REKLAMA

Skarbówka znalazła nieprawidłowości w Vivid Games

2018-07-25 11:55
publikacja
2018-07-25 11:55
Skarbówka znalazła nieprawidłowości w Vivid Games
Skarbówka znalazła nieprawidłowości w Vivid Games
/ Materiały dla mediów

Podczas kontroli celno-skarbowej ustalono, że Vivid zawyżył w 2016 roku koszty uzyskania przychodu. Akcje spółki wyraźnie tanieją na środowej sesji.

Spółka pismo zawierające wyniki kontroli otrzymała 24 lipca i tego samego dnia po sesji poinformowała o problemie. - W wyniku kontroli UCS w Toruniu ustalił, że Spółka zawyżyła koszty uzyskania przychodów w 2016 roku, co skutkowało zaniżeniem zobowiązania podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych za 2016 rok o kwotę 834 102 zł - mogliśmy przeczytać w komunikacie.

fot. / / Bankier.pl

Na kwotę zakwestionowanych przez UCS w Toruniu kosztów uzyskania przychodu składa się wartość faktur za opłaty licencyjne za korzystanie z gry "Real Boxing 2" wystawianych na rzecz emitenta przez spółkę Vivid Games Sp. z o.o. oraz wartość dokonanych przez spółkę odpisów amortyzacyjnych od kwoty ww. opłat licencyjnych zaliczonych do wartości nakładów poniesionych na ukończenie gry "Real Boxing 2". Jak wiadomo, licencje to w księgowości bardzo śliski temat, gdzie wyceny często bywają bardzo umowne.

- Kontrola celno-skarbowa trwała niemal rok, a UCS w Toruniu dwukrotnie przedłużał postępowanie. Informowaliśmy o trwającej kontroli w notach do raportów okresowych, a podczas jej trwania udzielaliśmy wyczerpujących wyjaśnien UCS w Toruniu. O niekorzystnym wyniku dowiedzieliśmy się dopiero wczoraj (24.7.) po jego otrzymaniu. Wraz z doradcami podatkowymi analizujemy dokument z UCS i w ciągu 14 dni ustosunkujemy się do niego oraz przedstawimy informacje o dalszych dzialalniach - tłumaczy nam spółka.

W komentarzu spółka odniosła się także do kwestii sprzedaży akcji przez zarząd. Przypomnijmy, prezes i wiceprezes Vivid Games spieniężyli w pierwszej połowie lipca akcje warte 3,7 mln zł. - Chcemy podkreślić, że zbieżność w czasie wyniku kontroli i sprzedaży przez nas niewielkich pakietów akcji są całkowicie przypadkowe i nie mają ze sobą związku. Tak jak wcześniej podkreślaliśmy nadal łącznie dysponujemy polowa akcji Spółki i nie zmniejszamy swojego rzeczywistego zaangażowania w prowadzenie jej spraw - tłumaczy spółka.

Na wyniki kontroli negatywnie zareagowali akcjonariusze spółki. W środę akcje Vivid tanieją o 6,4 proc., choć nad ranem skala spadków była jeszcze większa. Dodatkowo spółka tanieje nie od dziś, kolejne mocne spadki sprawiły więc, że znalazła się ona na poziomach najniższych od trzech miesięcy. Wprawdzie po drodze trafiła się udana premiera "Mayhem Combat", jednak po świetnym pierwszym półroczu (wzrost o 151 proc.), drugie w wykonaniu Vivid Games jest dużo słabsze.

AT

Źródło:
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (12)

dodaj komentarz
niepelnosprawny_org
game over commendant, hm, nawet gdyby mieli racje to juz tyle historii sie słyszało u US, firmy lasy poźniej kikuty, ...eh popsuli mi humor...
konra74
He, he, w tej spółce skarb państwa nie ma udziałów, więc pobiera "dywidendę" innymi metodami
the_mind_renewed
Dwóch mężczyzn rozmawia na bezludnej wyspie, - Myślisz, że nas kiedyś znajdą? Mnie z pewnością! Nie zapłaciłem podatku ...
konra74
Prezesura może zacierać ręce, bo opchnęli mega drogo ale grubas, którego ubrali w 800 000 akcji to chyba powiesi :)
fakty
A gdzie była skarbówka jak prezes Getback ze wspólnikami wystawiali lewe faktury na fikcyjne usługi na kilkaset milionów złotych ??? Np. baza danych za 70 mln zł !!!!!!!! Normalne firmy po wystawieniu takiej faktury maja kontrolę w następnym miesiącu i zakwestionowanie transakcji, a tu nie było problemu. Oszuści w państwie Prawa A gdzie była skarbówka jak prezes Getback ze wspólnikami wystawiali lewe faktury na fikcyjne usługi na kilkaset milionów złotych ??? Np. baza danych za 70 mln zł !!!!!!!! Normalne firmy po wystawieniu takiej faktury maja kontrolę w następnym miesiącu i zakwestionowanie transakcji, a tu nie było problemu. Oszuści w państwie Prawa i Sprawiedliwość maja się jak pączki w maśle.
fakty odpowiada leszczykowy
Nie umieć, a mieć plecy w instytucjach państwowych. To się nazywa mafia.
janusz26904029
Może Getback zapłacił podatek?
the_mind_renewed odpowiada fakty
Roboczo - Koteria
niepelnosprawny_org
z Amber Gold to było jeszcze lepiej, beda wychodzic góry lodowe, zobaczysz, PIS czysci, ale to sei dzieje tez na całym swiecie, Trump, na zachodzie, wschodzie...

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki