survelliance_van
Ta koncepcja ma sens tylko wtedy gdy będzie trwać przynajmniej dekadę. Po jaką cholerę oceniać działanie 500+ teraz, kiedy się dopiero zaczęło?
Poza tym to dystrybucja środków, trafiają do obywateli, odebrane najprawdziwszej mafii: biznesmenom utrzymującym szemrane kontakty z politykami.
szlachta-nie-pracuje
Dodał, że "po wyborach" rząd zajmie się zmianami w systemie orzekania o niepełnosprawności.

no to to jest to perpetium mobile ! Najpierw dajemy dodatek do renty socjalnej a później zmieniamy system orzekania i odbieramy masowo renty z dodatkiem !!!! GENIALNE

Powiązane: 500 zł dla osób z niepełnosprawnością

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki