REKLAMA

Spółka Nord Stream 2: sankcje USA dotkną 120 firm z 12 krajów Europy

2020-10-21 18:57
publikacja
2020-10-21 18:57
fot. MAXIM SHEMETOV / Reuters

Rozszerzenie przez USA sankcji wobec gazociągu Nord Stream 2 dotknie 120 firm z co najmniej 12 państw europejskich, w tym inwestorów i podwykonawców - oświadczyła w środę spółka Nord Stream 2 AG, przyszły operator bałtyckiej magistrali, budowanej przez rosyjski Gazprom.

"Wszelkie groźby zastosowania sankcji, skierowanych przeciwko projektowi Nord Stream 2, wpływają na wielu podwykonawców i inwestorów zachodnich" - zauważyła spółka. Oceniła, że jeśli sankcje zostaną wprowadzone w życie, to odczuje je w sposób bezpośredni ponad 120 firm z co najmniej 12 krajów Europy.

"Nord Stream 2 AG, jak i firmy popierające projekt, są nadal przekonane, że jak najszybsze wejście gazociągu do eksploatacji jest zgodne z interesami bezpieczeństwa energetycznego i konkurencyjności Europy" - poinformowała spółka.

Rosyjsko-niemiecki gazociąg jest gotów w 94 procentach - przypomniał operator. Wyjaśnił, że ułożono dotąd 2300 km spośród łącznie 2460 km rur tworzących gazociąg. Spółka zaznaczyła, że projekt otrzymał wszelkie niezbędne zezwolenia.

Departament Stanu USA opublikował we wtorek nowe wytyczne, które poszerzają sankcje nałożone na gazociąg. Restrykcje obejmować mają np. podmioty, które pomagałyby technicznie lub finansowo statkom układającym Nord Stream 2.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
sel
A gdzie te biliony m3 gazu głupkowego z Polski? gdzie te biliony złotych z niego?
Paru cwaniaczków pisiaczków naplotło głupot, naciągnęło firmy na miliardy niepotrzebnych wierceń nachapało etatów i pseudo ekspertyz "naukowych"i uciekli z kasą do ciepłych krajów kopać złoto w oceanie? przy okazji rozwalając
A gdzie te biliony m3 gazu głupkowego z Polski? gdzie te biliony złotych z niego?
Paru cwaniaczków pisiaczków naplotło głupot, naciągnęło firmy na miliardy niepotrzebnych wierceń nachapało etatów i pseudo ekspertyz "naukowych"i uciekli z kasą do ciepłych krajów kopać złoto w oceanie? przy okazji rozwalając polskie górnictwo i geologię?
sel
USA z Izraelem trzyma w szachu wszystkie kraje arabskie ,kontroluje sprzedaż ropy i gazu na całym świecie, może w każdej chwili zablokować dostawy do Europy, tylko Rosja jest poza tą kontrolą na razie i tylko z Rosji mamy pewne dostawy gazu i ropy. do Europy.
sel
W kaloszach ułożą te ostanie parę kilometrów , gaz Europa potrzebuje i to tani.. gaz a nie drogi i z problemami , że może sprzedadzą a może zablokują..JAK IM SIĘ COŚ NIE SPODOBA.

Powiązane: Wojna gazowa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki