Szałamacha: Rząd nie zamierza podnosić kwoty wolnej w 2016, nie planuje zmian w OFE

Rząd nie zamierza w 2016 roku podnosić kwoty wolnej od podatku, nie planuje też żadnych kroków w stosunku do OFE - poinformował minister finansów Paweł Szałamacha.

Minister finansów Paweł Szałamacha
Minister finansów Paweł Szałamacha (MF)


W kampanii wyborczej Prawo i Sprawiedliwość zobowiązało się, że kwota wolna zostanie podwyższona do 8 tys. zł. Sygnały, że plan ten może się przesunąć na kolejne lata płyną od polityków nowej ekipy rządzącej już od kilku tygodni. Teraz nadzieje, że dojdzie do tego już w tym roku rozwiał minister finansów. Zadeklarował natomiast, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie planuje żadnych zmian w OFE.

Nie będziemy w 2016 r. już podnosić kwoty wolnej od podatku w PIT, - mówi Paweł Szałamacha, szef resortu finansów na spotkaniu ze studentami w Poznaniu i  zapowiada, że ten plan zostanie wykonany w kolejnych latach.

Czytaj więcej w "Pulsie Biznesu"

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 16 ~zawiedziona

damy rady pani Szydło traci na wartości bo już widać, ze oprócz złego wizerunku na świat to z reszta pani Szydło niestety nie daje rady co tak bardzo wykrzykiwała w obietnicach wyborczych

! Odpowiedz
0 19 ~historia_sie_powtarz

Ale ona nie miala dac przeciez rady zadnej, to figurka, ktora miala "spelnic" wyborcze obietnice, ze Jaroslaw Smolenski nie bedzie premierem. Minie troche czasu i sie ja podmieni na Jarka. Tak przeciez bylo z Marcinkiewiczem- czy nikt juz nie wyciaga lekcji z historii???

! Odpowiedz
0 11 ~historia_sie_powtarz odpowiada ~historia_sie_powtarz

Zreszta Jaroslaw - korzystajac z podszeptow nadwornego stratego- analityka Macierewicza- i tak juz steruje zarowno prezydentem jak i pania premier.
Spotkanie w Niedzicy z premierem Wegier to taka luzna gadka? Nie czarujmy sie, Jarek podejmowal decyzje, ktorych wykonanie zleci premier Szydlo.
Mnie sie premier Szydlo z czasow kampani parlamentarnej bardzo podobala, naprawde, ale teraz coraz bardziej widac, ze jest jednak tylko i wylacznie marionetka, ktora dostala ta pozycje czasowo, w ramach zaslug w ogromna pomoc przy wygranych wyborach prezydenckich

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 0 ~patrzaj

No, akurat zły wizerunek na arenie międzynarodowej kreowany jest przez naburmuszone dzieciaki z PO oderwane od koryta, oraz sprzedajne dziennikarzyny (z tych samych pobudek).

! Odpowiedz
4 15 ~zawiedziona

No to się spisuje nowy rząd wielka łaska pomoc tylko dla dzieciorobów reszta społeczeństwa to nul, Tk dla pis to też nul i ta kwota wolna też nul i frankowicze też nul władza dla władzy prezydent się cieszy jak dziecko usmiechniety , że go wybrano prezydentem a obietnice nadzjeja matka głupich

! Odpowiedz
3 20 ~szalamachahaha

"Rząd nie zamierza w 2016 roku podnosić kwoty wolnej od podatku, nie planuje też żadnych kroków w stosunku do OFE. Jednocześnie realizacja programu 500+ okazuje sie byc na tyle kosztowna iz bedzie wprowadzona dopiero od roku 2019, kiedy planujemy po raz drugi wygrac wybory parlamentarne. Istnieje szansa, ze do roku 2019 uda nam sie podniesc kwote wolna od podatku, aczkolwiek na ta chwile bym niczego nie przesadzal. Priorytetem na ten moment jest wprowadzenie podatku obrotowego oraz utrzymanie kagiennego- maja one zapewnic sprawne funkcjonowanie armii nowych urzednikow powolanych do CBS i CBA oraz nagrody dla przyjaciol, krewnych i znajomych krolika....yyy prezesa" - poinformował minister finansów Paweł Szałamacha

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~dependziak

a moze z kagmienym rusza podatek belki od lokat i gieldy ...i zacheca do kupwoania obligacji ...

! Odpowiedz
1 8 ~zawzięty_analityk

przynajmniej OFE zostanie nie ruszone w 2016 - jedna z niewielu dobrych info dla GPW na 2016r.
w perspektywie 2017r. prawdopodobnie i tak PIS weźmie kase, bo na 2016 kasa jest ale 2017 jest lipa z budzetem

! Odpowiedz
1 7 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne