Skradziono prototypy trzyekranowego laptopa

Złodzieje połasili się na prototypy innowacyjnego laptopa. Być może byli to żądni wrażeń gracze, ponieważ to właśnie z myślą o nich powstały te komputery. Skradziony sprzęt to bowiem laptop mający aż trzy ekrany.

Project Valerie to robocza nazwa laptopa firmy Razer. Na targach CES 2017 w Las Vegas skradziono dwie sztuki tego komputera
Project Valerie to robocza nazwa laptopa firmy Razer. Na targach CES 2017 w Las Vegas skradziono dwie sztuki tego komputera (youtube.com)

W Las Vegas miały miejsce targi CES 2017, na których prezentowano nowinki ze świata technologii. Można było m.in. obejrzeć model autonomicznego Forda, który ma trafić do rąk kierowców za ok. 4 lata. Niestety zdarzył się tez przykry incydent. Jedna z firm została poszkodowana. Chodzi o Razer, producenta elektroniki, który został okradziony. Jak informuje BBC, zginęły dwa prototypowe laptopy. Project Valerie to robocza nazwa przenośnego komputera, który ma wbudowane aż trzy ekrany. Laptop powstał z myślą o graczach gier komputerowych. Sprzęt zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach.  

„ Właśnie mnie poinformowano, że dwa nasze prototypy zostały skradzione z naszego stoiska na CES” – napisał w poniedziałek na Facebooku prezes firmy Razer Min-Liang Tan. „(…) Nasze zespoły pracowały wiele miesięcy, aby ukończyć te modele i jesteśmy dumni z siebie, że mogliśmy zaprezentować najnowsze i najlepsze produkty. Kradzież lub, jeżeli tak było w tym przypadku,  szpiegostwo przemysłowe traktujemy bardzo poważnie. To oszustwo, a my nie zgadzamy się na takie działania. Kary za tego typu przestępstwa są dotkliwe, a ten kto tego dokonał, nie był zbyt mądry.”

Prezes firmy zaoferował nagrodę w wysokości 25 tys. dolarów za wszelkie informacje, które pozwolą zidentyfikować, aresztować i oskarżyć sprawców kradzieży.

Innowacyjny komputer dla graczy

Project Valerie to prototyp laptopa z wmontowanymi trzema matrycami 4K. Każdy z nich ma przekątną 17,3 cala. Sprzęt ma być wyposażony w kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 1080, która ma pozwolić na płynne obsługiwanie obrazu na trzech ekranach jednocześnie. Oczywiście po złożeniu komputer wygląda jak tradycyjny laptop i można go bez problemów schować do torby czy plecaka.

Trzy ekrany mogą być przydatne dla graczy komputerowych, jednak opcja ta może być przydatna również poza światem gier, choćby dla analityków giełdowych. Nie jest jednak pewne, kiedy innowacyjny sprzęt miałby wejść do sprzedaży.

Marcin Hołubowicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~niepelnosprawny_org

chcieli stworzyć coś na pół VR (virtual reality), standardowo jakis admin, programista ma takie "rozszerzenia"...

! Odpowiedz
1 15 ~Jar

Ale maja szczescie, teraz caly swiat dowiaduje sie o ich produkcie. Dobry pomysl z ta kradzieza

! Odpowiedz
0 1 ~znalezione

jak juz ludzie przeczytaja z 1 billion razy artykuly to w niewyjasnionych okolicznosciach sie odnajdzie

! Odpowiedz
0 4 ~MogeWAModsprzedac1mi

Fan z Polski potrafi..?! JAK SIE NIE DA?WSZYCHO SIE DA!

! Odpowiedz
4 2 ~żart

Co to za "nowość".
Ludzie mają dwoje oczu (w/g jogi trzecie oko) i widzą to samo (gó.wno).
Jedni mają oczy z przodu, z tyłu i w "dup.e" i nic im nie pomaga.
Najlepszy jest "kalejdoskop" (zabawka dla dzieci).
Czego oczy nie widzą- tego "duszy" nie żal.

! Odpowiedz
6 1 ~endi

trzy ekrany - ciekawe w który patrzeć podczas gry ? bez sensu

! Odpowiedz
1 3 ~rttyuiop

poczytaj trochę o wzroku i kącie widzenia, albo załóż sobie klapki na oczy które ograniczą twoje pole widzenia od 30 stopni, będziesz wiedzial po co niektórzy wyposażają się w kilka ekranów, może też dojdziesz do tego w który ekran należy patrzeć

! Odpowiedz
0 10 ~ded

w dobie kamer wszechobecnych na pewno został skradziony w niewyjaśnionych okolicznościach

! Odpowiedz
0 0 ~jo44

Trzeba na nowo wynaleźć, może nawet lepszy - taki przekaz, a to będzie wtedy drogi sprzęt..
ps
Moim zdaniem albo będzie miał 4 albo 6 inaczej się nie przyjmie. uświadomili sobie że 3 to teraz mają na cieciówkach do monitoringu os. dłubiących w nosie w oczekiwaniu na windę...

! Odpowiedz
0 4 ~autor

Taaa skradziono. Sami go wypuścili w obieg licząc na darmową reklamę. A nieogary się cieszą.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.