REKLAMA

Skradziono prototypy trzyekranowego laptopa

Marcin Hołubowicz2017-01-10 12:12redaktor Bankier.pl
publikacja
2017-01-10 12:12

Złodzieje połasili się na prototypy innowacyjnego laptopa. Być może byli to żądni wrażeń gracze, ponieważ to właśnie z myślą o nich powstały te komputery. Skradziony sprzęt to bowiem laptop mający aż trzy ekrany.

fot. / / youtube.com

W Las Vegas miały miejsce targi CES 2017, na których prezentowano nowinki ze świata technologii. Można było m.in. obejrzeć model autonomicznego Forda, który ma trafić do rąk kierowców za ok. 4 lata. Niestety zdarzył się tez przykry incydent. Jedna z firm została poszkodowana. Chodzi o Razer, producenta elektroniki, który został okradziony. Jak informuje BBC, zginęły dwa prototypowe laptopy. Project Valerie to robocza nazwa przenośnego komputera, który ma wbudowane aż trzy ekrany. Laptop powstał z myślą o graczach gier komputerowych. Sprzęt zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach.  

„ Właśnie mnie poinformowano, że dwa nasze prototypy zostały skradzione z naszego stoiska na CES” – napisał w poniedziałek na Facebooku prezes firmy Razer Min-Liang Tan. „(…) Nasze zespoły pracowały wiele miesięcy, aby ukończyć te modele i jesteśmy dumni z siebie, że mogliśmy zaprezentować najnowsze i najlepsze produkty. Kradzież lub, jeżeli tak było w tym przypadku,  szpiegostwo przemysłowe traktujemy bardzo poważnie. To oszustwo, a my nie zgadzamy się na takie działania. Kary za tego typu przestępstwa są dotkliwe, a ten kto tego dokonał, nie był zbyt mądry.”

Prezes firmy zaoferował nagrodę w wysokości 25 tys. dolarów za wszelkie informacje, które pozwolą zidentyfikować, aresztować i oskarżyć sprawców kradzieży.

Innowacyjny komputer dla graczy

Project Valerie to prototyp laptopa z wmontowanymi trzema matrycami 4K. Każdy z nich ma przekątną 17,3 cala. Sprzęt ma być wyposażony w kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 1080, która ma pozwolić na płynne obsługiwanie obrazu na trzech ekranach jednocześnie. Oczywiście po złożeniu komputer wygląda jak tradycyjny laptop i można go bez problemów schować do torby czy plecaka.

Trzy ekrany mogą być przydatne dla graczy komputerowych, jednak opcja ta może być przydatna również poza światem gier, choćby dla analityków giełdowych. Nie jest jednak pewne, kiedy innowacyjny sprzęt miałby wejść do sprzedaży.

Źródło:
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (23)

dodaj komentarz
~niepelnosprawny_org
chcieli stworzyć coś na pół VR (virtual reality), standardowo jakis admin, programista ma takie "rozszerzenia"...
~Jar
Ale maja szczescie, teraz caly swiat dowiaduje sie o ich produkcie. Dobry pomysl z ta kradzieza
~znalezione
jak juz ludzie przeczytaja z 1 billion razy artykuly to w niewyjasnionych okolicznosciach sie odnajdzie
~MogeWAModsprzedac1mi
Fan z Polski potrafi..?! JAK SIE NIE DA?WSZYCHO SIE DA!
~żart
Co to za "nowość".
Ludzie mają dwoje oczu (w/g jogi trzecie oko) i widzą to samo (gó.wno).
Jedni mają oczy z przodu, z tyłu i w "dup.e" i nic im nie pomaga.
Najlepszy jest "kalejdoskop" (zabawka dla dzieci).
Czego oczy nie widzą- tego "duszy" nie żal.

~endi
trzy ekrany - ciekawe w który patrzeć podczas gry ? bez sensu
~rttyuiop
poczytaj trochę o wzroku i kącie widzenia, albo załóż sobie klapki na oczy które ograniczą twoje pole widzenia od 30 stopni, będziesz wiedzial po co niektórzy wyposażają się w kilka ekranów, może też dojdziesz do tego w który ekran należy patrzeć
~ded
w dobie kamer wszechobecnych na pewno został skradziony w niewyjaśnionych okolicznościach
~jo44
Trzeba na nowo wynaleźć, może nawet lepszy - taki przekaz, a to będzie wtedy drogi sprzęt..
ps
Moim zdaniem albo będzie miał 4 albo 6 inaczej się nie przyjmie. uświadomili sobie że 3 to teraz mają na cieciówkach do monitoringu os. dłubiących w nosie w oczekiwaniu na windę...
~autor
Taaa skradziono. Sami go wypuścili w obieg licząc na darmową reklamę. A nieogary się cieszą.

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki