REKLAMA

Stopa bezrobocia w październiku bez zmian

2020-11-25 10:00
publikacja
2020-11-25 10:00
Shutterstock

Stopa bezrobocia w październiku 2020 r. wyniosła 6,1 proc., bez zmian wobec września - podał Główny Urząd Statystyczny.

Jak podał GUS, liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w październiku 1018,4 tys. wobec 1023,7 tys. osób we wrześniu.

Wcześniej Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informowało, że według szacunków resortu stopa bezrobocia w październiku wyniosła 6,1 proc.

Stopa bezrobocia liczona wg Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) wyniosła w Polsce w III kwartale 2020 r. 3,4 proc. wobec 3,1 proc. w II kwartale - podał GUS.

Współczynnik aktywności zawodowej wyniósł w III kw. 2020 roku 56,9 proc. wobec 55,5 proc. kwartał wcześniej, natomiast wskaźnik zatrudnienia wyniósł 55,0 proc. wobec 53,8 proc. w II kw. 2020 r.

Ilu właściwie jest w Polsce bezrobotnych i kim są? [Tłumaczymy]

Bezrobocie znów stało się jednym z głównych tematów gospodarczych w Polsce. Warto rozumieć, o co tyle szumu, co i dla kogo oznaczają najnowsze dane na ten temat. Dziś tłumaczymy, kogo można uznać za bezrobotnego i dlaczego nawet spadek stopy bezrobocia nie musi być zjawiskiem pozytywnym.

 

"Ponownie dobre dane z rynku pracy, wskazujące na brak wzrostu bezrobocia w październiku. Nieźle. Efekt silnego odbicia aktywności gospodarczej w okresie VI - X oraz cały czas działania tarcz antykryzysowych. W najbliższych miesiącach niewielki sezonowy wzrost stopy bezrobocia" - napisał w środę na Twitterze Paweł Borys. 

pat/ ana/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
vipmario
Urzędy Pracy są pozamykane !!! Wizyty są odwoływane !!!
http://www.gupkrakow.pl/

Bardzo wysoki procent osób bezrobotnych nie radzi sobie z rejestracją przez internet ...Aby się zalogować trzeba posiadać profil zaufany, aby zarejestrować się na bezrobociu trzeba posiadać dokumenty których zdobycie jest skutecznie
Urzędy Pracy są pozamykane !!! Wizyty są odwoływane !!!
http://www.gupkrakow.pl/

Bardzo wysoki procent osób bezrobotnych nie radzi sobie z rejestracją przez internet ...Aby się zalogować trzeba posiadać profil zaufany, aby zarejestrować się na bezrobociu trzeba posiadać dokumenty których zdobycie jest skutecznie utrudnione przez sytuację obecną !

Jak można tak kłamać ????

Mało tego po wpisaniu w wyszukiwarkę kontakt (dany urząd pracy) np w Krk wyświetla się strona z kontaktem do urzędu pracy który w pierwszym kontakcie proponuje Mikro pożyczki !!!!?

PRL to jest dziecinna igraszka ...Ręce Opadają !
Jak można tak bezwstydnie i bezczelnie kłamać ! ?
dlaczego_nie
Można..... Jarek już kilkakrotnie to udowodnił

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki