REKLAMA
PIT 2023

Gdzie powstaną szpitale tymczasowe w największych miastach w Polsce

2020-10-31 06:08
publikacja
2020-10-31 06:08

Szpitale tymczasowe, które zapewnią dodatkowe łóżka dla pacjentów z COVID-19 mają powstać w każdym województwie, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Łodzi, Krakowie, Opolu, Katowicach, Szczecinie i Sopocie.

Gdzie powstaną szpitale tymczasowe w największych miastach w Polsce
Gdzie powstaną szpitale tymczasowe w największych miastach w Polsce
/ Szpital Narodowy CSK MSWiA

Dzięki szpitalom tymczasowym baza łóżek szpitalnych dla pacjentów zakażonych koronawirusem zwiększy się o 5,5 tysiąca.

Szpitale tymczasowe będą powstawać głównie w centrach kongresowo-wystawienniczych i halach sportowych. Oznacza to, że nie będą to miejsca, które obecnie wykorzystywane są przez służbę zdrowia. Część z nich zostanie uruchomiona w obiektach, które kiedyś pełniły funkcję szpitali lub przechodzą remonty.

Za realizację zadań związanych z tworzeniem szpitali tymczasowych odpowiedzialni są wojewodowie we współpracy ze szpitalami patronackimi. W zakresie dostaw sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej współpracują z Agencją Rezerw Materiałowych. Poprowadzą też akcję naboru lekarzy i personelu medycznego do pracy.

Na stronie premier.gov.pl opublikowano lokalizacje tymczasowych szpitali.

W województwie dolnośląskim szpital tymczasowy powstanie we Wrocławiu w centrum kongresowym przy ul. Rakietowej. W woj. kujawsko-pomorskim szpital tymczasowy zostanie stworzony na bazie Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowego przy ul. Wojska Polskiego w Ciechocinku.

W województwie lubelskim szpital tymczasowy ma być urządzony w obiektach Targów Lublin przy ul. Dworcowej, zaś w woj. lubuskim będzie w Zielonej Górze w budynku powstającym na potrzeby Centrum Zdrowia Matki i Dziecka przy ul. Zyty.

W województwie łódzkim do roli szpitala tymczasowego będzie przystosowana hala Expo przy al. Politechniki w Łodzi. W woj. małopolskim na lokalizację tymczasowych szpitali wybrano dawne Centrum Urazowe Medycyny Ratunkowej i Katastrof przy ul. Mikołaja Kopernika oraz EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej.

W województwie mazowieckim powstają dwa szpitale tymczasowe, oba w Warszawie – na PGE Stadion Narodowym przy al. Księcia Józefa Poniatowskiego oraz w hali Centrum EXPO XXI przy ul. Ignacego Prądzyńskiego.

W województwie opolskim na lokalizację szpitala tymczasowego wybrano Centrum Wystawienniczo-Kongresowe przy ul. Wrocławskiej, zaś w województwie podkarpackim w nowo wybudowanym skrzydle szpitala MSWiA przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie.

W województwie podlaskim szpital tymczasowy będzie w hali sportowej Uniwersytetu Medycznego przy ul. Michała Wołodyjowskiego w Białymstoku oraz w budynku białostockiego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Żurawiej.

W województwie pomorskim tymczasowy szpital działać będzie w obiektach Sanatorium MSWiA przy ul. Bitwy pod Płowcami w Sopocie, zaś w woj. śląskim w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przy pl. Sławika i Antalla w Katowicach.

W województwie świętokrzyskim szpital tymczasowy powstanie w halach wystawienniczych Targów Kielce przy ul. Zakładowej w Kielcach. W województwie warmińsko-mazurskim szpitale tymczasowe powstaną w Zespole Opieki Zdrowotnej przy ul. Mickiewicza w Nidzicy oraz w Zespole Opieki Zdrowotnej przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczytnie.

W województwie wielkopolskim szpital tymczasowy powstanie w obiektach Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ul. Głogowskiej w Poznaniu, zaś w woj. zachodniopomorskim w szczecińskiej hali widowisko-sportowej Netto Arena przy ul. Władysława Szafera oraz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Kliniczny nr 2 przy al. Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (2)

dodaj komentarz
atx
tam na górze już dawno wiedzieli że ten wirus to zdalnie sterowana bomba
dlatego te szpitale ...dlatego te dziwne prowokacje aborcyjne żeby nie było że to nie oni nie radzą sobie z wirusem...to społeczeństwo spieprzyło i się tłumnie zaraziło się
endes
Co Ty kolego bierzesz, ze miesza Ci się rzeczywistość z wirtualem?

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki