REKLAMA

San Marino otwiera restauracje, także wieczorem

2021-04-11 13:13
publikacja
2021-04-11 13:13
fot. MikeDotta / Shutterstock

W San Marino od poniedziałku otwarte będą restauracje, także wieczorem. W granicach małej republiki na Półwyspie Apenińskim można będzie zjeść posiłek przy stoliku, co jest zabronione na terenie całych Włoch. Wkrótce zostanie też zniesiona godzina policyjna.

Władze jednego z najmniejszych i najstarszych państw świata w najnowszym dekrecie zarządziły, że lokale gastronomiczne mogą prowadzić normalną obsługę do godziny 21:30.

Następnie od 18 kwietnia godzina policyjna, rozpoczynająca się obecnie o godz. 22:00 zacznie obowiązywać od północy. Od tego dnia bary i restauracje będą otwarte do godziny 23:00.

W ramach stopniowego łagodzenia restrykcji godzina policyjna zostanie zniesiona całkowicie z dniem 26 kwietnia. Tego dnia również otwarte zostaną sale kinowe i teatralne.

Również w poniedziałek wznowiona będzie nauka we wszystkich szkołach.

Od 19 kwietnia otwarte będą siłownie.

W małej republice, położonej na obszarze włoskiego regionu Emilia-Romania i zamieszkiwanej przez ponad 30 tys. osób trwa kampania szczepień rosyjskim preparatem Sputnik V. Według prognoz wszyscy mieszkańcy zostaną tam zaszczepieni do maja.

To kolejny od początku pandemii przykład różnicy w przepisach obowiązujących w San Marino i we Włoszech.

sw/ mars/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki