REKLAMA

Rząd przedstawi dodatkowe wsparcie dla branż dotkniętych lockdownem

2020-10-16 15:24
publikacja
2020-10-16 15:24
fot. Adam Guz / KPRM / Flickr

W ciągu najbliższych dni rząd przedstawi nowe formy wsparcia dla branż, które zostały dotknięte nowymi obostrzeniami epidemicznymi - poinformował KPRM w komunikacie po posiedzeniu Gospodarczego Sztabu Kryzysowego, w którym wziął udział m.in. prezes NBP Adam Glapiński i szef KNF Jacek Jastrzębski.

"Spotkanie poświęcone było m.in. instrumentom i dodatkowym formom wsparcia dla przedsiębiorców z branż, które mają ograniczone możliwości dochodowe w wyniku pandemii koronawirusa i wprowadzonymi w związku z tym zasadami bezpieczeństwa. Sztab pracuje nad systemem wsparcia i zapewnieniem utrzymania miejsc pracy osób zatrudnionych w tych branżach. Informacje o nowych możliwościach dla firm zostaną przedstawione w ciągu najbliższych dni" - napisano w komunikacie.

Posiedzeniu Sztabu przewodniczył premier Mateusz Morawiecki, a udział w nim wzięli również wicepremierzy Jarosław Gowin i Jacek Sasin, minister finansów Tadeusz Kościński, prezes NBP Adam Glapiński, prezes PFR Paweł Borys, prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes UOKiK Tomasz Chróstny, szef KNF Jacek Jastrzębski.

Od soboty 17 października, rząd wprowadza nowe obostrzenia epidemiczne m.in. dla gastronomii, handlu, szkół, zgromadzeń, imprez sportowych i kulturalnych, a także basenów czy siłowni.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w czwartek, że rząd nadal ma przestrzeń w ramach obecnie stosowanych instrumentów na ewentualne dalsze wsparcie gospodarki.

tus/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (13)

dodaj komentarz
znawca_wszystkiego
W tym cyrku z wirusem chodzi wyłącznie o drukowanie pieniędzy. Amerykanom nie dają rady już zdobywać nowych terenów okupowanych, więc muszą drukować pieniądze, co de facto sprowadza się do okradania tych co aktualnie pieniądze mają. Nie jest to hiperinflacja ale silna inflacja. Aktualnie rządy drukują ok 10-20% istniejących W tym cyrku z wirusem chodzi wyłącznie o drukowanie pieniędzy. Amerykanom nie dają rady już zdobywać nowych terenów okupowanych, więc muszą drukować pieniądze, co de facto sprowadza się do okradania tych co aktualnie pieniądze mają. Nie jest to hiperinflacja ale silna inflacja. Aktualnie rządy drukują ok 10-20% istniejących pieniędzy rocznie. Dla usa nie ma problemu, bo dolary w dużej części ma cały świat a nie amerykanie. Ale przypadku drukowania PLN po d... dostaną tylko Polacy. Wirus to świetny pretekst do drukowania pieniędzy, nie ma powodu aby się "skończył".
zbyszek_
Niech zgadne wydrukuja nowe Obligacje?
and-owc
"Sza la la , zabawa trwa.." - (U.Sipińska).
jes
Wsparciem będzie codzienna pogadanka dla ludu niepracującego miast i wsi wygłaszana przez premiera towarzysza ewangelistę Morawieckiego, z której dowiemy się że radzimy sobie najlepiej na świecie, zarówno z epidemią jak i gospodarczo. Najważniejsze jest nastawienie !!!
artureg
Ciekawe co by było gdyby powiedzieli, że mogą zamknąć gospodarkę ale pod warunkiem rezygnacji z 500+ i emerytur+. Czy społeczeństwo równie chętnie by się na to godziło. Teraz każdy się cieszy, że można w domu posiedzieć i Polsat pooglądać. Tylko ci ludzie nie wiedzą, że te tarcze to albo z ich podatków albo Ciekawe co by było gdyby powiedzieli, że mogą zamknąć gospodarkę ale pod warunkiem rezygnacji z 500+ i emerytur+. Czy społeczeństwo równie chętnie by się na to godziło. Teraz każdy się cieszy, że można w domu posiedzieć i Polsat pooglądać. Tylko ci ludzie nie wiedzą, że te tarcze to albo z ich podatków albo na kredyt, który będą spłacać. Niestety niewykształconym społeczeństwem bardzo łatwo sterować... zamykajmy częściej szkoły.
meryt
"Władze liczącego 9 mln ludzi miasta Qingdao chcą w pięć dni przetestować wszystkich mieszkańców na obecność koronawirusa."
floyd83
„Dolny Śląsk. Atak zimy w górach. Na Śnieżniku kilkadziesiąt centymetrów śniegu.”
jes
Za takie wpisy wyrzucą cię z trollowania. Chcesz narazić pisowski rząd na jeszcze większe straty? Robią co mogą by ograniczyć ilośc testów a tu ich troll pisze takie rzeczy.
karbinadel
Pozwólcie ludziom normalnie żyć i pracować, to żadne wsparcie nie będzie potrzebne. Dość traktowania obywateli jak dzieci niedorozwiniętych umysłowo
ajwaj
100 %
najlepsza przsluga,
niech PISy spadaja w kosmos,
Polska da se rade bez SANHEDRYNU zla sekty PISy

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki