REKLAMA

Syria: Assad straszy Francje

2013-09-02 21:41
publikacja
2013-09-02 21:41

Syryjski prezydent ostrzega Francję przed atakiem na jego kraj. Baszar al-Assad powiedział, że ewentualna interwencja w Syrii oznacza dla Paryża reperkusje. To właśnie Francuzi są najsilniejszym sojusznikiem Stanów Zjednoczonycch w obliczu ewentualnego ataku na Damaszek. W samej Syrii tymczasem nie ustają walki.

Jak informuje z Bejrutu specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski, prezydent Baszar al-Assad udzielił w Damaszku wywiadu dziennikarzowi francuskiego Le Figaro. Mówił, że Bliski Wschód jest beczką prochu, która może eksplodować, jeśli dojdzie do interwencji. Jego zdaniem, wówczas nikt nie będzie miał już kontroli nad sytuacją, co doprowadzi do chaosu w całym regionie.

Słowa syryjskiego prezydenta docierają do świata w chwili, gdy w Syrii trwają najcięższe od wielu dni walki. Lokalne Komitety Koordynacyjne informują, że wierne reżimowi wojsko ostrzeliwuje rakietami dzielnice wszystkich największych miast - Damaszku, Homs, Daraa, Aleppo czy Idlib. Według opozycjonistów, tylko dzisiaj w całym kraju zginęły 63 osoby, w tym najwięcej na przedmieściach Damaszku.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka twierdzi, że w ciągu ostatnich dwóch dni w Syrii zginęło co najmniej 90 bojowników. Niemal 30 z nich to ofiary zasadzki rządowego wojska na przedmieściach Damaszku.

Wojna w Syrii kosztowała życie ponad 100 tysięcy osób. Liczba uchodźców zbliża się do dwóch milionów.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Wojciech Cegielski, Bejrut/mm

Źródło:IAR
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~UWAGA
Opinia publiczna poprze interwencję, bo taki obraz pokazują media. Zwykli ludzie nic nie wiedzą o konflikcie, dopóki ktoś szczegółowo nie omówi tematu w telewizji. Poczytajcie o stronach wojny domowej i czym grozi interwencja przeciwko obecnej władzy. Kiedy obalimy Assada, zaczną się prześladowania chrześcijan, radykalni Opinia publiczna poprze interwencję, bo taki obraz pokazują media. Zwykli ludzie nic nie wiedzą o konflikcie, dopóki ktoś szczegółowo nie omówi tematu w telewizji. Poczytajcie o stronach wojny domowej i czym grozi interwencja przeciwko obecnej władzy. Kiedy obalimy Assada, zaczną się prześladowania chrześcijan, radykalni islamiści umocnią pozycję, wkrótce konflikt rozszerzy się.
~kapo
HUSAJN tez straszyl jankesow i uciekl jak szczur do nory
a potem zawisnal na haku Assada czeka to samo tak koncza zywot
DYKTATORZY tylko w polakoLANDZIE maja przywileje sa pod ochrona
jak jaruzel i kiszczak i inni
~pjs
A ile jest tych straszonych Francji?

Powiązane: Konflikt w Syrii

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki