Śluby na obcej ziemi

Małżeństwa z obcokrajowcami stanowią już 7 proc. wszystkich ślubów zawieranych przez Polaków - wynika z badań Piotra Szukalskiego, demografa z Uniwersytetu Łódzkiego.

(theta)

Z kolei z danych GUS wynika, że w 2014 r. Polacy zawarli za granicą 17,8 tys. małżeństw, z tego w ponad 11 tys. przypadkach z obcokrajowcami - pisze "Rzeczpospolita". Ślubów, w których oboje małżonkowie pochodzili z Polski było 6,5 tys. Coraz mniej ślubów z obcokrajowcami zawieranych jest w ojczyźnie - było ich zaledwie 3,4 tys.

Z raportu wynika, że nasze obywatelki i obywatele najczęściej biorą ślub z mieszkańcami W. Brytanii i Niemiec, a w dalszej kolejności Irlandii i Hiszpanii.

Więcej na http://www.rp.pl (PAP)

sto/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Mężatka_z_6-letnim

Od mojego narzeczonego (Hindusa) Polska wymagała zaświadczenia, że jest kawalerem. Takiego dokumentu Indie nie wydają, narzeczony musiałby złożyć oświadczenie przed sądem. Nie mieszkamy w Polsce, więc nie chcieliśmy jeździć w sumie jeszcze 3 razy (rozprawa, protokół, ślub). Do tego koszty tłumaczenie przysięgłego: za naszą pierwszą i ostatnią wizytę (informacyjną) w urzędzie tłumacz skasował 200zł.

W Anglii wystarczyło oświadczenie narzeczonego przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego podczas spisywania protokołu. Oszczędność na czasie i tłumaczu. Szybko i bez problemu, ślub odbył się dwa tygodnie później.

Rozbudowana biurokracja - oto powód ślubów na obcej ziemi!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 3 ~erich

Wali mnie to..

! Odpowiedz
4 10 ~Sven

Kakładam że te wesela to głównie Polki z obcokrajowcem. Jest jakaś niepisana zasada że żona 'ze wschodu' jest OK ale mąż ze wschodu to obciach.

To pokazuje że mężczyźni wybierają kobietę z miłości a kobiety.... Z wyrachowaniem. Ostatnio przysłuchiwałem się grupce młodych kobiet w tramwaju i parcie na gotowe jest u nich przerażające.


Na szczęście nie wszystkie są takie... A i ci co mają to gotowe nie są głąbami by takie pindy chcieć.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 6 ~zaq

Przy tym Niemiec i Anglik są często mocniej opaleni.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne