REKLAMA

Rzecznik MŚP: Polska gospodarka drugi raz nie dźwignie lockdownu

2020-07-27 07:07
publikacja
2020-07-27 07:07
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Polska gospodarka drugi raz nie dźwignie zamrożenia kraju - mówi Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz w poniedziałkowym "SE". Dodaje, że przy wysypie zakażeń jedynym dopuszczalnym działaniem, aby nie zabić gospodarki, byłaby krótkotrwała blokada lokalnych ognisk.

Na pytanie o ewentualną drugą falę koronawirusa i kolejnego lockdownu, Rzecznik MŚP wskazuje, że nie ma wątpliwości, że dla części przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw to byłby dramat. "Ponowna blokada gospodarki oznaczałaby katastrofę" - stwierdził.

Zdaniem Abramowicza, jeśli rzeczywiście miałby nastąpić wysyp zakażeń o ciężkim przebiegu, to jedynym dopuszczalnym działaniem, aby nie zabić gospodarki, byłaby krótkotrwała blokada lokalnych ognisk. Z dodatkowym zapewnieniem pomocy dla firm z tego konkretnego regionu. "Wystąpiłem już do wicepremier Emilewicz z tym problemem" - powiedział Rzecznik MŚP w "SE" (PAP)

lgs/ krap/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (15)

dodaj komentarz
karbinadel
Pytanie, czy polska gospodarka przeżyje drugą kadencję PiS
lampeduza
... a Szwecja nie wykonała lockdownu i obecnie ma najniższe wskaźniki Covid. przy okazji nie przepaliła setek miliardów kasy jak nasz wspaniały, niezłomny rząd + prezydent. Ciekawe co obecnie Pis na to powie? Ok Niemcy nasz oszukały i wprowadziliśmy lockdown jak oni? Jest to jakiś pomysł: jak coś to wina Tuska i Niemców!
newsman
and00 ifo mi powiedzialo pkb Niemiec spadek 2,2 /11/9 a ty pewnie ogladasz tvp info i nie placisz abonamentu!
newsman
tak na logike jezeli polska gospodarka jest zalezna od niemieckiej a tam tak drastycznie spadlo to co mamy problem czy nie mamy? zaklinanie rzeczywistosci typowe jak w tvp info
and00
Kto ci powiedział że w Niemczech drastycznie spadło?
Akurat Niemcy całkiem nie najgorzej z tego wychodzą
Czytasz Bankiera a odnosisz się do TVP info?
Wiedzą o świecie czerpiesz z Agory i TVN?
pedro123
Polska gospodarka nie straciła za dużo, najbardziej poszkodowana jest gastronomia. Wiele firm wręcz skorzystało i akcjonariusze zarabiają livechat, logintrade, biomed...
qart
Prawdziwe problemy są i będą na południu Europy nie u nas. Polska gospodarka na razie ucierpiała najmniej.
gregzacha
Nie ma sprawy, podniesie się VAT do 27% i powie, że to wina Unii albo Tuska albo stonki ziemniaczanej. Elektorat bezprawia i niesprawiedliwości kupi każdą bzdurę podana w TVP.
santoriusz
Greg Zacha i wciąż ta sama pusta czacha. Ciągle źle, Ty jakimś nierobem jesteś że wciąż Ci źle? gdybyś poświęcił ten czas który trwonisz na wpisy to zarobiłbyś parę groszy a tak pozostajesz bezproduktywnym żałosnym pseudo komentatorem.
sztos1
dlaczego do 27 a nie do 30 . Kasa na mundurowych , sędziów , prokuratorów , górników musi być

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki