REKLAMA

Szczepienia gwiazd. Ujawniono treść e-maila, którego miała rozsyłać fundacja Krystyny Jandy

2021-01-03 18:35
publikacja
2021-01-03 18:35
Szczepienia gwiazd. Ujawniono treść e-maila, którego miała rozsyłać fundacja Krystyny Jandy
Szczepienia gwiazd. Ujawniono treść e-maila, którego miała rozsyłać fundacja Krystyny Jandy
fot. Łukasz Dejnarowicz / / FORUM

Portal "Wprost" poinformował w niedzielę, że dotarł do e-maila dot. szczepień, którego wysyłała do aktorów dyrektorka Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury. "Alicja Przerazińska informuje kolegów o możliwości zaszczepienia się, ale ani słowem nie wspomina, że jest to jakakolwiek akcja promocyjna" - czytamy.

W artykule przypomniano, że wśród 18 osób zaszczepionych w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w tzw. grupie "0" - w której mieli szczepić się wyłącznie medycy - znaleźli się m.in. dyrektor programowy TVN Edward Miszczak, europoseł Leszek Miller i aktor Wiktor Zborowski. "Wprost" przytacza wypowiedź Zborowskiego, który w rozmowie z Polsatem tłumaczył: "Miała być potrzebna i mądra akcja, a wyszło koszmarnie. Ja nie czułem, że się gdzieś wpycham czy sobie coś załatwiam. (...) WUM wystosował takie zaproszenie do teatru do Kryśki Jandy i teatr to koordynował".

Jak podaje "Wprost", z e-maila, do którego dotarli dziennikarze "wynika, że nie był to teatr, tylko fundacja Krystyny Jandy". "Nie była to też żadna +mądra i potrzebna akcja+, jak mówił Zborowski, tylko zwykła informacja wysłana przez Alicję Przerazińską, dyrektorkę w Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury. Wiadomość zatytułowano +Szczepionki+" - napisano.

Do artykułu dołączono skan e-maila, podpisanego przez Przerazińską, w którym dyrektorka Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury informuje, że "istnieje szansa", że będzie możliwość zaszczepienia współpracowników. "Proszę o znak, jeśli ktoś z Państwa chciałby być zaszczepiony, stworzymy listę i jeśli będzie to możliwe umówimy Was na szczepienia. Ponieważ grupa jest spora proszę postępować wg instrukcji: Odesłać do mnie w odpowiedzi na tego maila imię i nazwisko oraz nr PESEL. Zgłoszenia przyjmujemy do 6 stycznia 2021, bo sprawa jest pilna. Wszystkiego lepszego w 2021" - czytamy.

"Wprost" poinformował, że dzwonił do Przerazińskiej, ale "poprosiła o kontakt drogą e-mailową". "Mail, który wysłałam do pracowników i współpracowników był tylko propozycją zebrania grupy chętnych na szczepienia zgodnie z kolejką w przyszłości" - napisała w odpowiedzi.

Dodała, że "szczepienia miały być wykonywane zgodnie z obowiązującą kolejnością". "Nigdy nikomu nie obiecywaliśmy ani wcześniejszych szczepień, ani nie zapewnialiśmy, że one na pewno będą. Nasza inicjatywa była inicjatywą dobrowolną i miała na celu pomóc pracownikom i współpracownikom, nierzadko osobom w grupie ryzyka, które nie wiedzą, jakie kroki robić, żeby się zaszczepić. Nasze intencje były dobre i uczciwe" – wyjaśniła portalowi Przerazińska. (PAP)

dap/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (58)

dodaj komentarz
konstytucja26
...jak słyszę jak janda wypowiada się o szczepieniu i szczepionce...o promocji szczepienia...to ,tak się czuje jakby mi ktoś cały czas srał na głowę., ale z drugiej strony jeśli nie wyszczepic te 000 z medykami to kiedy...jedynie w grupie 0 ...pozdrawiam medyków czekających na szczepienia
konstytucja26
Janda tak krzyczy konstytucja konstytucja...biegają do Brukseli brak Państwa demokratycznego...i pokazała z kolesimi jak rozumieją to ich państwo demokracji...wstyd wstyd zwykłe szuje...
jan-kowalski
"Zgodnie z sugestią NFZ szczepieniami w dniu dzisiejszymi objęto też szereg osób ze świata kultury, m.in. aktorów, kompozytorów, reżyserów, którzy będą promować w Polsce akcję szczepień przeciw COVID-19".

To jakaś nowa, nieznana dotychczas forma promocji, coś jak antymateria - im mniej o niej wiadomo tym bardziej
"Zgodnie z sugestią NFZ szczepieniami w dniu dzisiejszymi objęto też szereg osób ze świata kultury, m.in. aktorów, kompozytorów, reżyserów, którzy będą promować w Polsce akcję szczepień przeciw COVID-19".

To jakaś nowa, nieznana dotychczas forma promocji, coś jak antymateria - im mniej o niej wiadomo tym bardziej promuje...
Pewnie kiedyś będą uczyć o tym na studiach z marketingu :)
kris74keh
Pupile dawnej władzy zawsze pierwsi w szalupach, łokciami spychając pozostałych do lodowatej wody.
1as
Nareszcie pani Janda się zrewanzowała i teraz chyba czuje, że to ona nas..ła na kogoś (a nawet na wielu).
andrew_
Fakt jest taki, że jakby Kaczyński się zaszczepił to dopiero byłaby afera:) Mogłoby to się skończyć protestami na ulicach a w TVN-e to by się dopiero zagotowało. Wystarczyło, że swego czasu na cmentarz pojechał i już była pożywka na długie tygdnie a oburzenie sięgało gwiazd:)
santoriusz
Bankier.pl – polski serwis internetowy o tematyce finansowo-biznesowej, co kogo obchodzą jakieś szczepienia??? Zmieńcie swoją specjalizację z finansowo-biznesowej na brukową i będzie wiadomo kto zacz.
pdox
Nie da się udawać, że wciskanie lemingom "szczepionki" (tzn. eksperymentalnej terapii genowej, mającej pełnić w założeniu funkcję szczepionki) jest biznesem, i to takim z najwyższej półki.

Powiązane: Afera szczepionkowa - celebryci zaszczepieni poza kolejnością

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki