Sprzedażowe hity Aliexpress.com

redaktor Bankier.pl

Po kilkadziesiąt tysięcy zamówień mają najczęściej kupowane produkty na "chińskim Allegro". 39 tys. osób zamówiło naklejki na paznokcie o wartości 11 centów, a 36 tys. zdecydowało się zakupić obudowę do iPhone’a 6 za 69 centów. Najczęściej konsumenci wybierają produkty, których kwota nie przekracza 1 dolara z opcją darmowej wysyłki. Sprawdziliśmy, jakie towary stały się bestsellerami Aliexpress.com.

Aliexpress.com udostępnia dane najczęściej zamawianych produktów w poszczególnych kategoriach, biorąc pod uwagę całą historię złożonych ofert kupna na poszczególnych aukcjach. Bestsellery chińskiego giganta zaczynają się od 2 centów za gumki do włosów, a kończą na 26 dolarach za zestaw akcesoriów do kamerki GoPro. Czy interesuje nas wyłącznie tania chińszczyzna?

(Aliexpress.com)

Po pierwsze: drobne akcesoria za mniej niż 2 dolary

Najczęściej zamawiane według portalu Aliexpress.com są drobne akcesoria z kategorii: dom, moda, motoryzacja czy elektronika. Pierwsze miejsce w zakładce „Dom i ogród” zajmują naklejki 3D na ścianę za 8 centów. Kolejnym produktem, który cieszy się rosnącym zainteresowaniem i kosztuje mniej niż 50 centów, jest „wyciskacz” do produktów kosmetycznych, takich jak pasta do zębów czy krem do rąk.

Jeśli chodzi o akcesoria samochodowe, to rekordową ilość zamówień w tej kategorii osiągnęła ładowarka do telefonu na USB za 1,28 dol. Za 89 centów ponad 6 tys. osób tylko w bieżącym tygodniu zamówiło obudowę do iPhone’a 5 z komiksowym motywem.

W kategorii mody damskiej rekordy popularności biją m.in. „kocie” oprawki do okularów za 1,44 dol., natomiast rodziców interesują czapki dla dzieci z napisami „I love Mama” lub „I love Papa” za 1,14 dol.

(Aliexpress.com)

Po drugie: elektronika, sport  i moda

Okazuje się, że popularnością cieszą się nie tylko produkty, za które zapłacimy mniej niż 4 złote. Konsumenci często wybierają również droższy towar. I tak, w kategorii „sport” sporym zainteresowaniem cieszą się buty do biegania za 17 dol., które zyskały już niemal 3 tys. pozytywnych komentarzy.

W dziale mody męskiej popularnością cieszą się: skórzany zegarek za 21,59 dol. i spodnie-rurki za 25,41 dol. Natomiast w kategorii elektronika, konsumenci szczególną uwagę zwrócili na Xiaomi MiPad za 219 dolarów, smartfona Xiaomi Redmi Note 2 za 129 dol. czy na smartfon Lenovo za 97,99 dol. z liczbą ponad 3 tys. zamówień i taką samą liczbą pozytywnych feedbacków.

(Aliexpress.com)

Jak robić zakupy na Aliexpress, żeby się nie sparzyć? Ci, którzy rozsądnie podchodzą do zakupów na chińskim odpowiedniku Allegro, zwracają uwagę przede wszystkim na liczbę zamówień i pozytywnych komentarzy, a także bezpośrednio komunikują się ze sprzedawcą, prosząc na przykład o dodatkowe zdjęcia. Chętnych do zakupów na tym serwisie nie brakuje, o czym świadczy cały czas rosnąca liczba nowych użytkowników. O tym, jak kupować na Aliexpress.com, pisaliśmy na łamach Bankier.pl.

Weronika Szkwarek

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
9 2 ~kombiwars

Na wstepie: ALIEXPRESS TO ZŁODZIEJSKI PORTAL!
1/ Zamówiłem dokładnie określony typ cewki zapłonej do auta. Otrzymałem COŚ, co było nominalnie cewką, ale dalekie było od zamówionego typu. Wszczęcie procedury sporu mimo starań mających na celu wykazanie rozbieżności obu cewek - tej przysłanej i oczekiwanej nic nie dało. Chińczyk cynicznie oświadczył, że "brak dowodów". Pytanie: czy każdy zakup powinien bć odbierany w asyście zaprzysiężonej komisji obu narodów? STRATA: ok 160 zł
2/ Wycofałem się z zakupu wyśletlacza napięcia. Chińczyk odpisał, że dokonał przekewu zwrotnego, - a jeżeli kwoty nie ma na koncie należy zwrócić się do swojego banku!
STRATA ok. 7 zl
Wnioski: omijać z daleka!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~asunta

Ja kupiłam 180 przedmiotów na własny użytek powiem tak. Teraz drogi dolar i często u nas kupić można taniej. Z jakością było różnie. Bezpieczeństwo otrzymania towaru ok ale nie zawsze wygląda jak na zdjęciach.Akcesoria telefonów tanie. Buty rzadko oryginalne ale wybór duży. Numeracja często zaniżona. Bielizna i biżuteria ok. Sprzęt elektroniczny bez gwarancji.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
14 11 ~Laly

Najgorzej ze nie wspieramy polskiego biznesu.

! Odpowiedz
1 3 ~lii

Aliexpress jest fajnym sklepem, ale nie najtańszym, w chinach jest wiele tańszych sklepów zwłaszcza z elektroniką itp Gearbest, pandawil, banggood, i wiele podobnych. Najlepiej przed zakupami wbić na forum telchina tak operuja przedstawiciele sklepów od których można dostać kupony zniżkowe co jeszcze bardziej obniża cenę.

! Odpowiedz
1 2 ~majfrend

na www.czajna.pl sa czesto wybrane najlepsze oferty z aliexpress

! Odpowiedz
4 16 ~da

Cieszę się że dożyłem początku końca Allegro, stety polacy są mondrzejsi i nie dadzą się okradać przez ten złodziejski portal Allegro który z samych prowizji wykazuje prawie miliard złotych zysku wyciągniętego z kieszeni użytkowników serwisu

! Odpowiedz
6 10 ~tete

"mondrzejsi" Szkoda ze na Ali nie ma podręczników do j. polskiego.

! Odpowiedz
1 0 ~RN5 odpowiada ~tete

Właśnie są! Stamtąd zaczerpnął tą pisownię.

! Odpowiedz
0 5 ~AR2D2 odpowiada ~RN5

Ty chyba też TĘ pisownię stamtąd zaczerpnąłeś byłeś.

! Odpowiedz
20 2 ~Sylwia

ja korzystam ze schodzi.pl, darmowego serwisu ogłoszeniowego

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne