REKLAMA

Spółka Janusza Palikota chce pozyskać 4,2 mln zł w ramach crowdfundingu

2019-10-17 13:52
publikacja
2019-10-17 13:52

Spółka Tenczyńska Okovita chce pozyskać 4,2 mln zł w ramach crowdfundingu m.in. na uruchomienie produkcji okowity - poinformował dziennikarzy prezes spółki Janusz Palikot.

fot. Krystian Maj/FORUM / / FORUM

"Chcemy pozyskać inwestorów, którzy zainwestują w ten projekt do 4,2 mln zł. Emisja zacznie się pod koniec października, na początku listopada. Naszym celem jest, aby postawić wieżę destylacyjną w Browarze Tenczynek i rozpocząć produkcję okovity, zwiększyć produkcję piw leżakowanych, stworzyć miejsce do degustacji piwa i okovity w samym browarze" - powiedział prezes. Dodał, że z kwoty 4,2 mln zł na inwestycje ma trafić niecałe 2 mln zł, pozostałe środki zasilą kapitał obrotowy.

Spółka, której akcje mają objąć akcjonariusze powstała jednak dopiero 15 października 2019 roku (a więc przedwczoraj) i nie wiadomo, czy oferta będzie atrakcyjna dla akcjonariuszy. Sam equity crowdfunding niesie zaś za sobą wiele ryzyk, o których szeroko pisaliśmy w artykule "Equity crowdfunding, czyli inwestowanie konsumpcyjne".

Janusz Palikot, były inwestor Ambry i Polmosu, w 2018 roku kupił od Marka Jakubiaka Browar Tenczynek.Obecnie Tenczyńska Okovita - nowa spółka należąca w 100 proc. do Manufaktury Piwa Wódki i Wina, ma wyposażyć wydzieloną część browaru w instalacje do destylacji słodu i zbóż do produkcji okovity wedle receptur z XIX wieku.

Prezes zapowiedział, że pierwsza sprzedaż okovity może ruszyć pod koniec 2020 roku. "W 2021 roku zakładamy sprzedaż około 700 tys. butelek okovity i wódki kraftowej. (...) Marża ma wynosić minimum 5-7 zł na butelce" - powiedział Palikot. Dodał, że cena okovity ma kształtować się w przedziale 30-40 zł dla butelek o pojemności 0,5 litra i 50-60 zł dla pojemności 0,7 litra.

Janusz Palikot nie wykluczył w przyszłości zaangażowania w produkcję polskich win w związku ze zmianami klimatycznymi, sprzyjającymi uprawie winorośli w naszym kraju.

PAP Biznes/ epo/ asa/ BPL/ AT

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (5)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
kaaasia1980
Crowdfunding wypada blado w porównaniu do potencjału dotacji z Unii :)
Tu gość mądrze opisał od A do Z jak zdobyć konkretne finansowanie na biznes. Polecam bo sama skorzystałam swego czasu z tej wiedzy :)
www.PieniadzeNaStartup.pl/kurs/
marianpazdzioch
Pewnie jakieś spółki cypryjskie z delavare albo Bahama się zainteresują.
pralkaboga
na koniec najśmieszniejsze, zmiany klimatyczne sprzyjające uprawie winorośli ehehehehehe
patriota007
Co jest smiesznego? Juz dobre nascie lat temu wyciskali z naszego rejonu slodkosc w okolicy 30, a mamy coraz cieplejsze lata. Chodzi o to aby slonce dalo wiecej cukru w winorosli. Tez bym w ten biznes chetnie wszedl, obok wody (ktorej bedzie brakowac w przyszlosci u nas) to pewniaki do zarobku

Powiązane: Crowdfunding - finansowanie społecznościowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki