REKLAMA
Tour de spółki

Szwecja zaostrzy politykę migracyjną

2015-11-25 08:44
publikacja
2015-11-25 08:44

Szwecja zaoferuje uchodźcom jedynie tymczasowy pobyt oraz ograniczy prawo do łączenia rodzin imigrantów. Zaostrzone zostaną także kontrole na granicach - zapowiedział we wtorek szwedzki rząd.

/ fot. REUTERS/Yannis Behrakis / FORUM

Wprowadzone zmiany mają obowiązywać okresowo przez trzy lata i dotyczyć uchodźców starających się o azyl w Szwecji, poza osobami przybyłymi na mocy porozumień kwotowych w UE.

"Ubolewam, że nie możemy już dłużej zapewnić uchodźcom wysokiej jakości schronienia. Obecna sytuacja jest nie do utrzymania" - tłumaczył socjaldemokratyczny premier Szwecji Stefan Loefven. Na zwołanej konferencji wyraził nadzieję, "że teraz więcej osób będzie szukać azylu w innych krajach".

Rząd w Sztokholmie zapowiedział wprowadzenie kontroli dokumentów także w pociągach oraz autobusach przekraczających granice. Wymóg identyfikacji pasażerów obowiązuje od niedawna na promach.

Przybywający masowo do Szwecji nieletni bez opiekunów (ok. 30 proc. uchodźców) będą przechodzić badanie lekarskie potwierdzające ich wiek. Podobne rozwiązanie istnieje już w Danii.

Zaostrzenie przepisów migracyjnych ma zacząć obowiązywać "jak najszybciej". W tym celu mniejszościowy rząd będzie rozmawiać z opozycją, która już zapowiedziała, że uznaje ogłoszone środki za niewystarczające.

Niespełna 10-milionowa Szwecja oczekuje w tym roku do 190 tys. uchodźców, co - proporcjonalnie do liczby mieszkańców - plasuje ją w czołówce krajów przyjmujących najwięcej uchodźców w UE.

Ze Sztokholmu Daniel Zyśk (PAP)

zys/ kot/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Roboeni_w_Bambuko
RPO chciał zamykać Polaków za "mowę nienawiści' mowa nienawiści to już w/g niego i Fundacji Batorego (Sorosa),sprzeciwianie się przyjmowaniu uchodźców - wynika z tego, że RPO zamknął by i Szwedów za ograniczanie uchodxctwa. Paskudna Bolszewia antypolska i anty-patriotyczna. Z ksenofobi zrobili sobie źródło RPO chciał zamykać Polaków za "mowę nienawiści' mowa nienawiści to już w/g niego i Fundacji Batorego (Sorosa),sprzeciwianie się przyjmowaniu uchodźców - wynika z tego, że RPO zamknął by i Szwedów za ograniczanie uchodxctwa. Paskudna Bolszewia antypolska i anty-patriotyczna. Z ksenofobi zrobili sobie źródło dochodów (Fundacie Sorosa).

RPO - Rzecznik praw Obywatelskich.
~Wpis6
Ksenofobii i rasiści
Jak tak mozna traktować nachodzcow

Powiązane: Unia zmaga się z napływem imigrantów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki