REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Sąd ogłosił upadłość Hydrobudowy Polska

2012-09-13 16:38
publikacja
2012-09-13 16:38

Sąd Rejonowy Poznań - Stare Miasto ogłosił upadłość likwidacyjną Hydrobudowy Polska - poinformował PAP SSO Jarema Sawiński, rzecznik prasowy sądu okręgowego w Poznaniu.

"Sąd postanowił zmienić tryb postępowania upadłościowego z układowego na obejmujący likwidację majątku dłużnika" - powiedział PAP Sawiński. Sąd ogłosił upadłość Hydrobudowy Polska
Źródło: SXC

"Sąd jednocześnie odwołał obecnego nadzorcę sądowego i wyznaczył syndyka w osobie Wojciecha Szidlewskiego" - dodał.

Zarząd Hydrobudowy 9 września podjął uchwałę i złożył wniosek do sądu upadłościowego o zmianę trybu postępowania upadłościowego z układowego na obejmujący likwidację majątku.


»Rozwiązanie umów o pracę w przypadku upadłości firmy

Jak informowała Hydrobudowa, decyzja zarządu była spowodowana m.in. sytuacją finansową spółki, stwierdzonymi przez nadzorcę sądowego okolicznościami nieregulowania przez spółkę zobowiązań finansowych powstałych po dacie ogłoszenia upadłości, brakiem wpływów z realizacji kontraktów zawartych przez spółkę, stanem i wartością wolnego od obciążeń majątku spółki oraz brakiem możliwości dalszego kontynuowania działalności produkcyjnej.


»Jak ogłosić upadłość firmy?

Hydrobudowa złożyła na początku czerwca wniosek o upadłość układową. W tym samym miesiącu Sąd Rejonowy w Poznaniu postanowił o ogłoszeniu upadłości Hydrobudowy z możliwością zawarcia układu.

Na początku sierpnia rzecznik prasowy Hydrobudowy, Jakub Miler, poinformował PAP, że spółka prowadzi z bankami będącymi głównymi wierzycielami rozmowy na temat finansowania bieżącej działalności, ale widzi rosnące ryzyko upadłości likwidacyjnej. (PAP)

gsu/ dan/ je/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Matoł
Upada już trzy lata kiedy znajdą się pieniądze za moje akcje bo jak likwidujecie tyle czasu to jest czym się dzielic - pospieszcie się i wypłacie po jakieś 7zł za sztuke bo jak przyjdzie ten mały to was może do pierdla powpychac za złe zarządzanie więc Upada już trzy lata kiedy znajdą się pieniądze za moje akcje bo jak likwidujecie tyle czasu to jest czym się dzielic - pospieszcie się i wypłacie po jakieś 7zł za sztuke bo jak przyjdzie ten mały to was może do pierdla powpychac za złe zarządzanie więc czas goni a u mnie kasa się nie przelewa /?????

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki