Szanse na odbicie na rynkach wschodzących są niewielkie

Wciąż nie widać czynników mogących zapoczątkować poprawę nastawienia do aktywów z krajów rozwijających się, oceniają w raporcie specjaliści banku Morgan Stanley.

(Reuters)


Indeks notowań walut z rynków wschodzących znajdował się w poniedziałek tuż ponad 12-miesięcznym dołkiem. Jednocześnie obliczany przez MSCI wskaźnik cen akcji powiększył stratę od styczniowego szczytu do 16 proc., do czego przyczyniały się obawy przed wojną handlową oraz sygnały spowolnienia w Chinach. Zdaniem banku Morgan Stanley szanse na zbliżanie się odbicia są małe, a to ze względu na czynniki ryzyka dla globalnej koniunktury oraz słabość obserwowaną na rynkach aktywów z dojrzałych gospodarek.

Napięcia handlowe będą się nasilać, a na giełdzie nowojorskiej zapanują zniżki i podwyższona zmienność, przewidują autorzy raportu. Choć na korzyść wschodzących rynków akcji powinno działać oczekiwane przez instytucję osłabienie dolara oraz rozsądne wyceny, to i tak Morgan Stanley zaleca wykorzystywanie zwyżek do zmniejszania zaangażowania. Wśród konkretnych propozycji inwestycyjnych amerykański bank zaleca kupowanie euro za niektóre waluty krajów rozwijających się, jak dolar tajwański i ryngit malezyjski, oraz unikanie obligacji z krajów będących eksporterami ropy naftowej. Ostatni spadek cen ropy nie został jeszcze uwzględniony w cenach obligacji, oceniają analitycy instytucji.

Marek Wierciszewski

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil