REKLAMA

Facebook robi konkurencję OLX i Allegro. Wprowadza aplikację Marketplace

2016-10-04 09:08
publikacja
2016-10-04 09:08

Najpopularniejszy portal społecznościowy poinformował o nowym kierunku rozwoju. Serwis wprowadza na rynek aplikację Marketplace, która ma pomóc użytkownikom w handlowaniu między sobą przedmiotami. Jest to odpowiedź na szybki rozwój grup skupiających się na wymianie towarów i tworzonych na portalu.

fot. Jaap Arriens/NurPhoto / / Zuma Press

Facebook już od dawna pracował nad podobnym rozwiązaniem. Częściowo wprowadzono taki mechanizm w grupach umożliwiających handel między jej członkami – portal przy zdjęciu przedmiotu pokazywał przycisk „kup” lub skontaktuj się ze sprzedawcą. Teraz będzie do tego dedykowana aplikacja – poinformował Facebook na oficjalnym blogu.

Funkcjonalność nadal będzie jednak ograniczona do poszukiwania interesujących towarów i kontaktowania się ze sprzedającym. Facebook nie będzie ani pośredniczył w płatnościach, ani w transporcie przedmiotów.

Według danych Facebooka, na całym świecie ponad 450 milionów osób sprzedaje i kupuje za pośrednictwem grup tematycznych. Aplikacja Marketplace ma im pomóc w poszukiwaniu konkretnych produktów – bez dołączania do grup otrzymają dostęp do kategorii produktowych i będą mieli możliwość przeszukiwania ofert całej społeczności. Na początek z aplikacji mogą korzystać tylko użytkownicy w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii.

Mateusz Gawin

Źródło:
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (18)

dodaj komentarz
~jaś
niedługo fejsbuk czipy Wam założy,-dobrowolnie,he he...
~majk
Dzisiaj to kupuje się na Aliexpress, czasy pośredników w postaci allegro mijaja na szczęście...
~JA
Tak to mi kum motor na aliexpres.
~gracekplacek
czesc, mam problem z glowa. Kto mi pomoze i kupi leki przed marketplace na fb :) badzcie tacy mili dla mnie kochani!! całuski <3<3
~waldkas
oo i super ten olx to zdzierstwo i brak opcj kupie
~idioci
Bo to jest portal z ogłoszeniami, ćwierćinteligencie.
~koleś
To samo pisali jak ebay do Polski wchodził
~niepelnosprawny_org
właśnie zauważyłem w grupach "handlowe" przyciski, ale jeden problem, niektórzy maja wyłączone aplikacje ze wzgledu na spamerów, ciagle powiadomienia gier, chyba, że lekko inny kanał....
~target_20USD
czyli społeczka prezesa "wybranego" będzie od wszystkiego czyli od niczego. klasyczny schyłek na horyzoncie, jak niegdyś Daewoo. okazja do szorcenia equity CFD.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki