REKLAMA

Stacje ładowania od giełdowych spółek. Kursy wystrzeliły

Adam Hajdamowicz2019-11-05 15:40redaktor Bankier.pl
publikacja
2019-11-05 15:40
YAY Foto

Giełdowe spółki 01Cyberaton oraz Biomass Energy Project zamierzają zająć się budową stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Akcje obu przedsiębiorstw mocno drożeją.

Biomass Energy Project podpisał list intencyjny z 01Cyberaton o zamiarze realizacji projektu „Autonomiczne stacje ładowania pojazdów zasilane ogniwem fotowoltaicznym”. Przedmiotem projektu ma być współpraca w zakresie realizacji inwestycji związanych z ogólnokrajowym programem budowy stacji ładowania pojazdów elektrycznych m.in. samochodów elektrycznych i łodzi elektrycznych. Stacje ładowania mają być zasilane przez systemy fotowoltaiczne dostarczone przez 01Cyberaton, które zostaną zintegrowane z urządzeniami Biomass Energy Project.

Pomimo, że to dopiero podpisanie listu intencyjnego, a ostatecznie projekt ten może nie dojść do skutku, akcje wspomnianych spółek dziś bardzo gwałtownie drożeją. Kurs 01Cyberaton rósł o 40 proc., tymczasem Biomass Energy Project zwyżkował nawet o niemal 50 proc. Nie sposób również nie wspomnieć o ogromnych, jak na te spółki, obrotach, które wyniosły kolejno 2,7 i 0,5 mln złotych.

/ Bankier.pl

01Cyberaton głównie zajmuje się realizacją różnego rodzaju projektów fotowoltaicznych, poczynając od dużych instalacji deweloperskich, a kończąc na przydomowych mikroinstalacjach fotowoltaicznych. Spółka stała się dzięki temu jednym z głównych beneficjentów giełdowego boomu na fotowoltaikę, w ciągu zaledwie kwartału ponad 4-krotnie zwiększając swoją wartość. Z drugiej strony, 01Cyberaton ma na swoim koncie liczne zawieszenia obrotu akcjami, w tym spowodowane opóźnieniami w publikowaniu wyników finansowych.

/ Bankier.pl

Biomass Energy Project specjalizuje się w sadzonkach roślin energetycznych - zakładaniu plantacji oraz uprawie gruntów pod te cele. Obecnie działania spółki skupiają się głównie na najszybciej rosnącym na świecie drzewie - Paulowni. Spółka zajmuje się także produkcją sadzonek i biomasy z Miskanta olbrzymiego. Jedną z pobocznych działalności jest właśnie zaangażowanie w elektryczny przemysł motoryzacyjny. Biomass Energy Project jest nawet jednym ze współtwórców pierwszej w Europie Ligi Rallycross’u elektrycznego. Projekt ten realizowano wspólnie z Elimen Group, a więc spółką, której KNF zakazał niedawno prowadzenie oferty publicznej akcji.

Źródło:
Adam Hajdamowicz
Adam Hajdamowicz
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu Rynki Bankier.pl. Głównym obszarem jego zainteresowań są rynki akcji, w szczególności skupia się na opisywaniu sytuacji spółek z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Śledzi także wpisy na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Absolwent finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, posiadacz licencji maklera papierów wartościowych nr 3313.

Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
expol1
Cybaton, wspaniała spółka po 1,5 roku dała dużo zarobić.
wojteks2304
To kretynizm. Stacja ładowania pojazdów potrzebuje średniego napięcia o dużej mocy i solarowe wy....dki mogą ładować tych co do auta chcą wsiadać po 3 dniach ładowania
vinci70
Z perspektywy kilkunastu lat spędzonych na tym czymś co zwie się dumnie ,,rynkiem kapitałowym" mogę stwierdzić że nadużyciem ogromnym jest nazwa GPW ( mam na myśli ostatni człon) ,słowo ,,inwestycje " też pozostawia dużo do życzenia ..Ale jaki rząd taka giełda .
staryznajomy
Biomas 65 mln akcji w cenie od za darmo (za rozliczenia) do 10 groszy z ostatniej emisji stoi i czeka na....

Biomas juz miał labolatorium w Afryce, plantacje paulowni na skale światową, rowery i skutery z chińskiej republiki ludowej zwojowac rynek, pozniej fabryka produkcji sklejki (tez z 01C) i jak narazie to slabe te
Biomas 65 mln akcji w cenie od za darmo (za rozliczenia) do 10 groszy z ostatniej emisji stoi i czeka na....

Biomas juz miał labolatorium w Afryce, plantacje paulowni na skale światową, rowery i skutery z chińskiej republiki ludowej zwojowac rynek, pozniej fabryka produkcji sklejki (tez z 01C) i jak narazie to slabe te uprawy narazone na huragany w tamtych częściach Polski (pytanie jaki ich stan bo zgjecia robione przez niezaleznego w chyba 2018 r to...kiepscizna), dotacji na zaklad nie dostali...
Ulica przyjmie i kolejne listy intencyjne i biznes plany...bez szans na komercyjna realizację. Postawia pewnie jedna dla testow do ladowania tych swoich rowerów ktorych sprowadzili z chin nie tak wiele i bedzie okazja do kolejnej podbitki moze za kilka czy naście miesiecy haha

Ale to powód by pompowac balony ? Coś jeden zarobi 10 straci jak zawsze na rynku nju śmieć

Powiązane: Elektromobilność

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki