REKLAMA

Szef PE: Fundusz Odbudowy wejdzie w życie mimo weta

2020-12-05 19:56
publikacja
2020-12-05 19:56
Szef PE: Fundusz Odbudowy wejdzie w życie mimo weta
Szef PE: Fundusz Odbudowy wejdzie w życie mimo weta
fot. Thierry ROGE / / Parlament Europejski

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli powiedział w sobotę, że unijny Fundusz Odbudowy wejdzie w życie, nawet jeśli utrzymane zostanie weto Polski i Węgier. "Nie można zrobić kroku wstecz" - stwierdził szef PE w wywiadzie dla włoskiej telewizji. Rzecznik rządu Piotr Müller mówił w piątek, że Polska podtrzymuje w całości swoje stanowisko ws. budżetu UE.

W rozmowie ze stacją informacyjną Sky Tg24 Sassoli oświadczył, że "nie można dotykać" zawartego porozumienia w sprawie Funduszu Odbudowy utworzonego w związku z kryzysem na tle pandemii.

"Teraz do Polski i do Węgier należy zadanie rozwiązanie kwestii ich zgody. Jeśli jej nie będzie, oczywiste jest to, że i tak pójdzie się z tym do przodu; i w sprawie Funduszu, i praworządności" - stwierdził włoski polityk.

Następnie zaznaczył: "Nie można zrobić kroku wstecz, narzędzia te wejdą w życie".

Rzecznik rządu Piotr Müller mówił w piątek, że Polska podtrzymuje w całości swoje stanowisko w zakresie rozporządzenia warunkującego wydatkowanie środków unijnych. Jak zaznaczył, tylko przepisy zgodne z traktatami i konkluzjami Rady Europejskiej mogą być zaakceptowane przez Polskę.

Kolejne rozmowy budżetowe na najwyższym szczeblu odbędą się 10-11 grudnia podczas szczytu UE. Unijni liderzy podejmą próbę rozwiązania obecnej sytuacji, w której Polska i Węgry zapowiadają zawetowanie projektu wieloletnich ram finansowych UE na lata 2021-2027, w związku z rozporządzeniem dotyczącym powiązania dostępu do środków unijnych z kwestią praworządności.

sw/ kgod/

Źródło:PAP
Tematy
0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

Komentarze (77)

dodaj komentarz
max5000
Brawo Polska i Węgry. Ani kroku w tył. Pokażemy socjalistom i liberałom z UE gdzie ich miejsce.
knife
A kto będzie spłacał ten kredyt? PO i SLD i PSL i Wiosna ze pieniędzy partyjnych będących z naszych podatków?
matichro
Jesli rzad niemajacy wiekszosci kontytucyjnej robie sobie co chce i jest absolutnie bezkarny, a wam to odpowiada to gratuluje logiki. PIS nieszczy kraj i nie chodzi tutaj o to, ze ktos woli kapital zagraniczny bo bez niego i bez know-how bysmy dalej byli tam gdzie dzisiaj jest ukraina. Orban to marionetka Pana Putina i Kaczor zdaje Jesli rzad niemajacy wiekszosci kontytucyjnej robie sobie co chce i jest absolutnie bezkarny, a wam to odpowiada to gratuluje logiki. PIS nieszczy kraj i nie chodzi tutaj o to, ze ktos woli kapital zagraniczny bo bez niego i bez know-how bysmy dalej byli tam gdzie dzisiaj jest ukraina. Orban to marionetka Pana Putina i Kaczor zdaje sie tez nim stawac.
meryt
matichro "Jesli rzad niemajacy wiekszosci kontytucyjnej robie sobie co chce i jest absolutnie bezkarny, a wam to odpowiada to gratuluje logiki"

:)

"Uchwałą Sejmu z 21 listopada 2011 Rada Ministrów pod przewodnictwem Donalda Tuska otrzymała wotum zaufania. Za jego udzieleniem głosowało 234 posłów,
matichro "Jesli rzad niemajacy wiekszosci kontytucyjnej robie sobie co chce i jest absolutnie bezkarny, a wam to odpowiada to gratuluje logiki"

:)

"Uchwałą Sejmu z 21 listopada 2011 Rada Ministrów pod przewodnictwem Donalda Tuska otrzymała wotum zaufania. Za jego udzieleniem głosowało 234 posłów, przeciw opowiedziało się 211"

"Uchwałą Sejmu z 24 listopada 2007 Rada Ministrów pod przewodnictwem Donalda Tuska otrzymała wotum zaufania. Za jego udzieleniem głosowało 238 posłów, przeciw opowiedziało się 204"
max5000
Kolega za dużo czyta niemiecki Onet. I pewnie stąd te wnioski. Konstytucyjna większość? Zaden rząd po 89 roku nie miał takiej większośći.
m1410
Jeżeli przez tych dwóch rosyjskich agentów, węgierskiego konusa i jego kolegi z długim nosem, Polska nie dostanie środków z UNII, to powinna nastąpić konfiskata ich majątków po rozliczeniu. W głowie się nie mieści, żeby ryzykować osiągnięcie jakim jest członkostwo w Unii i korzyści w imię utrzymania władzy pisowskiej Jeżeli przez tych dwóch rosyjskich agentów, węgierskiego konusa i jego kolegi z długim nosem, Polska nie dostanie środków z UNII, to powinna nastąpić konfiskata ich majątków po rozliczeniu. W głowie się nie mieści, żeby ryzykować osiągnięcie jakim jest członkostwo w Unii i korzyści w imię utrzymania władzy pisowskiej ośmiornicy.Nie mieszajcie w to Polaków, zabierajcie swoich nazi chłopców i wyprowadźcie się do putina !!!!
kris74keh
Arogancja brukselskich lewaków przebija kolejne sufity.To powolny koniec uni europejskiej. Nawet skorumpowane elity to wiedzą.
search
Nikt nikogo nie trzyma w UE, a widzę ze zwolenników PIS i wyjścia z UE jest co raz więcej. TVP robi dobra robotę. PO co ten rząd i geniusze narzekają, jak się nie podoba to niech złoża papiery o wyjście. GB przetarła szlak. Wówczas nie będzie lewaków beda sami patrioci a ziemia nad wisla bedzie mlekiem i miodem plynaca.Nikt nikogo nie trzyma w UE, a widzę ze zwolenników PIS i wyjścia z UE jest co raz więcej. TVP robi dobra robotę. PO co ten rząd i geniusze narzekają, jak się nie podoba to niech złoża papiery o wyjście. GB przetarła szlak. Wówczas nie będzie lewaków beda sami patrioci a ziemia nad wisla bedzie mlekiem i miodem plynaca. Ziobro, Morawiecki, przylebska i inni obsadzeni w spolkach SP sobie poradza, a reszta no coz bedzie ewakuajcja kapitalu i firm , ale nas uchroni 500+ . Oczywiscie starsza ludzi UE bo tam chlopcy/dziewczynki chodza po ulicach za raczki, a muzulmanie sprzedaja kebab. Wogule bija murzynow i sama patologia w tej UE, nikt tam nie chce mieszkac a kazdy mysli o POlsce.
endes
Dokładnie tak, tych bezczelnych ludzi trzeba czym prędzej wysadzić z siodła... cierpliwość się już dawno skończyła... zenada, ze wielu tu komentujących kompletnie tego nie rozumie... bezkrytycznie zapatrzeni w unie i ich przygłupie pomysły „jak w obrazek”... patrz obowiązkowa relokacja „braci” imigrantów.
Fundusz
Dokładnie tak, tych bezczelnych ludzi trzeba czym prędzej wysadzić z siodła... cierpliwość się już dawno skończyła... zenada, ze wielu tu komentujących kompletnie tego nie rozumie... bezkrytycznie zapatrzeni w unie i ich przygłupie pomysły „jak w obrazek”... patrz obowiązkowa relokacja „braci” imigrantów.
Fundusz odbudowy to najzwyklejszy mega kredyt uzależniający szczególnie tych mniejszych od bankierskiej elyyyyty...
endes odpowiada endes
... to do krisa

Powiązane: Walka o budżet UE

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki