Ruszył Workplace - wersja Facebooka dla biznesu

Facebook wystartował w poniedziałek z Workplace - platformą komunikacyjną podobną do popularnego portalu społecznościowego, ale powstałego z myślą o ułatwieniu pracy firmom i różnym organizacjom. Ma zastąpić narzędzia biurowej komunikacji takie jak e-mail.

(fot. Dado Ruvic / Reuters)

Workplace nie wyświetla reklam i nie jest połączone z istniejącymi kontami na Facebooku. Konta tworzą tu nie pojedyncze osoby, ale organizacje.

Platforma oferuje możliwość prowadzenia rozmów w grupie, rozmów wideo, a także transmisje wideo na żywo i aktualności, podobnie jak sam Facebook.

Dla firm korzystanie z nowego narzędzia będzie płatne, ale Facebook oferuje bezpłatny dostęp szkołom i organizacjom non profit.

Przez ostatnie półtora roku różne organizacje i firmy korzystały z Workplace, wcześniej funkcjonującego pod nazwą Facebook at Work; rozpoczęcie użytkowania platformy było możliwe tylko po otrzymaniu zaproszenia. Według Facebooka obecnie korzysta z niej ponad 1000 organizacji; pół roku temu było ich około 450.

Facebook robi konkurencję OLX i Allegro. Wprowadza aplikację Marketplace

Najpopularniejszy portal społecznościowy poinformował o nowym kierunku rozwoju. Serwis wprowadza na rynek aplikację Marketplace, która ma pomóc użytkownikom w handlowaniu między sobą przedmiotami. Jest to odpowiedź na szybki rozwój grup skupiających się na wymianie towarów i tworzonych na portalu.

Facebook już od dawna pracował nad podobnym rozwiązaniem. Częściowo wprowadzono taki mechanizm w grupach umożliwiających handel między jej członkami – portal przy zdjęciu przedmiotu pokazywał przycisk „kup” lub skontaktuj się ze sprzedawcą. Teraz będzie do tego dedykowana aplikacja – poinformował Facebook na oficjalnym blogu.

Czytaj więcej: "Facebook robi konkurencję OLX i Allegro. Wprowadza aplikację Marketplace".

(PAP)akl/ ap/
MG

Źródło: Bankier24

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 ~niepelnosprawny_org

Faceshop, Facemarket, Faceworld, Facevituality - zyc w internecie, nie umierać, nie wyłączać wtyczki z kontaktu, siedziec na kompie cały dzień i zapomnieć o wyjsciu na zewnatrz bo wszystko załatwisz online.

! Odpowiedz
0 0 ~z0rr0

przydałby się taki jebitny blackout, coś jak awaria nadajnika Ostankino w Moskwie w 2000

! Odpowiedz
0 7 ~z0rr0

czekamy tylko na Facebank, a potem już tylko upadek jak E-Corp w Mr Robot.

! Odpowiedz
1 1 ~plebs

Biorąc pod uwagę że żydowski portal kłamał (kogoś to dziwi...) na temat reklamy to pewnie 1000 userów to też lipa.

! Odpowiedz
0 2 ~Jack

1000 użytkowników to klapa.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne