System BLIK już dostępny w Żabce i Freshmarkecie

Płatność kodem BLIK została udostępniona klientom sieci Żabka i Freshmarket – jednej z największych sieci sklepów typu convenience w Polsce. Placówki wprowadzają także ofertę promocyjną, dostępną tylko przy zapłacie w tym standardzie płatności – poinformowała spółka Polski Standard Płatności w komunikacie.

(fot. MS / Bankier.pl)

System BLIK umożliwia dokonywanie płatności bezpośrednio z rachunku osobistego za pomocą generowanego kodu jednorazowego. Klient nie potrzebuje wtedy karty płatniczej ani gotówki. Obecnie korzysta z niego ponad 6 mln użytkowników, którzy są klientami dwunastu banków działających w Polsce.

Sieć Żabka i Freshmarket w celu zachęty do wypróbowania nowej formy płatności dostępnej w sklepie rozpoczęła akcję promocyjną – drobne przekąski z określonej oferty będą dostępne za symboliczną złotówkę dla tych, którzy zapłacą za zakupy BLIKiem. W zamian otrzymają kupon promocyjny uprawniający do niższych cen.

Promocja potrwa od 21 lutego do 20 marca 2018 roku lub do wyczerpania kuponów promocyjnych. Ważność kuponów wygaśnie dopiero 17 kwietnia – można je wykorzystać do tego czasu w dowolnym sklepie sieci.

– Żabka i Freshmarket to jedne z najpopularniejszych sklepów w Polsce, które dostępne są zarówno w małych, jak i w dużych miastach. Chcemy, aby wszyscy klienci robiący tam zakupy, mieli szansę płacić BLIKIEM i przekonać się jaki jest wygodny i bezpieczny. To bardzo ważny element popularyzacji systemu płatności BLIK – mówi Anna Nowacka, dyrektor marketingu Polskiego Standardu Płatności.

Żabka i Freshmarket umożliwiają klientom nie tylko zakupy, ale są również lokalami małej gastronomii oraz coraz częściej punktami odbioru i nadawania przesyłek niektórych przewoźników.

MG

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 dynamical

Jak dla mnie spoko opcja. Jeszcze ni korzystałem, więc muszę wypróbować. Nie do końca byłem przekonany czy to bezpieczne. :P

___________________________________________________________
Oprogramowanie dla sieci sklepów http://positiveretail.pl/poznaj-positive-retail/

! Odpowiedz
3 3 mhm

„Chcemy, aby wszyscy klienci robiący tam zakupy, mieli szansę płacić BLIKIEM i przekonać się jaki jest wygodny i bezpieczny” — hmm, raczej stwarzają klientom okazję do przekonania się, jak strasznie idiotycznym sposobem płacenia w sklepach jest Blik (w sklepach stacjonarnych, internetowe to co innego).

! Odpowiedz