REKLAMA
WAŻNE

Skycash sprawdza tożsamość użytkowników

Wojciech Boczoń2019-02-21 08:29analityk Bankier.pl
publikacja
2019-02-21 08:29
fot. Witthaya Prasongsin / YAY Foto

Firma Skycash prosi użytkowników elektronicznej portmonetki o zweryfikowanie tożsamości. Jeśli tego nie zrobią, od 25 lutego nie będą mogli korzystać z części dostępnych funkcji.

SkyCash dostosowuje się w ten sposób do przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu prania pieniędzy i zwalczania terroryzmu. Na przeprowadzenie weryfikacji daje czas do 24 lutego 2019 r., czyli do najbliższej niedzieli. Po zweryfikowaniu konta użytkownik nadal będzie mógł dokonywać płatności z salda elektronicznej portmonetki. Weryfikacja nie jest konieczna, jeśli użytkownik zamierza płacić za bilety w ciężar podpiętej do aplikacji karty płatniczej.

Proces weryfikacji jest prosty. Należy zalogować się na stronie operatora i uzupełnić brakujące dane. Są to m.in. adres zamieszkania, seria i numer dowodu osobistego. Następnie czynność tę należy zatwierdzić przelewem z własnego konta bankowego. Przelew może być wykonany na dowolną kwotę - pieniądze zasilą saldo portmonetki. Ważne jest jednak, by dane w przelewie przychodzącym były identyczne, jak te wprowadzone w formularzu. Po pozytywnej weryfikacji użytkownik otrzyma maila z informacją.

Aplikacja Skycash umożliwia dokonywanie płatności mobilnych za bilety komunikacji miejskiej, bilety kolejowe czy parkingowe. Za jej pomocą można też kupić bilet do kina lub opłacić wejściówkę do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Kilka dni temu media obiegła informacja, że Skycash przegrał przetarg na rzecz mPay na obsługę strefy płatnego parkowania w Warszawie. Wczoraj firma podała, że odwołała się od tej decyzji, a użytkownicy będą mogli płacić za parkowanie jeszcze przez dwa miesiące – do końca kwietnia.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Prześwietla i recenzuje najnowsze produkty i usługi finansowe, zajmuje się zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem finansów osobistych. Ma konto w każdym banku, więc systemy bankowości internetowej i mobilnej nie mają dla niego tajemnic. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący PRNews.pl - największego w kraju serwisu dla branży bankowej. Laureat nagrody dziennikarskiej im. Mariana Krzaka, Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich.

Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
truenemezis
Dodatkowo artykuł pomija taki drobiazg, że apka jest do bani i często próby kupienia biletu ZKM na przystanku tuż przed wejściem do tramwaju spełzają na niczym. Ewentualnie kupimy bilet, ale potwierdzenia potrzebnego do okazania podczas kontroli renomy nie otrzymujemy...
kjonca
Artykuł pomija taki drobiazg, ze nie wystarczy podać numeru dowodu osobistego, ale też trzeba przesłać skan dowodu.(Cyba, że chcemy jechać do Warszwawy).

kryzysio
Cyba to był na występach w Łodzi, teraz siedzi.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki