REKLAMA

30 kwietnia mija czas na rozliczenie PIT

2021-04-29 06:00
publikacja
2021-04-29 06:00

To już ostatnia prosta w rozliczeniach PIT. Czas na złożenie formularza podatkowego za 2020 r. kończy się 30 kwietnia. Druki PIT-37 zatwierdzą się automatycznie. Warto sprawdzić, czy podatek dochodowy został zmniejszony o dostępne ulgi.

30 kwietnia mija czas na rozliczenie PIT
30 kwietnia mija czas na rozliczenie PIT
fot. Jirapong Manustrong / / Shutterstock

Kończy się czteromiesięczny okres rozliczeń podatkowych. Do północy 30 kwietnia 2021 r. podatnicy mają czas na wypełnienie i przesłanie lub zaakceptowanie formularza PIT. W tym roku rząd nie zdecydował się na przedłużenie czasu na rozliczenie się z fiskusem, jak miało to miejsce w poprzednim roku.

Do kiedy PIT?

Deklaracje podatkowe osób rozliczających się według druku PIT-37 zostaną automatycznie złożone w systemie 30 kwietnia. Podatnicy nie muszą nawet logować się do rządowej platformy "Twój e-PIT" żeby wysłać formularz. Dobrze jednak to zrobić i sprawdzić, czy w zeznaniu uwzględnione zostały wszystkie przysługujące danej osobie odliczenia oraz ulgi podatkowe.

Podatnicy, którzy mają wątpliwości związane z poprawnością wyliczonych kwot na formularzu elektronicznym w aplikacji "Twój e-PIT", mogą skorzystać ze specjalnej infolinii. Jest ona obsługiwana przez konsultantów Krajowej Informacji Skarbowej codziennie od godziny 7:00 do 15:00.

Jak rozliczyć PIT?

Od trzech lat podatnicy mogą skorzystać z rządowej usługi "Twój e-PIT". Alternatywnie istnieje możliwość rozliczenia się za pomocą darmowych programów przedsiębiorstw komercyjnych. Jedną z firm umożliwiających bezpłatne rozliczenie jest firma e-file, która oferuje program e-pity.

DF

Źródło:
Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych

Ranking najtańszych kont firmowych

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Rozliczenia podatkowe - PIT 2020

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki