REKLAMA

Stacje ładowania od giełdowych spółek. Kursy wystrzeliły

Adam Hajdamowicz2019-11-05 15:40redaktor Bankier.pl
publikacja
2019-11-05 15:40

Giełdowe spółki 01Cyberaton oraz Biomass Energy Project zamierzają zająć się budową stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Akcje obu przedsiębiorstw mocno drożeją.

Stacje ładowania od giełdowych spółek. Kursy wystrzeliły
Stacje ładowania od giełdowych spółek. Kursy wystrzeliły
/ YAY Foto

Biomass Energy Project podpisał list intencyjny z 01Cyberaton o zamiarze realizacji projektu „Autonomiczne stacje ładowania pojazdów zasilane ogniwem fotowoltaicznym”. Przedmiotem projektu ma być współpraca w zakresie realizacji inwestycji związanych z ogólnokrajowym programem budowy stacji ładowania pojazdów elektrycznych m.in. samochodów elektrycznych i łodzi elektrycznych. Stacje ładowania mają być zasilane przez systemy fotowoltaiczne dostarczone przez 01Cyberaton, które zostaną zintegrowane z urządzeniami Biomass Energy Project.

Pomimo, że to dopiero podpisanie listu intencyjnego, a ostatecznie projekt ten może nie dojść do skutku, akcje wspomnianych spółek dziś bardzo gwałtownie drożeją. Kurs 01Cyberaton rósł o 40 proc., tymczasem Biomass Energy Project zwyżkował nawet o niemal 50 proc. Nie sposób również nie wspomnieć o ogromnych, jak na te spółki, obrotach, które wyniosły kolejno 2,7 i 0,5 mln złotych.

fot. / / Bankier.pl

01Cyberaton głównie zajmuje się realizacją różnego rodzaju projektów fotowoltaicznych, poczynając od dużych instalacji deweloperskich, a kończąc na przydomowych mikroinstalacjach fotowoltaicznych. Spółka stała się dzięki temu jednym z głównych beneficjentów giełdowego boomu na fotowoltaikę, w ciągu zaledwie kwartału ponad 4-krotnie zwiększając swoją wartość. Z drugiej strony, 01Cyberaton ma na swoim koncie liczne zawieszenia obrotu akcjami, w tym spowodowane opóźnieniami w publikowaniu wyników finansowych.

fot. / / Bankier.pl

Biomass Energy Project specjalizuje się w sadzonkach roślin energetycznych - zakładaniu plantacji oraz uprawie gruntów pod te cele. Obecnie działania spółki skupiają się głównie na najszybciej rosnącym na świecie drzewie - Paulowni. Spółka zajmuje się także produkcją sadzonek i biomasy z Miskanta olbrzymiego. Jedną z pobocznych działalności jest właśnie zaangażowanie w elektryczny przemysł motoryzacyjny. Biomass Energy Project jest nawet jednym ze współtwórców pierwszej w Europie Ligi Rallycross’u elektrycznego. Projekt ten realizowano wspólnie z Elimen Group, a więc spółką, której KNF zakazał niedawno prowadzenie oferty publicznej akcji.

Źródło:
Adam Hajdamowicz
Adam Hajdamowicz
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu Rynki Bankier.pl. Głównym obszarem jego zainteresowań są rynki akcji, w szczególności skupia się na opisywaniu sytuacji spółek z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Śledzi także wpisy na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Absolwent finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, posiadacz licencji maklera papierów wartościowych nr 3313.

Tematy
Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
expol1
Cybaton, wspaniała spółka po 1,5 roku dała dużo zarobić.
wojteks2304
To kretynizm. Stacja ładowania pojazdów potrzebuje średniego napięcia o dużej mocy i solarowe wy....dki mogą ładować tych co do auta chcą wsiadać po 3 dniach ładowania
vinci70
Z perspektywy kilkunastu lat spędzonych na tym czymś co zwie się dumnie ,,rynkiem kapitałowym" mogę stwierdzić że nadużyciem ogromnym jest nazwa GPW ( mam na myśli ostatni człon) ,słowo ,,inwestycje " też pozostawia dużo do życzenia ..Ale jaki rząd taka giełda .
staryznajomy
Biomas 65 mln akcji w cenie od za darmo (za rozliczenia) do 10 groszy z ostatniej emisji stoi i czeka na....

Biomas juz miał labolatorium w Afryce, plantacje paulowni na skale światową, rowery i skutery z chińskiej republiki ludowej zwojowac rynek, pozniej fabryka produkcji sklejki (tez z 01C) i jak narazie to slabe te uprawy
Biomas 65 mln akcji w cenie od za darmo (za rozliczenia) do 10 groszy z ostatniej emisji stoi i czeka na....

Biomas juz miał labolatorium w Afryce, plantacje paulowni na skale światową, rowery i skutery z chińskiej republiki ludowej zwojowac rynek, pozniej fabryka produkcji sklejki (tez z 01C) i jak narazie to slabe te uprawy narazone na huragany w tamtych częściach Polski (pytanie jaki ich stan bo zgjecia robione przez niezaleznego w chyba 2018 r to...kiepscizna), dotacji na zaklad nie dostali...
Ulica przyjmie i kolejne listy intencyjne i biznes plany...bez szans na komercyjna realizację. Postawia pewnie jedna dla testow do ladowania tych swoich rowerów ktorych sprowadzili z chin nie tak wiele i bedzie okazja do kolejnej podbitki moze za kilka czy naście miesiecy haha

Ale to powód by pompowac balony ? Coś jeden zarobi 10 straci jak zawsze na rynku nju śmieć

Powiązane: Elektromobilność

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki