REKLAMA

Santorski: mężczyzna źle znosi to, że kobieta robi karierę

2013-09-25 06:00
publikacja
2013-09-25 06:00
Santorski: mężczyzna źle znosi to, że kobieta robi karierę
Santorski: mężczyzna źle znosi to, że kobieta robi karierę

To, czy ktoś jest dobrym liderem, zależy przede wszystkim od jego predyspozycji i osobowości. Nie ma to nic wspólnego z płcią. Niestety, stereotypy i ogólnodostępna pseudowiedza sprawiają, że kobiety muszą walczyć o swoją pozycję w firmach, a mężczyźni często uważani są za szowinistów.

Ponieważ w wielu firmach panują prymitywne stereotypy, kobiety powinny bardzo uważać na tzw. seksualizację relacji. – Nie chodzi tu jednak o to, że kobieta rozmawia o miłości czy o technikach seksualnych. Chodzi o sam fakt, że kobieta będzie miała jeden guzik głębiej rozpięty, że zarzuci włosy do tyłu i latem odsłoni pachę. Dla kobiety może to być bardzo niewinne, ale dla mężczyzny to już obietnica, zachęta do przekroczenia jej granic. A to wszystko rzutuje na relacje w firmie – mówi psycholog biznesu Jacek Santorski.

praca » Wysoki niebieskooki blondyn zarobi więcej

Niestety, w Polsce nadal obserwuje się, że zarówno mężczyzna, jak i całe otoczenie źle znosi to, że kobieta robi karierę i np. zarabia więcej niż partner. – Tu potrzebna jest przede wszystkim szczera rozmowa między partnerami, otwartość i szacunek. Szacunek jest tu niezmiernie ważny. Mnie jest na przykład bardzo miło, kiedy moja żona przy kimś mówi, że „Jacek potrafiłby to rozwiązać” – dodaje Santorski. 

Jaka zatem jest rola kobiety w biznesie? Czy płeć może nie mieć znaczenia przy robieniu kariery? A może jesteśmy skazani na stereotypy, ponieważ sami je utrwalamy? Czy kobietom udaje się pogodzić rolę matki, żony i gospodyni domowej z rolą przedsiębiorczej kobiety biznesu? O tym i o wielu innych ciekawostkach w pełnej rozmowie redaktor Bankier.pl Justyny Niedbał z Jackiem Santorskim, psychologiem biznesu.


Źródło:
Tematy
Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Wpisz kod z karty BIZNESTANK w appkę ORLEN VITAY i korzystaj z rabatów na paliwo już dziś!

Powiązane: Rozmowa Bankier.pl

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~lenka
mężczyzna źle znosi to, że kobieta robi karierę - ha, ha, ha, ojej, chyba się powieszę
~Grzechu comeback
chhh, to może ja nie jestem "menszczizna"? Jeżeli ma się przy sobie niewolnicę, to owszem, byłbym w stanie zrozumieć że takiemu elementowi może się taka przypadłość przydarzyć. ALE jeżeli ktoś ma kobietę którą kocha... no ale widocznie takie "przypadki" wymykają się panu Santorskiemu. A szkoda,chhh, to może ja nie jestem "menszczizna"? Jeżeli ma się przy sobie niewolnicę, to owszem, byłbym w stanie zrozumieć że takiemu elementowi może się taka przypadłość przydarzyć. ALE jeżeli ktoś ma kobietę którą kocha... no ale widocznie takie "przypadki" wymykają się panu Santorskiemu. A szkoda, wiele życia pan tracisz! :)
~ja
Żałosny jesteś, skąd Ty możesz mieć wiedzę o świecie biznesu? bo skończyłeś psychologię? To tak jak ja - ale jestem ostrożna w formowaniu pewnych wniosków...
~Roksanka
Ja robie wieksza kariere niż mój stary. Zarabiam w sklepie ponad 1300zł, a czasami dorabiam sobie jako....i wychodzi miesiecznie ponad 3000zł. A mój facet zarabia tylko 2000zł na rękę!
~hrhr
pseudowiedza to taka psychologia biznesu. Zawsze uwazam, ze im czlowiek "nowoczesniejszy" i "bardziej postepowy" to ma wiekszy problem z plcia, orientacja seksualną czy religią i poglądami innych ludzi. Normalny czlowiek nie zwraca na to uwagi.
~Biedny Santorski
Santorski na zdjeciach jawi sie jakby sam wymagal wsparcia, zobaczcie jak on wyglada!!! Moja zona chciaz jest liderem w duzej korporacji nie pozwolilaby mi na taki wyglad, wyprasowala( albo kupilaby mi) nowa koszulke, poprawila nieliczne wlosy, buziaka na do widzenia. I oto tuataj chodzi, ale faceci sa jak dzieci potrzebuja mamusi Santorski na zdjeciach jawi sie jakby sam wymagal wsparcia, zobaczcie jak on wyglada!!! Moja zona chciaz jest liderem w duzej korporacji nie pozwolilaby mi na taki wyglad, wyprasowala( albo kupilaby mi) nowa koszulke, poprawila nieliczne wlosy, buziaka na do widzenia. I oto tuataj chodzi, ale faceci sa jak dzieci potrzebuja mamusi , nic nie zrobia sami i to uwazaja za wlasnosc z tego powodu cierpia jak zona ich "porzuca" dla kariey, to malostkowe. Patrzcie jak milo na stare lata miec bogata , zadbana( sama o siebie ) zone, na ktora nie trzeba harowac - to luksus. No tak, ale ona zaraz pojdzie z innym!!! No to niech idzie!, krzyz na droge z kurwiszonem sie bedziesz zadawal? To pewne jesli facet byl kobiecie potrzebny jako skrzyzowanie swinki skarbonki z wibratorem, po zlapaniu duzej kasy kobieta rozglada sie za innym. Bez milosci leåpiej byc samotnym
~Bobina
Do "Biedny Santorski"!!Widać jaki z ciebie szowinista!Sam buraku nie umiesz sobie uprasować koszuli??
~S.O.
Chyba tylko homoseksualista ?!

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki