REKLAMA
WEBINAR

Facebook zmieni się w pchli targ?

2014-12-19 09:58
publikacja
2014-12-19 09:58

Już nie raz pojawiały się informacje o tym, że Facebook ma ambicje na wprowadzenie możliwości sprzedaży w serwisie społecznościowym. Zuckerberg testuje obecnie możliwość wystawiania ofert przez samych użytkowników portalu, a nie tylko sklepy.

Facebook zmieni się w pchli targ?
Facebook zmieni się w pchli targ?
fot. REUTERS/Dado Ruvic / / FORUM

Facebook testuje sprzedaż w postach użytkowników (fot. REUTERS/Dado Ruvic / FORUM)Facebook najwyraźniej chce zbudować system transakcyjny podobny do tego, który Polacy znają z serwisów ogłoszeń lokalnych, choćby takich jak OLX.pl (wcześniej Tablica.pl). Wystawianie ofert będzie się odbywać za pomocą postów – obok opcji „napisz post”, użytkownicy będą mieli dostęp do przycisku „sprzedaj”. Facebook udostępnił to rozwiązanie tylko niewielkiej części użytkowników w ramach testów – pisze serwis CNBC.

Rzecznik Facebooka tłumaczy, że wprowadzenie nowej funkcjonalności jest efektem powstawania grup społecznościowych, które działają na zasadzie pchlego targu. Osoby, które dołączają do grupy mogą oferować innym członkom na wymianę bądź na sprzedaż przedmioty, których już nie potrzebują. Jednocześnie Facebook zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za transakcje użytkowników.

Specjaliści komentują innowację jako logiczny krok portalu w czasach trendu przechodzenia z e-commerce na m-commerce. Coraz więcej internautów chętnie przerzuca się na aplikacje mobilne, a Facebook, który angażuje ich niemalże 24 godziny na dobę, idealnie wykorzysta tę sytuację.

Mateusz Gawin

Źródło:
Tematy
Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~pyt
skąd znają Facboka przecież on chodzi z moją córką do klasy???
~inwestor_z_USA
O, złodzieje biorą się teraz za handel a sami płacić nie chcieli, nie zapłacili za portal facebook z 2003 roku ani za prawa autorskie z nim związane, zobaczymy jak teraz pójdzie im bazarek, może uda im się opanować bazar Różyckiego (to info dla warszawiaków albo Bałucki rynek to dla łodziaków)
~AK-47
czyli jednym słowem wprowadza to co już funkcjonuje... sam uczestniczę w grupie w moim mieście gdzie w poście wpisuję ofertę, kontakt telefoniczny i odbiór osobisty i wszystko samo się kręci... fb nie musi nam w tym dodatkowo pomagać...
~qwer
ale hajs się musi zgadzać!
~Paweł_Nyczaj
Jest już sporo grup handlowych, choćby grupy szafiarek (jedną z większych jest grupa Kielecka Szafa). Jednakże nie spodziewam się, by Facebook stał się liderem e-commerce, ale na pewno będzie chciał zagrozić takim potentatom jak eBay czy systemy płatnicze z PayPal na czele. W UE Facebook ma nawet prawo do emisji pieniądza Jest już sporo grup handlowych, choćby grupy szafiarek (jedną z większych jest grupa Kielecka Szafa). Jednakże nie spodziewam się, by Facebook stał się liderem e-commerce, ale na pewno będzie chciał zagrozić takim potentatom jak eBay czy systemy płatnicze z PayPal na czele. W UE Facebook ma nawet prawo do emisji pieniądza elektronicznego.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki