Słaba sesja na GPW. Spadki JSW i koronawirusowych spółek

2020-08-06 17:40
publikacja
2020-08-06 17:40
fot. Grzegorz Kawecki / Puls Biznesu

Czwartek nie dość, że przyniósł spadki większości indeksów GPW, to dodatkowo w trakcie sesji obserwowaliśmy mniejszą aktywność inwestorów. W składzie WIG20 najmocniej taniały papiery JSW, na szerokim rynku negatywnie wyróżniał się Elemental. 

Spadkiem o 0,8 proc. zakończył czwartkową sesję WIG20. Jeszcze mocniej spadały mniejsze spółki, szeroki WIG stracił bowiem 0,9 proc., mWIG40 poszedł w dół o 1,1 proc., a sWIG80 aż o 1,4 proc. W tym czasie w Europie przeważały ledwie lekkie spadki (poza Turcją, gdzie miał miejsce giełdowy i walutowy krach), Wall Street trzymała się z kolei kreski.

kliknij, by przejść do notowań / Bankier.pl

W składzie WIG20 najsłabiej zaprezentowało się JSW, które poszło w dół o 4,1 proc. Być może obawy inwestorów wywołało przywrócenie obostrzeń w niektórych powiatach, w tym w Jastrzębiu. Mocne, przekraczające 3 proc. spadki, zanotowały także akcje mBanku, PGE oraz Orlenu. O 2,6 proc. potaniały papiery CCC i to mimo, iż analitycy DM BDM w raporcie z 30 lipca wydali rekomendację "akumuluj" dla spółki

Kolejną udaną sesję ma za sobą Dino. Spółka podrożała o 3,8 proc. i warta jest już blisko 22 mld zł. Na plusie znalazły się także dwie inne spółki: KGHM oraz CD Projekt. Reszta indeksu znalazła się jednak pod kreską.

Na szerokim rynku mocną przecenę zanotował Elemental (- proc.). Jeden z akcjonariuszy Elemental Holdingu chce stworzyć porozumienie, które będzie dążyło do wycofania spółki z obrotu. Zapowiedziom towarzyszą kontrowersyjne propozycje uchwał na walne, które jawnie uderzają w inwestorów mniejszościowych.

Przeceny notowało również wiele tzw. koronawirusowych spółek. 17 proc. stracił Harper, o 10 proc. potaniał Cormay, podobnie PCC Exol, 9 proc. stracił Global Cosmed, a 7 proc. XTB i Biomed. Spadkową sesję zanotował także NC Index (-1,2 proc.), który wyraźnie ma problemy z przebiciem poziomów, przy których w zeszłym tygodniu zanotował najgorszą sesję w swojej historii. Podobny problem widać także na sWIG80.

Będąc przy rynku NewConnect warto także wspomnieć, że w końcu ruszyły notowania Ovid Works. Firma zadebiutowała, z powodu równoważenia jej kurs pozostawał jednak nieotwarty. Dziś w końcu się udało, Ovid z giełdą przywitał się 250-proc. wzrostami.

Świetną sesję ma za sobą także Movie Games (+15 proc.). Emitent podpisał umowę inwestycyjną z Robertem Lewandowskim. Znany piłkarz stanie się udziałowcem nowo powoływanej spółki zajmującej się produkcją gier o tematyce sportowej.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
staryznajomy
A Invention ładnie i stabilnie do przodu. Czekamy na rozpoczęcie procedury budowy szpitala, komercji strzykawki, informacji czy będą sprzedawac testy na Covid-19 ( to sprawa drugorzędna ). Obecna kapitalizacja kilkukrotnie niższa od podobnych branż.

Dodatkowo SOFTBLUE pręzny gracz na rynku IT, drony, udziałowiec
A Invention ładnie i stabilnie do przodu. Czekamy na rozpoczęcie procedury budowy szpitala, komercji strzykawki, informacji czy będą sprzedawac testy na Covid-19 ( to sprawa drugorzędna ). Obecna kapitalizacja kilkukrotnie niższa od podobnych branż.

Dodatkowo SOFTBLUE pręzny gracz na rynku IT, drony, udziałowiec m.in. Letus Capital z ktorym ma umowe na wspolne projekty jest większościowym udziałowcem.
A co zrobił z kursem Letus mozna sprawdzic.
sel
22 mld? a jak przestanie płacić to 500 mln nie uzbierają?

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki