REKLAMA

Spór o Tigera rozwiązany

2011-05-24 11:54
publikacja
2011-05-24 11:54
Od listopada 2010 roku firma Maspex współpracuje z Fundacją „Równe Szanse” Dariusza Michalczewskiego oraz Dariuszem Michalczewskim. Dzięki zawartej umowie Maspex uzyskał „wyłączną licencję do użytkowania oznaczenia TIGER i wykorzystania wizerunku oraz pseudonimu Dariusza Michalczewskiego w promocji produktów spożywczych, w tym napojów energetycznych”.

W styczniu 2011 roku firma FoodCare (poprzedni licencjobiorca) złożyła pozew przeciwko firmie Maspex, co spowodowało zablokowanie produkcji i dystrybucji napojów z oznaczeniem Tiger. 18 maja br. Spółka FoodCare wycofała wszystkie dotychczas stawiane spółce Maspex zarzuty.

Oświadczenie firmy FoodCare:

„Wniosek został złożony ze względu na powstałe trudności w uzgodnieniu stanowisk procesowych z dotychczasowymi pełnomocnikami firmy FoodCare. Cofnięcie pozwu stanowi element przyjętej nowej strategii Spółki.”

MASPEX:

„Można przypuszczać, że firma FoodCare negatywnie oceniła swoje szanse na pozytywne rozstrzygnięcie sprawy, co naszym zdaniem po raz kolejny potwierdza, że racje są po naszej stronie. (…) Obecnie na bazie prawomocnych postanowień Sądów Apelacyjnych w Krakowie z powództwa Dariusza Michalczewskiego i w Gdańsku z powództwa Fundacji „Równe Szanse”, firma FoodCare ma zakaz produkcji, sprzedaży i reklamy na czas trwania procesu napojów zawierających oznaczenie TIGER , bez możliwości odwołania się od tej decyzji”.

Dariusz Tiger Michalczewski:

„Decyzja firmy FoodCare o wycofaniu wszystkich zarzutów wobec spółek z Grupy Maspex Wadowice wskazuje na to, że zabierzowska spółka na obecnym etapie sprawy bardzo nisko oceniła swoje dalsze szanse w tym sporze. Tego typu decyzje podejmowane w czasie trwania procesu jeszcze bardziej przeświadczają nie tylko nas w przekonaniu, że racja jest po naszej stronie. Bardzo spokojnie podchodzę do tej sytuacji i jestem niezwykle zmotywowany do dalszej walki o moje prawa, całym sercem wierząc w pozytywne rozstrzygnięcie tego sporu na naszą korzyść.

Obecna sytuacja jest dla nas niezwykle komfortowa. Dysponujemy dwoma prawomocnymi postanowieniami Sądów Apelacyjnych w Krakowie i w Gdańsku, które zadecydowały, że firma FoodCare na czas trwania całego procesu ma zakaz produkcji, sprzedaży i reklamy napojów zawierających oznaczenie Tiger, bez możliwości odwołania się od tej decyzji. Wszystko, co mogliśmy osiągnąć na tym etapie – osiągnęliśmy.


/zb


Źródło:
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~veelq
Dariusz Tiger Michalczewski:

„Decyzja firmy FoodCare o wycofaniu wszystkich zarzutów wobec spółek z Grupy Maspex Wadowice wskazuje na to, że zabierzowska spółka na obecnym etapie sprawy bardzo nisko oceniła swoje dalsze szanse w tym sporze. Tego typu decyzje podejmowane w czasie trwania procesu jeszcze bardziej przeświadczają
Dariusz Tiger Michalczewski:

„Decyzja firmy FoodCare o wycofaniu wszystkich zarzutów wobec spółek z Grupy Maspex Wadowice wskazuje na to, że zabierzowska spółka na obecnym etapie sprawy bardzo nisko oceniła swoje dalsze szanse w tym sporze. Tego typu decyzje podejmowane w czasie trwania procesu jeszcze bardziej przeświadczają nie tylko nas w przekonaniu, że racja jest po naszej stronie. Bardzo spokojnie podchodzę do tej sytuacji i jestem niezwykle zmotywowany do dalszej walki o moje prawa, całym sercem wierząc w pozytywne rozstrzygnięcie tego sporu na naszą korzyść.chyba rzecznik Michalczewskiego

chyba ty

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki