REKLAMA

Santander zawiesił twoje konto? To oszustwo

2020-07-30 09:05
publikacja
2020-07-30 09:05
Santander zawiesił twoje konto? To oszustwo
Santander zawiesił twoje konto? To oszustwo
fot. photocritical / / Shutterstock

Klienci Santandera muszą zachować czujność. Cyberprzestępcy wysyłają fałszywe e-maile - chcą w ten sposób wyłudzić dane do kart płatniczych. Uważaj, możesz stracić pieniądze.

Przestępcy nie śpią - kolejny bank znalazł się na ich celowniku. Wczoraj (29 lipca) informowaliśmy o ataku na klientów PKO BP, z kolei dzisiaj (30 lipca) Santander Bank Polska ostrzega swoich klientów przed fałszywymi wiadomościami e-mail przesyłanymi przez wyłudzaczy.

- Płatności nie mogą zostać przelane na Twoje konto (...) Dzieje się tak, ponieważ nasz system bezpieczeństwa wykrył, że Twoje konto wygasło i zostało tymczasowo zawieszone w celu weryfikacji. Aby zweryfikować swoje konto i umożliwić nam przetworzenie płatności, kliknij "Dalej" - czytamy w fałszywej wiadomości wysyłanej przez oszustów podszywających się pod Santandera.

Wyłudzają dane kart płatniczych

Cyberprzestępcy pod linkiem ukryli fałszywą stronę logowania do banku, próbują wyłudzać dane z kart płatniczych klientów. Przed przestępcami w sieci ostrzega również bank Credit Agricole - przedstawia popularne metody ataku oraz sposoby pomagające rozpoznać podejrzane wiadomości. Na Bankier.pl szerzej o cyberatakach pisaliśmy w artykule "Ich bezczelność, wasze pieniądze".

- Zanim wpiszesz login i hasło, upewnij się, że strona, na której się znajdujesz, jest właściwą stroną banku. Jednocześnie przypominamy, że bankowe strony do logowania to: centrum24.pl i ibiznes24.pl - przypomina Santander w komunikacie prasowym.

Jeżeli otworzyłeś podejrzaną wiadomość, kliknąłeś link lub padłeś ofiarą kradzieży tożsamości, sprawdź, jakie powinieneś podjąć kroki w celu zabezpieczenia swoich danych i dostępu do kart płatniczych w artykule "Co zrobić, gdy padniemy ofiarą kradzieży danych osobowych?".

fot. / / Bankier.pl

DF

Źródło:
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki