REKLAMA
WAŻNE

Sesja dla niedźwiedzi. Allegro i CD Projekt liderami spadków

2021-11-24 17:35
publikacja
2021-11-24 17:35
Sesja dla niedźwiedzi. Allegro i CD Projekt liderami spadków
Sesja dla niedźwiedzi. Allegro i CD Projekt liderami spadków
fot. Chlestowski Adam /

Warszawskie indeksy są od kilku tygodni w trendzie spadkowym. W tym samym czasie większość najważniejszych indeksów na świecie była notowana na rekordowych poziomach. Korekta na rynkach bazowych oznacza jeszcze silniejszą podaż na GPW.

Sesja w środę przebiegała w pod dyktando spadków. Mimo że rynek otworzył się na niewielkich plusach, dalsza część dnia sprawiła, że wczorajsze wzrosty odeszły w niepamięć, a minima ostatnich tygodni zostały pogłębione.

WIG20 stracił 0,95 proc. przy obrotach 902 mln zł, mWIG40 oddał 0,13 proc., a małe spółki, które wczoraj radziły sobie najgorzej, środę zakończyły na plusie o 0,25 proc. Szeroki WIG spadł o 0,65 proc., a obroty wyniosły 1,17 mld zł.

Bankier.pl

W indeksie dużych spółek spadkami o 7,19 proc. wyróżnił się CD Projekt, który po kilku wzrostowych sesjach dziś był najgorzej radzącym sobie walorem WIG20. O 5,22 proc. spadło Asseco, które opublikowało wyniki zgodne z szacunkami i przedstawiło oczekiwania co do IV kwartału.  

Allegro zaliczyło spadek o 6,66 proc. i ma coraz bliżej do historycznego minimum z 12 listopada. Wtedy kurs osiągnął poziom 40,25 zł za akcję. Tym razem po tej samej stronie rynku był Mercator, który oddał 3,59 proc. i wrócił do notowań poniżej 110 zł.

Zniżkował obecny w WIG20 sektor finansowy: PZU niżej o 1,14 proc. i Pekao spadek o 0,78 proc. Tylko Santander zdołał zakończyć dzień na plusie o 2,24 proc, a PKO BP utrzymało poziom zamknięcia z wczoraj.

Po wynikach spadł o 0,16 proc. kurs PGE. Wyniki były zgodne z oczekiwaniami, a spółka poinformowała przyszłych nakładach inwestycyjnych na poziomie ok. 7 mld zł.

Spadki próbowały równoważyć zwyżkujące notowania 8 spółek. Akcje Lotosu zyskały  3,23 proc, CCC 3,45 proc., Taurona o 3,45 proc, a PKN Orlen, DIno, PGNiG i Cyfrowy Polsat wzrosły w przedziale 0,06-0,88 proc.

W drugiej linii najwięcej się działo na akacjach banków ze względu na udział w obrocie.  mBank urósł o 0,98 proc., a Alior 0,34 proc. przy obrotach odpowiednio 70,6 mln i 17,1 mln zł. WIG-Banki po dwóch dniach wzrostów w środę dokłada kolejne 0,48 proc. Sektor zaliczył w ostatnim czasie solidną korektę, ale od trzech dni zyskuje. Toczy się gra o dalsze decyzje RPP w sprawie stóp procentowych.

Słabo poradziły sobie akcje Kruka, które spadły o 2,06 proc. Ostatnio informowaliśmy o sprzedaży akcji przez prezesa zarządu.  Wczorajsze spadki o 4,74 proc. kontynuuje DataWalk oraz Biomed zniżkujący dziś o 6,40 proc. który z każdym dniem pogłębia wielomiesięczne minima. Sesję realizacji zysków po kilkudniowych wzrostach doświadczył kurs Ten Square Games. Akcje spadły o  4,95 proc.

Na szerokim rynku to przede wszystkim wzrost o 16,97 proc. Getinu, który poinformował o obniżeniu kapitału i wypłacie dywidendy. Poza tym dalsze wzrosty Wieltonu o 5,10 proc., który przebił granicę 10 zł przełamaną w zeszłym tygodniu. Od publikacji wyników spada kurs Rafako, tym razem o 3,80 proc.

Środa jest dniem publikacja kilku ważnych danych, głównie z amerykańskiej gospodarki. Jednak rano najpierw pojawiły się dane IFO z Niemiec, które były na poziome konsensusu (96.5), ale gorsze od wskazania za październik (97.7).  Od godz. 13.00 zaczęły pojawiać się dane z USA. Najważniejsze były te o liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych (199 tys. wobec 260 tys. konsensusu) oraz annualizowanym PKB za trzeci kwartał (2,1 proc. wobec oczekiwanych 2,2 proc.). Jutro w USA Święto Dziękczynienia, a zatem dzień wolny. Handel bez Amerykanów może być nieco spokojnieszy.

MKu

Źródło:
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
analizy
Będzie spora bessa. Notowania funduszy w większości już na czerwono! No i będą spadać bo uczestnicy to widząc będą na cito pozbywać się jednostek uczestnictwa. Fundusze będą zaniżać na GPW cenę akcji w sprzedaży, aby na cito pozyskać kasę na wypłaty uczestnikom za sprzedane jednostki uczestnictwa!!! Zatem lecimy Będzie spora bessa. Notowania funduszy w większości już na czerwono! No i będą spadać bo uczestnicy to widząc będą na cito pozbywać się jednostek uczestnictwa. Fundusze będą zaniżać na GPW cenę akcji w sprzedaży, aby na cito pozyskać kasę na wypłaty uczestnikom za sprzedane jednostki uczestnictwa!!! Zatem lecimy już mocno w dół. Dla niektórych spółek z kiepskim wynikiem za 9 m-cy może to być duży spadek, jak np dla PKP CARGO SA może to być nawet jak rok temu do 8zł, a może teraz nawet i niżej... Czas pokaże ile tu pandemia nabroi, ile sytuacja geopolityczna nabroi, ile trudności spółek tu nabroją. W każdym razie nastał niepewny czas do decyzji inwestycyjnych: czy trzymać czy prędko sprzedać.

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki