W Starbucksie za kawę płacą... długopisem

Kawa, kartka papieru i długopis - w kawiarniach nad "czarnym napojem" dziennikarze, poeci i literaci szukali natchnienia. Starbucks postanowił to wykorzystać i wprowadził do swojej oferty długopis, którym można zapłacić jak zwykłą kartą czy telefonem. Ten zdaje się prehistoryczny przyrząd do pisania wyposażono w moduł NFC. 

(Starbucks)

Długopis Starbucksa to nie lada gratka nie tylko dla wielbicieli sieci kawiarni. Wyglądem przypomina bardziej eleganckie pióro niż "urządzenie do pisania kartkówek". Jest spory, metalowy i można go kupić w trzech kolorach - białym, srebrnym i czarnym. Jak pokazuje Starbucks, idealnie uzupełnia wizerunek biznesmena. 

Długopis wyróżnia nie tylko ekskluzywny wygląd, ale także kolor, jakim pisze - brązowy. Nawiązuje bowiem do kawy (bez mleka).

(Starbucks)

W środku ma wbudowany moduł NFC, który jest połączony z elektronicznym portfelem FeliCa. Użytkownik może dzięki długopisowi wydać tyle, ile wcześniej "przelał". Tą technologię opracowało Sony. Jest ona wykorzystywana m.in. w specjalnych kartach płatniczych, które koncern wypuścił także w Japonii. 

Starbucks przekonuje, że długopis szybciej wyciągniemy z torebki czy z kieszeni garnituru niż np. kartę schowaną w portfelu czy telefon. 

Długopis Starbucksa jest na razie dostępnym jedynie w Japonii. Ten gadżet kosztuje około 4 tys. jenów (czyli ok. 145 zł), z czego około 1 tys. jenów, a więc ok. 36 zł to pierwsze "doładowanie finansowe", które oczywiście można wydać. 

aw

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 47 ryszard_ochodzki

już widzę tabuny zakredytowanych nowoczesnych z wielkich ośrodków miejskich w spodniach z gołymi kostkami i z modnymi tatuażami na szyi, którzy dzielnie maszerują z kawunią za 15 zł za którą zapłacili długopisem. Naprzód rewolucjo! aa, i jeszcze szybko selfika z dziubkiem na fejsika

! Odpowiedz
3 8 marxs

odpowiem słowami PISowskiego klasyka "trudno w to uwierzyć ale to działa ludzie są tacy głupi"

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.