REKLAMA

Zbliża się ostateczny termin rozliczenia PIT

2021-04-22 12:55
publikacja
2021-04-22 12:55
Zbliża się ostateczny termin rozliczenia PIT
Zbliża się ostateczny termin rozliczenia PIT
fot. ARMMY PICCA / / Shutterstock

Do 30 kwietnia podatnicy mają czas na rozliczenie PIT za 2020 r. Formularz można wysłać drogą elektroniczną lub tradycyjną. Deklaracje PIT-37 oraz PIT-38 zostaną zatwierdzone automatycznie ostatniego dnia kwietnia. Warto sprawdzić, czy podatek dochodowy został wyliczony poprawnie.

PIT w tym roku zdecydowanie częściej rozliczamy online. 81 proc. Polaków zamierza rozliczyć się z urzędem skarbowym przez internet, co oznacza wzrost o 6 punktów procentowych wobec ubiegłego roku – wynika z raportu KPMG. Najpopularniejszym sposobem rozliczenia PIT-u jest usługa Twój e-PIT. Jednak nie wszyscy podatnicy mogą skorzystać z formularza PIT w rządowej usłudze, jest ona dostępna dla osób rozliczających się na druku:

Osoby rozliczające się na innych formularzach PIT niż wymienione powyżej mogą skorzystać z darmowych programów komercyjnych. Jednym z nich są e-pity firmy e-file

PIT-37 i PIT-38 – wysłane automatycznie

Warto pamiętać, że formularz PIT-37 oraz PIT-38 zostaną automatycznie zatwierdzone 30 kwietnia 2021 r, jJeżeli do tego czasu podatnik nie zrobi tego samodzielnie: potwierdzając w usłudze "Twój e-PIT", wysyłając zeznanie wypełnione online innym programie lub w tradycyjny sposób (wysyłając papierowy druk na adres urzędu).

Usługa "Twój e-PIT" dostępna jest online po zalogowaniu za pomocą jednego z trzech sposobów: profilu zaufanego, e-dowodu lub bankowości elektronicznej, aplikacji mobilnej mObywatel lub za pomocą danych podatkowych (PESEL lub NIP i kwota przychodów).

Rozliczenie PIT 2021

Rozliczając PIT za 2020, warto pamiętać o możliwości przekazania 1 proc. podatku wybranej organizacji pożytku publicznego. W elektronicznym formularzu elektronicznym PIT w rządowej usłudze "Twój e-PIT" wystarczy zaznaczyć odpowiednią jednostkę z listy. W ubiegłym roku Polacy przekazali ponad 876,7 mln zł, wynika z danych resortu finansów.

Dodatkowo część podatników rozliczających PIT za 2020 rok będzie miało szansę na skorzystanie z dodatkowych benefitów w niektórych miastach. Wśród polskich miast m.in. Wrocław, Łódź oraz Kraków zachęcają do rozliczenia podatku dochodowego mieszkańców, w zamian oferują tańsze bilety na komunikację miejską oraz wejściówki do lokalnych instytucji kultury. Z kolei w Lublinie oraz Gdańsku mieszkańcy mają okazję do wzięcia udziału w loterii podatkowej z nagrodami. Więcej na temat atrakcyjnych premii za rozliczenie PIT 2020 pisaliśmy w artykule pt. "Jak "zarobić" na podatku? Miasta walczą o PIT-y mieszkańców".

DF

Źródło:
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Rozliczenia podatkowe - PIT 2020

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki