REKLAMA

Spadków ciąg dalszy. WIG20 na granicy 1900 punktów

Adam Torchała2016-04-07 17:16redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-04-07 17:16
Spadków ciąg dalszy. WIG20 na granicy 1900 punktów
Spadków ciąg dalszy. WIG20 na granicy 1900 punktów
fot. Borys Skrzyński / / FORUM

WIG20 w trakcie czwartkowej sesji spadł poniżej psychologicznej granicy 1900 punktów. Indeks ma za sobą trzecią spadkową sesję z rzędu.

Jeszcze na początku tego tygodnia wydawało się, że celem dla indeksu blue chipów będzie poziom 2000 punktów. 31 marca brakowało do niego 0,31 punktów, a 4 kwietnia 11,22 punktów. Jednak kolejne trzy dni przebiegały pod dyktando niedźwiedzi i wraz z oddalaniem się poziomu 2000 punktów, coraz bardziej realny stawał się scenariusz przebicia 1900 punktów.

Nastąpiło to dziś po godzinie 16. Przełamanie tego ważnego z psychologicznego punktu widzenia poziomu miałoby zdecydowanie większy wydźwięk, gdyby indeks utrzymał się pod nim do końca sesji. Ostatnia świeczka "wyciągnęła" jednak WIG20 na poziom 1905 punktów (-0,75%). Kolejnym wartym uwagi faktem, którym byki mogą próbować poprawić sobie humor, są niezbyt wysokie obroty. Dziś na szerokim rynku wyniosły one 702 mln zł.

fot. / / Bankier.pl

Słabe nastroje na giełdach, bo po około procent spadły dziś notowania także indeksów we Francji, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii, ponownie wiązały się z przeceną surowców. Ponad 2% obniżki obserwowano na rynkach ropy i miedzi. Ta ostatnia zaciążyła m.in. na cenie KGHM-u. Kombinat stracił dziś 2,8% i była to dla niego szósta spadkowa sesja z rzędu. Sytuacje spółki szerzej analizowaliśmy w artykule "KGHM najtańszy od miesiąca. Rząd da sygnał do wzrostów?".

Średnie spółki idą pod prąd

Nie tylko KGHM zanotował dziś 2% spadki. Wśród największych spółek podobny wynik osiągnęły akcje PGNiG oraz Asseco. Najwięcej stracił jednak mBank, którego papiery potaniały o 3,3%. Po drugiej stronie rynku wyróżniało się w zasadzie jedynie CCC. Spółka umocniła się o 4,2% i z nawiązką odrobiła wczorajsze straty.

Zupełnie odmienny krajobraz panował wśród spółek średnich. mWIG dzisiejszą sesją zamknął 1,04% ponad kreską. Motorami napędowymi indeksu były papiery Emperii (+8,4%), GPW (+5,6%), Kernela (+4,4%) oraz ING (=3,6%). Wczorajsza spółka dnia - Ciech - zyskała 3,1% i jest już notowana zdecydowanie powyżej poziomów sprzed wizyty CBA.

Spadków uniknął także sWIG (+0,29%). Najwięcej w składzie tego indeksu zyskał Pelion (+7,9%). WIG dzień zakończył 0,25% pod kreską.

Źródło:
Adam Torchała
Adam Torchała
redaktor Bankier.pl

Redaktor zajmujący się rynkami kapitałowymi. Zdobywca tytułu Herosa Rynku Kapitałowego 2018 przyznanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Swoją uwagę skupia głównie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie trzyma rękę na pulsie nie tylko całego rynku, ale także poszczególnych spółek. Z uwagą śledzi również ogólnogospodarcze wydarzenia w kraju i poza jego granicami.

Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~miro
polacy są tak biedni że mało kogo stac na handel akcjami
~MSW
MOSTOSTAL WARSZAWA MEGA INFO

http://budownictwo.wnp.pl/mostostal-warszawa-pracuje-nad-magazynami-ciepla,270991_1_0_0.html
~ja
A wie ktoś czemu PGNIG spadł, czy aby nasi politycy nie chcieliby zrobić prezentu tej spółce w postaci jakiejś zadłużonej kopalni?
~GreedisGood_pl
Małe i średnie spółki zachowują się bardzo dobrze, tylko wig20 leży przez wydrenowanie OFE i strach dużych inwestorów po zmianie władzy, zresztą niesłusznie, polecam zobaczyć jak węgierski indeks sobie radzi, tam rządzi podobna ekipa. Zdrowe spółki z GPW spokojnie dadzą jeszcze zarobić.
http://greedisgood.pl/czy-na-gpw-jest-tanio-
Małe i średnie spółki zachowują się bardzo dobrze, tylko wig20 leży przez wydrenowanie OFE i strach dużych inwestorów po zmianie władzy, zresztą niesłusznie, polecam zobaczyć jak węgierski indeks sobie radzi, tam rządzi podobna ekipa. Zdrowe spółki z GPW spokojnie dadzą jeszcze zarobić.
http://greedisgood.pl/czy-na-gpw-jest-tanio-perspektywy-dla-polskiej-gospodarki/
~LinuxMint_17_3_User
A ja dostałem na urodziny pozwolenie od żony na kupno jedno uncjowego złotego orła, piękna sztuka i tak fajnie w ręce leży i masz to odczucie że to coś prawdziwego w tym świecie iluzji finansowej!
~Michał_
Obroty większe niż wczoraj to taki standard ja się cieszę jak spada gram na spadki bo spadki na naszym rynku są częściej niż wzrosty zdecydowanie lepiej się zarabia na spadkach niż na wzrostach. W tym kasynie częściej jest czerwone niż zielone
~INTERSPORT
INTERSPORT for long time...eu40 2016 france and olympic games brzil
~me
Jakie slabe obroty? Przeciez takie obroty ostatnio to prawie standard
~dziadek_mróz
bo tylko tyle rządowi manipulanci mają do dyspozycji. Czasami uda się im podbić ceny żeby ludek uwierzył w dobrą zmianę

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki