REKLAMA
WAŻNE

Śluby na obcej ziemi

2015-10-12 04:51
publikacja
2015-10-12 04:51

Małżeństwa z obcokrajowcami stanowią już 7 proc. wszystkich ślubów zawieranych przez Polaków - wynika z badań Piotra Szukalskiego, demografa z Uniwersytetu Łódzkiego.

/ theta

Z kolei z danych GUS wynika, że w 2014 r. Polacy zawarli za granicą 17,8 tys. małżeństw, z tego w ponad 11 tys. przypadkach z obcokrajowcami - pisze "Rzeczpospolita". Ślubów, w których oboje małżonkowie pochodzili z Polski było 6,5 tys. Coraz mniej ślubów z obcokrajowcami zawieranych jest w ojczyźnie - było ich zaledwie 3,4 tys.

Z raportu wynika, że nasze obywatelki i obywatele najczęściej biorą ślub z mieszkańcami W. Brytanii i Niemiec, a w dalszej kolejności Irlandii i Hiszpanii.

Więcej na http://www.rp.pl (PAP)

sto/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~Mężatka_z_6-letnim
Od mojego narzeczonego (Hindusa) Polska wymagała zaświadczenia, że jest kawalerem. Takiego dokumentu Indie nie wydają, narzeczony musiałby złożyć oświadczenie przed sądem. Nie mieszkamy w Polsce, więc nie chcieliśmy jeździć w sumie jeszcze 3 razy (rozprawa, protokół, ślub). Do tego koszty tłumaczenie przysięgłego:Od mojego narzeczonego (Hindusa) Polska wymagała zaświadczenia, że jest kawalerem. Takiego dokumentu Indie nie wydają, narzeczony musiałby złożyć oświadczenie przed sądem. Nie mieszkamy w Polsce, więc nie chcieliśmy jeździć w sumie jeszcze 3 razy (rozprawa, protokół, ślub). Do tego koszty tłumaczenie przysięgłego: za naszą pierwszą i ostatnią wizytę (informacyjną) w urzędzie tłumacz skasował 200zł.

W Anglii wystarczyło oświadczenie narzeczonego przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego podczas spisywania protokołu. Oszczędność na czasie i tłumaczu. Szybko i bez problemu, ślub odbył się dwa tygodnie później.

Rozbudowana biurokracja - oto powód ślubów na obcej ziemi!
~Sven
Kakładam że te wesela to głównie Polki z obcokrajowcem. Jest jakaś niepisana zasada że żona 'ze wschodu' jest OK ale mąż ze wschodu to obciach.

To pokazuje że mężczyźni wybierają kobietę z miłości a kobiety.... Z wyrachowaniem. Ostatnio przysłuchiwałem się grupce młodych kobiet w tramwaju i parcie
Kakładam że te wesela to głównie Polki z obcokrajowcem. Jest jakaś niepisana zasada że żona 'ze wschodu' jest OK ale mąż ze wschodu to obciach.

To pokazuje że mężczyźni wybierają kobietę z miłości a kobiety.... Z wyrachowaniem. Ostatnio przysłuchiwałem się grupce młodych kobiet w tramwaju i parcie na gotowe jest u nich przerażające.


Na szczęście nie wszystkie są takie... A i ci co mają to gotowe nie są głąbami by takie pindy chcieć.
~zaq
Przy tym Niemiec i Anglik są często mocniej opaleni.

Powiązane: Demografia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki