Rzecznik rządu: Niebawem projekt kolejnej ustawy antykryzysowej

Pracujemy nad kolejną ustawą rozwiązującą różnego rodzaju problemy zarówno formalne jak i też dające dodatkowe możliwości dla przedsiębiorstw czy samorządów; liczę, że w tym tygodniu lub na początku przyszłego projekt ustawy zostanie zaprezentowany - mówił w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

(fot. Krystian Maj / Kancelaria Premiera RP)

Müller pytany w Polsat News czy jest szansa na kolejną tarczę antykryzysową odparł, że rząd zgodnie z zapowiedzią w tej chwili pracuje nad kolejną ustawą "rozwiązującą różnego rodzaju problemy zarówno formalne jak i też dające dodatkowe możliwości dla przedsiębiorstw czy samorządów". "W związku z tym liczę, że w tym tygodniu lub na początku przyszłego tygodnia taki projekt ustawy zostanie zaprezentowany" - zapowiedział rzecznik rządu.

Podkreślił jednocześnie, że rząd od początku deklarował, że jest gotowy, by tarczę antykryzysową rozszerzać zgodnie z potrzebami. "Ale również dostosowywać ją do kwestii możliwości sektora publicznego" - zaznaczył.

Rzecznik rządu zwrócił uwagę, że uchwalone dotychczas ustawy wchodzące w skład tarczy to "największy w historii pakiet antykryzysowy w ostatnich dziesiątkach lat, które pojawiały się w Polsce".

We wtorek prezydent Andrzej Duda podpisał trzy ustawy tzw. tarczy antykryzysowej, które mają wesprzeć służbę zdrowia w zwalczaniu epidemii koronawirusa, a także zniwelować negatywne skutki tej epidemii dla polskiej gospodarki.

Pakiet m.in. zwalnia mikrofirmy i samozatrudnionych z płacenia ZUS przez 3 miesiące. Przewiduje także wypłacanie świadczeń postojowych i dopłat do wynagrodzeń dla pracowników przez państwo. Pracodawcy będą też mogli uelastycznić czas pracy w swoich zakładach. Nowe przepisy zakładają przedłużenie kredytów obrotowych dla firm oraz brak kar za opóźnienia w przetargach publicznych.(PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ par/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 10 marianpazdzioch

Normalna w czasie paniki biegunka legislacyjna. Tyle że na walkę ze skutkami trzeba rezerw, pieniedzy a drukarek NBP. A te jak wiadomo zostały przeżarte i wy... w tzw. dobrych czasach.

! Odpowiedz
2 26 samsza

Najpierw dajcie dane o inflacji

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne