REKLAMA

Foodcare nie może produkować i sprzedawać napojów z oznaczeniem Tiger

2011-02-22 15:51
publikacja
2011-02-22 15:51
W czwartek 17 lutego br. Sąd Okręgowy w Gdańsku podtrzymał wcześniejszą decyzję i swoim postanowieniem po raz kolejny zakazał firmie Foodcare produkcji, promocji i sprzedaży produktów zawierających oznaczenie Tiger. Oznacza to, że obecnie jedynym uprawnionym do produkcji i sprzedaży napojów Tiger Energy Drink są spółki z wadowickiej Grupy Maspex.

W styczniu br. Sąd Apelacyjny w Gdańsku rozpatrujący sprawę dotyczącą zabezpieczenia powództwa Fundacji Równe Szanse ze względów formalnych skierował ją do ponownego rozpatrzenia przez Sąd Okręgowy. Po ponownym rozpatrzeniu, i tym razem po zapoznaniu się ze stanowiskiem obu stron, Sąd Okręgowy w Gdańsku utrzymał swoją decyzję i wydał po raz kolejny postanowienie zakazujące firmie Foodcare produkcji i wprowadzania do obrotu napojów zawierających oznaczenie Tiger. Wydane postanowienie jest natychmiast wykonalne i dotyczy wszystkich produktów Foodcare zawierających oznaczenia „Black Tiger”, „Tiger Vit” lub jakiekolwiek inne oznaczenie z elementem „Tiger” niezależnie od sposobu jego przedstawiania.

„To dla nas bardzo dobra wiadomość. Sąd Okręgowy w Gdańsku po raz kolejny wydał postanowienie zakazujące firmie Foodcare produkcji i sprzedaży produktów zawierających oznaczenie Tiger. Co ważne przy podejmowaniu tej decyzji miał możliwość zapoznania się ze stanowiskiem drugiej strony. Wydane postanowienie oznacza, że w tej chwili tylko spółki z Grupy Maspex mają prawo produkować Tiger Energy Drink. Ponadto chciałbym przypomnieć, że na mój wniosek w dniu 5 stycznia br. Sąd Okręgowy w Krakowie również wydał zakaz wprowadzania przez Foodcare do obrotu produktów zawierających oznaczenie Tiger. W ostatniej swojej decyzji Sąd nie uchylił wydanego wcześniej postanowienia, a jedynie wstrzymał jego wykonanie do czasu rozpatrzenia sprawy przez Sąd Apelacyjny” – mówi Dariusz Tiger Michalczewski.

W dn. 21 lutego 2011 r. przedstawiciele Fundacji Równe Szanse zgodnie z postanowieniem Sądu wpłacili wymaganą kaucję w wysokości 1 mln złotych.

Na podstawie podpisanej na początku listopada 2010 r. umowy z Fundacją "Równe Szanse" Grupa Maspex posiada wyłączną licencję na możliwość korzystania z oznaczenia Tiger i wykorzystywania wizerunku Dariusza "Tigera" Michalczewskiego w promocji produktów spożywczych i odpowiedzialna jest za zapewnienie produkcji, dystrybucji i promocji produktu. Licencjobiorca ponadto jest zobowiązany do przekazywania opłaty z tytułu udzielonej licencji. Przed nawiązaniem współpracy z Grupą Maspex, Fundacja „Równe Szanse” rozwiązała w trybie natychmiastowym umowę z poprzednim licencjobiorcą firmą Foodcare, w wyniku czego wygasły wszelkie uprawnienia spółki Foodcare do korzystania z oznaczenia Tiger oraz dóbr osobistych i majątkowych Dariusza Michalczewskiego. Powodem rozwiązania zawartej na 50 lat umowy było niewywiązywanie się z postanowień umowy przez Foodcare, a w szczególności zaprzestanie płacenia Fundacji należnego wynagrodzenia z tytułu licencji na używanie oznaczenia Tiger.

Aktualne postanowienia Sądów w Gdańsku i Krakowie:

a) Na wniosek Fundacji „Równe Szanse” Darka Michalczewskiego przeciwko Foodcare 1 grudnia 2010 r. – Sąd Okręgowy w Gdańsku wydaje postanowienie zakazujące firmie Foodcare produkcji, reklamy i wprowadzania do obrotu wszystkich produktów z oznaczeniem Tiger („Black Tiger”, „Tiger Vit” lub jakiekolwiek inne oznaczenie z elementem „Tiger”, niezależnie od sposobu jego przedstawiania).
23 grudnia 2010 r. – Sąd wstrzymuje wykonanie postanowienia do czasu rozstrzygnięcia zażalenia przez Sąd Apelacyjny w Gdańsku.
25 stycznia 2011 r. – Sąd Apelacyjny w Gdańsku nie wydaje ostatecznego rozstrzygnięcia, lecz ze względów formalnych zwraca sprawę do ponownego rozpatrzenia przez Sąd Okręgowy.
17 lutego 2011 r. – Sąd Okręgowy po raz drugi wydaje postanowienie zakazujące firmie Foodcare produkcji, reklamy i wprowadzania do obrotu wszystkich produktów z oznaczeniem Tiger („Black Tiger”, „Tiger Vit” lub jakiekolwiek inne oznaczenie z elementem „Tiger”, niezależnie od sposobu jego przedstawiania).

b) Na wniosek Dariusza Michalczewskiego przeciwko firmie Foodcare 5 stycznia 2011 r. – Sąd Okręgowy w Krakowie wydaje postanowienie zakazujące firmie Foodcare produkcji i wprowadzania do obrotu napojów z oznaczeniem Tiger.
24 stycznia 2011 r. – Sąd Okręgowy w Krakowie wstrzymuje wykonanie postanowienia do czasu rozstrzygnięcia przez Sąd Apelacyjny w Krakowie.
Oczekiwanie na orzeczenie Sądu Apelacyjnego w Krakowie

/ w imieniu Fundacji Równe Szanse Agencja PR, Partner of Promotion
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~beata67
Tiger jest jednym zaraz obok Red Bulla najlepszym napojem energetycznym i nic nie jest w stanie tego zmienic.
~Foodsmieć;]
Szczerze powiedziawszy to początek końca firmy Food Care .Jest to kolejny dowód na to że z gwiazdami sportu jak Dariusz Michalczewski, po prostu się nie zaczyna . Cała sprawa się rozpoczeła się jeszcze w roku 2008 kiedy to właściciel firmy chciał aby nazwa napoju była wyłączną działalnością producenta ,gdyż od każdej puszki tego Szczerze powiedziawszy to początek końca firmy Food Care .Jest to kolejny dowód na to że z gwiazdami sportu jak Dariusz Michalczewski, po prostu się nie zaczyna . Cała sprawa się rozpoczeła się jeszcze w roku 2008 kiedy to właściciel firmy chciał aby nazwa napoju była wyłączną działalnością producenta ,gdyż od każdej puszki tego napoju Michalczewski dostawał pewien procent za promocje napoju .Oczywiście Dariusz wyraził swój przeciw wobec fałszywego postępowania i wypowiedział wojnę w sądzie. Od tego czasu wojna trwa na dobre i szczerze powiedziawszy wygrana Michalczewskiego to już tylko kwestia czasu gdyż nic nie stoi na drodze ku końcowi procesu. Z tego co wiem inny napój promowany przez firmę Food Care "N-Gine" okazał się tak naprawdę klapą reklamową ,mówiąc szczerze nie dziwie się ,sama nazwa jest mniej spopularyzowana niż poprzednia a firma przynosi straty.

Powiązane: Spór o Tigera

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki